ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15.11.2016 Справа № 920/1007/16
Господарський суд Сумської області у складі судді Джепи Ю.А., при секретарі судового засідання Осокіній А.М., розглянувши матеріали справи № 920/1007/16
за позовом: Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» , м. Київ, в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» , Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» м. Дніпро, Дніпропетровська область,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрполімет» , м. Суми,
про стягнення 198240,00 грн.
за участю представників сторін в режимі відеоконференції:
від позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 27.10.2016 № 2248),
від відповідача: не з'явився.
Суть спору: позивач просить суд стягнути з відповідача 198240 грн. штрафу за неправильно зазначену масу вантажу, а також 2976,60 грн. судового збору.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить суд позов задовольнити та подав клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції і доручити Дніпропетровському апеляційному господарському суду (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 65) забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції в приміщенні даного суду, а також електронною поштою надіслав лист про долучення до матеріалів справи копії довіреності від 27.10.2016 № 2248 на представника позивача - ОСОБА_1.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, відзиву на позов не подав, надав клопотання від 10.11.2016 № б/н, в якому просить суд відкласти розгляд справи у зв'язку із неможливістю з'явитися у дане судове засідання та провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції, доручивши Господарському суду Чернівецької області (58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської,14) забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції в приміщенні даного суду.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд, встановив:
Відповідно до ч. 2 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
За приписами ч. 5 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 74 1 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Враховуючи наведене, відповідно до ч. 2 ст. 22 та ст. 74 1 Господарського процесуального кодексу України, суд задовольняє клопотання позивача від б/д № б/н про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції і клопотання відповідача від 10.11.2016 № б/н про відкладення розгляду справи та про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Для з'ясування всіх обставин справ, з метою дотримання процесуальних прав сторін, у зв'язку із нез'явленням у судове засідання відповідача, неподанням сторонами витребуваних судом документів, суд вважає за доцільне відкласти розгляд справи в межах строків, встановлених ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 74 1 , 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання позивача від б/д № б/н про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції і клопотання відповідача від 10.11.2016 № б/н про відкладення розгляду справи та про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
2. Відкласти розгляд справи до 07.12.2016, 11 год. 00 хв. , засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: 40011, м. Суми, пр-т Шевченка, 18/1, 3 поверх, кімн. № 308.
3. Доручити Дніпропетровському апеляційному господарському суду (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 65) забезпечити проведення в режимі відеоконференції в приміщенні зазначеного суду судового засідання, призначеного на 07.12.2016, 11 год. 00 хв. у справі № 920/1007/16 за позовом: Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» , м. Дніпро, до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрполімет» , м. Суми, про стягнення 198240 грн. 00 коп.
4. Доручити господарському суду Чернівецької області (58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської,14) забезпечити проведення в режимі відеоконференції в приміщенні зазначеного суду судового засідання, призначеного на 07.12.2016, 11 год. 00 хв. у справі № 920/1007/16 за позовом: Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» , м. Дніпро, до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрполімет» , м. Суми, про стягнення 198240 грн. 00 коп.
5. Повторно запропонувати відповідачу подати відзив на позовну заяву.
6. Витребувані судом документи подати до суду не пізніше, ніж за три дні до розгляду справи.
7. Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами статті 28 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
8. Попередити сторони про відповідальність за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, передбачену п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, про можливість розгляду справи відповідно до положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у ній матеріалами, а також позивача - про зміст норм п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.
Примітка : Згідно п. 2.1.1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, вхідна кореспонденція, у тому числі документи, надіслані електронною поштою, факсимільним зв'язком, а також телеграми, що надходять до суду та ін. опрацьовуються та реєструються в автоматизованій системі документообігу суду. В зв'язку з чим витребувані судом документи слід подавати в строк не пізніше ніж за три дні до судового розгляду справи з обов'язковою вказівкою номера справи та прізвища судді.
СУДДЯ Ю.А. ДЖЕПА
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2016 |
Оприлюднено | 21.11.2016 |
Номер документу | 62748891 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Джепа Юлія Артурівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні