Справа № 755/9663/16-к
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" листопада 2016 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження - слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ст. лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 про накладення арешту на поточні рахунки,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором Київської місцевої прокуратури № 4 ОСОБА_4 , про арешт грошових коштів, які знаходяться та можуть надійти на банківські рахунки № НОМЕР_1 , які відкриті ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982) в Акціонерному Банку «Південний» (МФО 328209). Крім того, просить зупинити видаткові операції по зазначеному рахунку за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків, пов`язаних з виплатою заробітної плати; зобов`язати службових осіб вказаного банку зробити відмітку на постанові суду з даними про залишок грошових коштів на арештованому рахунку із зазначенням часу, дати та суми залишку грошових коштів на рахунку, та негайно надати відомості особі яка оголошує ухвалу про залишок грошових коштів на рахунку; зобов`язати службових осіб установи банку раз на 10 діб направляти до відділу кримінальних розслідувань СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Пожарського, 4-А, виписку (довідку) із зазначенням на арештованому рахунку залишку грошових коштів та невідкладно направляти відомості щодо додаткового надходження грошових коштів на вищезазначений рахунок; право на накладення арешту на поточні рахунки надати старшому слідчому СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , а також іншим слідчим слідчої групи та оперативним співробітникам, визначених слідчим відповідним дорученням щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 40, 41 Кримінально-процесуального кодексу України.
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження зазначає, що СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016101040000065 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
В ході проведених обшуків виявлено та вилучено печатку ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982), печатку нерезидента України EXFRONT INTER L.P. та інших, первинну-фінансово-господарську документацію, комп`ютерну техніку на якій здійснювалась підготовка фіктивних контрактів підприємств імпортерів з нерезидентами України, які використовувались з метою прикриття незаконної діяльності.
Проведеним оглядом вказаної в АІС «Податковий Блок» податкової адреси підприємства ТОВ «Форс Компані», даного підприємства не встановлено, за результатами чого складено відповідний протокол.
Встановити службових осіб на даний час у досудового слідства не виявилось за можливе.
Крім того, до СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо повернення печатки підприємства ТОВ «Форс Компані» ніхто з службових осіб не звертався, однак, підприємство продовжує займатися підприємницькою діяльністю.
Відповідно до АІС «Податковий Блок» встановлено, що ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982) для здійснення фінансово-господарської діяльності використовує поточні банківські рахунки відкриті в Акціонерний Банк «Південний» (МФО 328209) - № НОМЕР_1 .
З метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, виникла необхідність у накладенні арешту на розрахункові рахунки підприємства ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982) відкриті в Акціонерний Банк «Південний» (МФО 328209).
В органу досудового розслідування, є підстави вважати, що вказане майно може бути приховане, пошкоджене, зіпсоване, зникле, знищене, втрачене, використане, перетворене, зіпсоване, передане або відчужене.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити. Крім того, просив постановити ухвалу про накладення арешту на грошові кошти без виклику представників банку, оскільки є підстави вважати, що існує реальна загроза закриття та списання коштів з даного рахунку.
Згідно з нормою ч. 1ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
На підставі ч. 2ст. 172 КПК України, клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування заявленого клопотання, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що слідчим відділом фінансових розслідувань ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016101040000065, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Як свідчать матеріали клопотання ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982) має діючий поточний банківський рахунок, відкритий в Акціонерному Банку «Південний» (МФО 328209).
Згідност. 59 Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 рокуарешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця або за рішенням суду.
Зупиненнявласнихвидатковихопераційбанку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичнихосібздійснюєтьсялише в разі накладення арешту відповіднодочастинипершої цієї статті, крім випадків, передбаченихЗакономУкраїни"Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.
Приписами ч. 1 ст. 170 КПК України встановлено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
За приписами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
За положеннями ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 10 статті 170 КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку, у тому числі на гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, а також на видаткові операції.
Як вбачається наданих слідчим доказів, пояснень ініціатора клопотання наданих у судовому засіданні, грошові кошти, які перебувають на банківському рахунку ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982) відкритому в Акціонерному Банку «Південний» (МФО 328209) можуть відповідати критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України.
Зважаючи на викладене, враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст.167,170,171 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на банківський рахунок № НОМЕР_1 , які відкриті ТОВ "Форс Компані" (код за ЄДРПОУ 40217982) в Акціонерному Банку "Південний" (МФО 328209), оскільки при розгляді клопотання встановлено достатньо даних для висновку, що ці грошові кошти можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення або набуті в результаті його чинення, тобто відповідають критеріям, визначеним ч. 2ст. 167 КПК України.
Разом з тим, слідчий судя, враховуючи положення ч. 1 ст. 534 КПК України згідно якої у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні, вважає за можливе визначити останні у цій справі шляхом зобов`язання службових осіб вказаного банку зробити відмітку на постанові суду з даними про залишок грошових коштів на арештованому рахунку із зазначенням часу, дати та суми залишку грошових коштів на рахунку, та негайно надати відомості особі яка оголошує ухвалу про залишок грошових коштів на рахунку; зобов`язати службових осіб установи банку раз на 10 діб направляти до відділу кримінальних розслідувань СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Пожарського, 4-А, виписку (довідку) із зазначенням на арештованому рахунку залишку грошових коштів та невідкладно направляти відомості щодо додаткового надходження грошових коштів на вищезазначений рахунок, а тому, клопотання підлягає задоовленню в повному обсязі.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.107,170,172,173 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ст. лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 про накладення арешту на поточні рахунки - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на банківські рахунки № НОМЕР_1 , які відкриті ТОВ «Форс Компані» (код ЄДРПОУ 40217982) Акціонерний Банк «Південний» (МФО 328209).
Зупинити видаткові операції по зазначеному рахунку за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків, пов`язаних з виплатою заробітної плати.
Зобов`язати службових осіб вказаного банку зробити відмітку на постанові суду з даними про залишок грошових коштів на арештованому рахунку із зазначенням часу, дати та суми залишку грошових коштів на рахунку, та негайно надати відомості особі яка оголошує ухвалу про залишок грошових коштів на рахунку.
Зобов`язати службових осіб установи банку раз на 10 діб направляти до відділу кримінальних розслідувань СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Пожарського, 4-А, виписку (довідку) із зазначенням на арештованому рахунку залишку грошових коштів та невідкладно направляти відомості щодо додаткового надходження грошових коштів на вищезазначений рахунок.
Право на накладення арешту на поточні рахунки надати старшому слідчому СВ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , а також іншим слідчим слідчої групи та оперативним співробітникам, визначених слідчим відповідним дорученням щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 40, 41 Кримінально-процесуального кодексу України.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62579564 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Ластовка Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні