Справа № 761/25355/16-ц
Провадження № 2-з/761/334/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма С , третя особа: ОСОБА_3 про виділення частини майна товариства для звернення стягнення,-
В С Т А Н О В И В :
У липні 2016 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма С , третя особа: ОСОБА_3 про виділення частини майна товариства для звернення стягнення.
В позовній заяві Позивач просить: вибілити ОСОБА_1, для звернення стягнення частину майна ТОВ Фірма С (код 22860275), пропорційну частці у статутному капіталі ТОВ ТОВ Фірма С (код 22860275), що належить ОСОБА_2; звернути стягнення на частину майна ТОВ Фірма С (код 22860275) пропорційну частці у статутному капіталі ТОВ ТОВ Фірма С (код 22860275), що належить ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1; судові витрати покласти на ОСОБА_4.
В порядку забезпечення позову позивач просить: вжити заходи забезпечення позову про виділення частини майна товариства для звернення стягнення шляхом накладення арешту на нерухоме майно, що зареєстроване за ТОВ Фірма С (код 22860275) на праві приватної власності, а саме нежилий будинок - павільйон для технічного обслуговування автомобілів, загальною площею 546, 7 кв.м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_3.
Заява обґрунтована тим, що 04 лютого 2008 року ОСОБА_2 за борговою розпискою від 04 лютого 2008 року взяв у борг у нього, ОСОБА_1, 300 000, 00 дол. США. Суму боргу у визначений строк ОСОБА_2 позивачу не повернув у зв'язку з чим останній був вимушений звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 16.02.2016 року по справі № 2-467/16 було вирішено стягнути на користь позивача з відповідача-1 суму заборгованості в розмірі 8 045 424, 00 грн. Однак, в рамках виконавчого провадження по виконанню рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 16.02.2016 року було встановлено, що у ОСОБА_2 відсутнє будь-яке майно на яке можна звернути стягнення. В той же час відповідач-1 є власником частки в розмірі 50 % статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма С , що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Таким чином, з метою захисту законних прав та інтересів позивача виникла необхідність у забезпеченні позовних вимог.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.
У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами ( ч.ч. 1, 2, 3 ст.152 ЦПК України ).
У відповідності до п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз'яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв'язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірност і утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що заява ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову підлягає задоволенню, оскільки, не вжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма С , третя особа: ОСОБА_3 про виділення частини майна товариства для звернення стягнення - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, а саме: на нерухоме майно, що зареєстроване за ТОВ Фірма С (код 22860275) на праві приватної власності, а саме нежилий будинок - павільйон для технічного обслуговування автомобілів, загальною площею 546, 7 кв.м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_3.
Стягувач: ОСОБА_1, адреса проживання: 02166, АДРЕСА_1.
Боржник: ОСОБА_2, адреса проживання: 03190, АДРЕСА_2.
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма С , адреса місцезнаходження: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, буд.52-А.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О.Ф. Малинников.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2016 |
Оприлюднено | 17.11.2016 |
Номер документу | 62691728 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні