Справа № 1-116/2010р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2010 року Буськнй районний суд Львівської області в складі: головуючого-судді Шендрікової Г.О.
при секретарі Дутка С.І.
з участю прокурора Поліщука В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Буську Львівської області в залі суду справу про обвинувачення
ГОФРИК ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Російської Федерації, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_3, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженої, працюючої заступником бухгалтера ТОВ «Агроптахофірма» «Львівська», раніше не судимої,
зач. 2 ст. 310 КК України,
встановив:
Підсудна, ОСОБА_2, не маючи відповідного на те дозволу, весною 2010 року, посіяла на своїй земельній ділянці рослини маку, вирощувала його з метою збору насіння. 13 липня 2010 року працівниками міліції із земельної ділянки ОСОБА_2 в с. Заводське, Буського р-ну, Львівської області було виявлено та вилучено 639 (шістсот тридцять дев'ять) рослини маку, який згідно висновку експерта являється маком снотворним
і відноситься до рослин, які шстяіь наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких допускається для промислових цілей.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_2 свою вину в пред'явленому їй обвинуваченні визнала повністю і пояснила, що біля її житлового будинку є земельна ділянка площею близько 0,12 га. На початку квітня 2010 року, точної дати не пригадує, на даній земельній ділянці, а саме в кінці городу попри паркан, вона, на прохання своєї важко хворої матері, яка в травні 2010 року померла, посіяла декілька рядочків маку. Насіння даного маку ОСОБА_2 мала на меті використати в кулінарії, а стебла та коробочки після збору мала на меті спалити на городі. Даний посів маку вона не доглядала та не прополювала, оскільки через хворобу матері, а потім і через похорон, у неї не вистачало часу. 13.07.2010 року до неї на подвір'я приїхали працівники міліції, та за її письмовою згодою оглянули земельну ділянку, де виявили та вилучили рослини маку, проводячи їх рахунок покоренево. Скільки саме було виявлено та вилучено рослин маку їй невідомо, оскільки вона його не перераховувала. Про те, що посів та вирощування маку у великих кількостях заборонено вона не знала. Садила мак для власних потреб. Розкаюється у скоєному та просить її суворо не карати.
Відповідно ст. 299 КПК України суд вважає за недоцільне досліджувати докази стосовно тих обставин справи, які ніким не оспорюються. Учасники судового розгляду не заперечили.
Аналізуючи зібрані у справі докази та оцінюючи їх у сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковано за ч. 2 ст. 310 КК України, оскільки вона вчинила незаконний посів та вирощування снотворного маку у кількості більше 500 рослин, що підтверджується висновком експерта № 3/876 від 23.07.2010 року в якому вказано, що вилучені рослини маку належать до виду мак снотворний, містять наркотично активні алкалоїди опію (морфін, кодеїн) і відносяться до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини обіг яких допускається для промислових цілей.
Обираючи міру посфання підсудній ОСОБА_2 суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, особу підсудної, яка раніше до кримінальної відповідальності не притягалася, по місцю проживання та праці характеризується позитивно, щиро розкаялась у вчиненому, що є обставинами, які пом'якшують покарання, обставини, які обтяжують покарання судом не встанояаено. За наведених обставин у їх сукупності суд приходить до висновку про доцільність призначення покарання в межах санкції статті, за якою кваліфіковано злочин, а з врахуванням особи підсудної, її відношенням до скоєного, вважає можливим застосувати ст. 75 КК України та звільнити таку від відбування покарання з випробуванням.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд -
засудив:
ГОФРИК ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.
2ст. 310 КК України та обрати ш покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ГОФРИК ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, із встановленням іспитового строку тривалістю 1 (один) рік .
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ГОФРИК ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання або роботи, періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу ГОФРИК ОСОБА_1 залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речові докази - сім снопів рослин маку та полімерний пакет із зразками рослин маку передані на зберігання в Буськнй РВ ГУМВСУ - знищити. (а.с. 19).
Стягнути з ГОФРИК ОСОБА_1 в користь науково-дослідного експертно- криміналістичного центру при ГУМВСУ у Львівській області 258 (двісті п'ятдесят вісім) гривень 00 копійок витрат за проведення судово-хімічного дослідження та експертизи. (а.с. 16-17,24-25).
Вирок може бути оскаржений протягом 15-ти діб до апеляційного суду Львівської області через Буський районний суд Львівської області з моменту його проголошення.
Суддя Шендріклва Г.О.
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2010 |
Оприлюднено | 15.11.2016 |
Номер документу | 62648241 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Буський районний суд Львівської області
Шендрікова Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні