Ухвала
від 09.11.2016 по справі 917/498/15
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у роз'ясненні

"09" листопада 2016 р. Справа № 917/498/15

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Слободін М.М., суддя Сіверін В. І., суддя Гребенюк Н. В.

при секретарі Белкіній О.М.

за участю представників сторін:

позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 49 від 20.10.16 р.)

1-го відповідача: ОСОБА_2 (довіреність № 04-2-17/2/3066 від 30.12.15 р.)

2-го відповідача: не з'явився

третьої особи: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду матеріали заяви Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області (вх. № 10978) про роз'яснення постанови Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2016 р. по справі № 917/498/15

за позовом приватного АТ "Полімпекс", м. Полтава,

до 1) Полтавської міської ради, м. Полтава;

2) КП "Полтава-Сервіс" Полтавської міської ради, м. Полтава,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління Держземагенства у м. Полтаві, м. Полтава

про визнання недійсними та скасування рішення, визнання недійсною додаткової угоди, відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав шляхом скасування державної реєстрації земельної ділянки, визнання права на земельну ділянку,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2016 р. по справі № 917/498/15 апеляційну скаргу ПрАТ «Полімпекс» задоволено частково.

Скасовано рішення господарського суду Полтавської області від 10.05.2016 р. по справі № 917/498/15. Прийнято нове рішення, яким позов задовольнити частково.

Визнано недійсними та скасовано пункт 2 рішення тридцятої сесії шостого скликання Полтавської міської ради від 19 березня 2013 року та пункт 36 рішення позачергової тридцять третьої сесії шостого скликання Полтавської міської ради від 05 вересня 2013 року.

Визнано недійсною додаткову угоду від 19.03.2013 р. до договору оренди землі від 28.09.2011 р., зареєстрованого 29.09.2011 р. за № 637-П, вул. Фрунзе, 34 «а» , укладену між Полтавською міською радою та комунальним підприємством «Полтава - Сервіс» Полтавської міської ради.

Відновлено стан земельної ділянки площею 20428 кв. м. за адресою: Україна, Полтавська область, місто Полтава, вул. Н. Базар, 9, кадастровий номер земельної ділянки: 5310137000:15:008:0028, який існував до порушення прав шляхом скасування державної реєстрації земельної ділянки адресою: Полтавська область, м. Полтава, вул. Фрунзе, 34а, площею 1,9470 га; кадастровий номер: 5310137000:15:008:0363.

В іншій частині позову відмовлено.

Стягнуто з Полтавської міської ради (м. Полтава, вул.. Жовтнева, 36, 36000, код ЄДРПОУ 24388285) на користь приватного АТ "Полімпекс"(вул. Овочева, 4 , м. Полтава, 36010, код ЄДРПОУ 14367460) судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 4019,40 грн.

Зобов'язано господарський суд Полтавської області видати відповідний наказ.

Управління Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області звернулось до Харківського апеляційного господарського суду із заявою в порядку ст. 89 ГПК України про роз'яснення вищевказаної постанови, в якій просить роз'яснити резолютивну частину зазначеної постанови в частині того, як саме необхідно скасувати реєстрацію земельної ділянки та стосовно осіб, які зобов'язані вчинити дії зі скасування реєстрації земельної ділянки.

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 01.11.2016 р. прийнято заяву управління Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області до провадження та розгляд заяви призначено на 09.11.2016 р.

09.11.2016 р. за вх. № 11297 представником Полтавської міської ради надано відзив на заяву управління Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області постанови Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2016 р. у справі № 917/498/15, в якому він зазначив, про те, що дана заява про роз'яснення постанови повинна бути залишена без розгляду, оскільки подана особою, що не є стороною у справі. Так, представник Полтавської міської ради стверджує, що управління Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області не є правонаступником управління Держземагенства у м. Полтаві.

В судове засідання представники 2-го відповідача, третьої особи не з'явились та про причини неявки Харківський апеляційний господарський суд не сповістили, хоча були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання.

Суд звертає увагу на те, що статтею 89 ГПК України не передбачено докладного процесуального регламенту розгляду заяви про роз'яснення рішення, однак встановлено, що неявка осіб, які брали участь у справі, і (або) державного виконавця не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду. За таких умов колегія суддів вважає за можливе вирішення заяви за відсутності зазначених вище учасників.

Представник Полтавської міської ради в судовому засіданні зазначив, що надана управлінням Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області заява про роз'яснення постанови подана неповноважною особою і він просить залишити її без розгляду.

Розглянувши заяву управління Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає відмовити в задоволенні заяви про роз'яснення постанови Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2016 р. у справі № 917/498/15, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 89 ГПК України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення. Про роз'яснення рішення, ухвали, а також про виправлення описок чи арифметичних помилок виноситься ухвала. Подання заяви про роз'яснення рішення суду допускається, якщо воно ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання. Заява про роз'яснення рішення суду розглядається протягом десяти днів. Неявка осіб, які брали участь у справі, і (або) державного виконавця не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду. Ухвала, в якій роз'яснюється рішення суду, надсилається особам, які брали участь у справі, а також державному виконавцю, якщо рішення суду роз'яснено за його заявою.

В п. 18 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012р. "Про судове рішення" зазначено, що здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.

Подання заяви про роз'яснення рішення суду допускається, якщо воно ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлено до примусового виконання.

У вирішенні питання про межі, в яких суд вправі діяти, надаючи роз'яснення рішення, ухвали, слід виходити з приписів статей 84, 86 ГПК щодо змісту рішення, ухвали.

Отже, роз'яснення рішення, ухвали - це викладення рішення, ухвали у більш ясній і зрозумілій формі.

Відповідно до резолютивній частині постанови колегією суддів вирішено: визнати недійсними та скасувати пункт 2 рішення тридцятої сесії шостого скликання Полтавської міської ради від 19 березня 2013 року та пункт 36 рішення позачергової тридцять третьої сесії шостого скликання Полтавської міської ради від 05 вересня 2013 року.

В своїй заяві про роз'яснення постанови Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2016 р. управління Держгеокадастру у м. Полтаві просить роз'яснити резолютивну частину зазначеної постанови в частині того, як саме необхідно скасувати реєстрацію земельної ділянки (які дії виконувати) та стосовно осіб, які зобов'язані вчинити дії зі скасування реєстрації земельної ділянки, тобто фактично заявник просить встановити порядок виконання рішення.

Колегія суддів зазначає, що встановлення порядку виконання рішення відноситься до компетенції державної виконавчої служби, а не суду, тому в силу приписів ч.2 ст. 6, ч.2 ст. 19 Конституції України колегія суддів повинна відмовити у проведенні роз'яснення.

Аналогічної правової позиції дотримуються і вищі судові інстанції.

Так, відповідно до п. 9 роз'яснення Президії Вищого господарського суду України від 28.03.2002 р. N 04-5/365 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» , в ухвалі про роз'яснення судових рішень господарський суд не може визначати порядок та умови здійснення виконавчого провадження .

З огляду на вищевикладене колегія суддів дійшла висновку, що заява управління Держгеокадастру у м. Полтаві не відповідає приписам ст. 89 Господарського процесуального кодексу України, оскільки вимоги викладені у заяві про роз'яснення рішення суду не є засобом виправлення недоліків судового акту, які впливають на можливість виконання рішення суду у розумінні статті 89 Господарського процесуального кодексу України.

Щодо тверджень представника Полтавської міської ради про те, що управління Держгеокадастру у м. Полтаві не є правонаступником управління Держземагенства у м. Полтаві, а тому провадження по заяві підлягає припиненню, колегія суддів вважає за потрібне зазначити, що твердження 1-го відповідача не ґрунтуються на законі та обставинах справи.

Відповідно до постанови КМ України від 10.09.2014 №442 Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади , яка набула чинності 16.09.2014 року Держземагентство України реорганізовується шляхом перетворення в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Крім того, колегія суддів зазначає, що відповідно до п.5 цієї постанови, центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації є правонаступниками органів які реорганізуються. Пунктом 6 передбачено, що центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення центральні органи виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральні органи виконавчої влади, що припиняються. Тому повноважність заявника не викликає сумнівів.

Крім того, колегія суддів зазначає, що господарське процесуальне законодавство взагалі не містить правового інституту припинення провадження за заявою про роз'яснення судового рішення, що в принципі унеможливлює таку дію.

Тому, на думку колегії суддів, заява про роз'яснення судового рішення подана повноважною особою, підлягає розгляду по суті, і в задоволенні заяви управлінню Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області слід відмовити з підстав, зазначених вище.

Крім того, колегія суддів звертає увагу, що у відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до господарського суду заяви про роз'яснення судового рішення судовий збір складає 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, оскільки станом на день прийняття заяви про роз'яснення постанови заявником не сплачено судовий збір за подання зазначеної заяви, то відповідно до абз. 2 пункту 7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 17.05.2011 року «Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України» у випадку несплати судового збору у встановленому законом розмірі суд має право стягнути недоплачену суму збору за результатами апеляційного провадження.

За таких обставин, колегія суддів зазначає, що за подання заяви про роз'яснення постанови слід стягнути з управління Держгеокадастру у м. Полтаві в доход Державного бюджету України 689,00 грн. судового збору.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 86, 89 ГПК України,

УХВАЛИЛА:

Відмовити управлінню Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області в роз'ясненні постанови Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2016 р. у справі № 917/498/15.

Стягнути з управління Держгеокадастру у м. Полтаві Полтавської області (36008, Полтавська обл., місто Полтава, вул.. Уютна, будинок 23, код ЄДРПОУ 39859831) на користь державного бюджету України (отримувач коштів - УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова, рахунок отримувача - 31216206782003, код отримувача - 37999654, банк отримувача - ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача - 851011) судовий збір за подачу заяви про роз'яснення постанови суду у розмірі 689,00 грн.

Доручити господарському суду Полтавської області видати відповідний наказ.

Головуючий суддя Слободін М.М.

Суддя Сіверін В. І.

Суддя Гребенюк Н. В.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення09.11.2016
Оприлюднено17.11.2016
Номер документу62689089
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/498/15

Постанова від 06.02.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 23.01.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 08.01.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 11.11.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 22.01.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Пільков К.М.

Ухвала від 02.01.2018

Господарське

Верховний Суд

Пільков К.М.

Ухвала від 05.12.2017

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Бунякіна Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні