Рішення
від 21.11.2016 по справі 709/1887/16-ц
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

709/1887/16-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 листопада 2016 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Кваші І.М.,

за участі секретарів - Кіян С.О., Петраш Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чорнобай цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз", ОСОБА_2 управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз", про визнання неправомірними дій щодо перенесення в інше місце вузла обліку природного газу, зобов'язання демонтувати встановлений на вулиці лічильник газу, та встановити лічильник газу в житловому приміщенні,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, посилаючись на Закон України «Про захист прав споживачів» та просив визнати незаконною відмову ОСОБА_2 управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства «Черкасигаз» (далі - Чорнобаївське УЕГГ) щодо встановлення у його будинку лічильника газу, визнати незаконними дії ОСОБА_2 УЕГГ по припиненню газопостачання до будинку позивача, зобов'язати відповідача ОСОБА_3 акціонерне товариство "По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» (далі - ПАТ «Черкасигаз») встановити в його будинку лічильник газу. Мотивує позов тим, що 25.04.2016 року працівниками ОСОБА_2 УЕГГ в його будинку для проведення періодичної повірки було демонтовано лічильник газу. В подальшому його повідомили, що демонтований лічильник є непридатним для експлуатації. Позивачем за власний рахунок було придбано новий лічильник. Проте Чорнобаївське УЕГГ, незважаючи на неодноразові звернення (усні та письмові) не встановило в будинку позивача ні власний лічильник, ні лічильник, придбаний ним. 05.09.2016 р. без згоди позивача та без належної технічної документації працівниками відповідача було встановлено (перенесено) лічильник газу з житлового будинку ОСОБА_1 за межі його домоволодіння і встановлено на вулиці навпроти його будинку. Такі дії ОСОБА_2 УЕГГ вважає неправомірними.

Позивач неодноразово змінював позовні вимоги, остаточно просив (заява від 20.09.2016 р.):

- визнати неправомірними дії ОСОБА_2 УЕГГ щодо перенесення в інше місце вузла обліку природного газу (лічильника газу) та його складових без надання згоди на вчинення таких дій споживачем ОСОБА_1 та без надання ним згоди на внесення змін до технічних умов та проектної документації на проектування об'єкта системи газопостачання житлового будинку за адресою смт. Чорнобай Черкаської області, вул. Некрасова, 8 виготовленої на момент підключення будинку до газорозподільних систем.

- зобов'язати Чорнобаївське УЕГГ демонтувати встановлений без виготовленої в установленому законодавством порядку проектної документації та погоджених із позивачем технічних умов, лічильник газу И-б Самгаз заводський № 5703917, встановлений без бажання споживача та за відсутності його згоди на вулиці біля будинковолодіння № 8, по вул.. Некрасова, смт. Чорнобай, відповідно до акту приймання газифікованого об'єкта № 2169.00 від 05.09.2016 року.

- зобов'язати Чорнобаївське УЕГГ встановити лічильник газу в житловому приміщенні ОСОБА_1 за адресою: смт. Чорнобай, вул. Некрасова, 8, в місці відповідно до проектної документації, розробленої на момент підключення будинку до газорозподільних систем, а саме в житловому приміщенні позивача в місці звідки він був демонтований для проведення періодичної повірки згідно акту від 25.04.2016 року, а саме новий лічильник газу українського виробництва «Октава-А1» типорозміру 0-6 (заводський № 716787), 2015 року випуску, що пройшов первинну повірку в лабораторії Золотоніського Управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства «По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», і є власністю споживача.

- тягнути з відповідача - ОСОБА_2 УЕГГ на користь позивача ОСОБА_1 завдану моральну шкоду в розмірі 5000,00 (п'ять тисяч) грн. 00 коп.

- відповідно до положень ст. ст. 84, 88 ЦПК України, відповідно до документально підтверджених судових витрат стягнути на користь позивача ОСОБА_1І, судові витрати, а саме сплачений судовий збір за подання заяви про забезпечення позву в сумі 689,00 грн., сплачений судовий збір за подання заяви про забезпечення доказів в сумі 689,00 грн. та витрати на правову допомогу адвоката в розмірі 3000,00 грн., а всього 4378,00 грн.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав уточнені позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник позивача ОСОБА_4 підтримав уточнені позовні вимоги, просив їх задовольнити з викладених у заяві підстав.

Представник відповідача ПАТ «Черкасигаз» ОСОБА_5 в судовому засіданні проти позову заперечувала, посилаючись на те, що 05.09.2016 р. працівниками ОСОБА_2 УЕГГ правомірно встановлено лічильник газу на вулиці біля домоволодіння позивача, оскільки законодавством передбачено розміщення лічильника на межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Це викликано тим, що позивач неодноразово відмовлявся допускати контролерів до свого будинку для зняття показників лічильника, а також в роботі лічильника, знятого на повірку, було виявлено несанкціоноване втручання в його роботу. У будинку ОСОБА_1 лічильник за рахунок відповідача згідно законодавства встановлювати не зобов»язані, а щодо встановлення лічильника, придбаного ним, позивач з відповідною заявою до ОСОБА_2 УЕГГ не звертався. При цьому в разі надходження такої заяви лічильник газу в будинку споживача буде встановлено. Щодо моральної шкоди, представник посилається на недоведеність фактів порушення його прав як споживача та вчинення відповідачами неправомірних дій, що дають підставу для стягнення моральної шкоди.

Представник відповідача ОСОБА_2 УЕГГ ОСОБА_6 в судовому засіданні проти позову заперечував, підтримавши заперечення представника ПАТ «Черкасигаз».

Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в сукупності, приходить до наступних висновків.

Позивач ОСОБА_1 є власником житлового будинку за адресою: Черкаська обл,, смт. Чорнобай, вул. Некрасова, 8, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину та витягом про реєстрацію прав власності на нерухоме майно (а.с. 4-5).

Судом встановлено, що газопостачання до даного будинку здійснюється ОСОБА_2 УЕГГ. Обладнання (в тому числі й лічильник газу) встановлено відповідно до проектної документації, розробленої на момент підключення будинку до газорозподільчих систем у 1997 році (а.с. 181-187). Крім того, у 2008 році здійснювалася повірка лічильника, про що свідчить тавро на лічильнику (фото, а.с. 189), і це не заперечується представниками відповідачів, зауважень щодо розміщення лічильника на той час не було.

25.04.2016 року працівниками ОСОБА_2 УЕГГ в будинковолодінні позивача за адресою: смт. Чорнобай, вулиця Некрасова, 8, для проведення періодичної повірки було демонтовано лічильник газу. Зазначена обставина не заперечується учасниками процесу та підтверджується актом про зняття лічильника на повірку (а.с.6).

18.05.2016 року було проведено експертизу вказаного лічильника газу та виявлено навмисні пошкодження його конструкції, які дають можливість занижувати показники. Лічильник не підлягає ремонту (а.с. 77).

Після проведення експертизи представники відповідачів не повідомили позивачу, які його подальші дії мають бути, зокрема для того, щоб в його будинку було встановлено інший лічильник газу. ОСОБА_2 УЕГГ тривалий час (з травня по серпень 2016 р.) не вчинялося будь-яких дій, спрямованих на те, щоб лічильник було встановлено, за рахунок організації чи за рахунок споживача.

Враховуючи відсутність будь-якої офіційної інформації від ОСОБА_2 УЕГГ щодо причин тривалого невстановлення в його будинку лічильника газу, 02.08.2016 р. позивачем на їх адресу було направлено рекомендованого листа з вимогою про встановлення назад в його будинковолодінні лічильника газу (а. 7). Зазначена заява відповідачем була отримана 04.08.2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 8) та не заперечується відповідачем.

У відповідь на дане звернення ОСОБА_1 надійшло повідомлення № 219 від 15.08.2016 року (а.с. 9) про припинення газопостачання, в якому йому було запропоновано у термін до 12.00 год. 18.08.2016 року самостійно припинити газопостачання і надати доступ до вхідної запірної арматури для перекриття запірних пристроїв, встановлення інвентарної заглушки та їх пломбування, в противному разі постачання газу до його домоволодіння буде припинено в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник ОСОБА_2 УЕГГ ОСОБА_6 посилався на те, що таке повідомлення було направлено на адресу позивача помилково. Відповідь на вказане звернення позивачу була надана листом від 01.09.2016 р. № 2414 (а.с. 35).

Зі змісту даного листа вбачається, що Чорнобаївське УЕГГ має намір встановити ОСОБА_1 лічильник газу за власний рахунок на межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Проте роз»яснень щодо того, чи можливо встановити лічильник газу в будинку та за яких обставин, даний лист не містить.

Лише в судовому засіданні представник ПАТ «Черкасигаз», обгрунтовуючи невстановлення лічильника газу в будинку, посилалась на відсутність відповідної заяви споживача.

Викладені обставини свідчать про непослідовну поведінку представників відповідачів.

Враховуючи, що представник ПАТ «Черкасигаз» в судовому засіданні визнала за можливе встановити лічильник газу в будинку ОСОБА_1 і єдиною перешкодою для цього є відсутність заяви, а з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звертався з заявою та вимагав встановити в його будинку лічильник, суд вважає, що вимоги позивача про зобов»язання Чорнобаївське УЕГГ встановити лічильник газу в будинку позивача в місці відповідно до проектної документації, розробленої на момент підключення будинку до газорозподільчих систем, а саме місці, звідки він був демонтований 25.04.2016 р. підлягають задоволенню.

05.09.2016 р. працівниками ОСОБА_2 УЕГГ на вулиці Некрасова в смт. Чорнобай біля домоволодіння позивача для обліку використаного останнім природного газу встановлено лічильник газу, що підтверджується відповідним актом приймання газифікованого об»єкта № 2189.00 (а.с. 80, а.с. 95).

Щодо вимог позивача про визнання дій ОСОБА_2 УЕГГ щодо перенесення в інше місце вузла обліку природного газу та його складових без надання згоди на вчинення таких дій позивачем та без надання ним згоди на внесення змін до технічних умов та проектної документації на проектування об»єкта системи газопостачання житлового будинку ОСОБА_1, виготовленої на момент підключення будинку до газорозподільчих систем.

Обгрунтовуючи зазначені вимоги позивач та його представник посилаються на абз.2 п. 7 гл. 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. № 2494 (далі - Кодекс ГРМ) та вказують, що згідно даної норми перенесення в інше місце вузла обліку природного газу здійснюється виключно за бажанням споживача та за його рахунок.

Відповідно до абз.2 п. 7 гл. 6 розділу Х Кодексу ГРМ, перенесення в інше місце комерційного ВОГ або його складових за бажанням споживача здійснюється за його рахунок в установленому законодавством порядку з урахуванням вимог ПБСГ та після внесення змін до проектної документації, яка погоджується з Оператором ГРМ.

Правовий аналіз зазначеної норми дає підстави для висновку, що саме перенесення в інше місце комерційного ВОГ або його складових за бажанням споживача здійснюється за його рахунок. Дана норма не є імперативною, і не визначає, як трактує представник позивача, що перенесення в інше місце вузла обліку природного газу здійснюється виключно за бажанням споживача та за його рахунок.

Окрім цього, судом встановлено, що зміни до технічних умов та проектної документації на проектування об»єкта системи газопостачання житлового будинку ОСОБА_1 ніким не вносились.

А відтак, вимога позивача про визнання дій ОСОБА_2 УЕГГ щодо перенесення в інше місце вузла обліку природного газу та його складових без надання згоди на вчинення таких дій позивачем та без надання ним згоди на внесення змін до технічних умов та проектної документації на проектування об»єкта системи газопостачання житлового будинку ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.

Щодо вимог про зобов»язання Чорнобаївське УЕГГ демонтувати встановлений без виготовленої в установленному законодавством порядку проектної документації та погоджених із споживачем ОСОБА_1 технічних умов, за відсутності його згоди, лічильник газу за адресою: смт. Чорнобай, вул. Некрасова, 8.

В судовому засіданні представник ПАТ «Черкасигаз» в обгрунтування правомірності встановлення лічильника газу для ОСОБА_1 на вулиці біля його будинку, посилалась на те, що це є мережі ПАТ «Черкасигаз» і на власних мережах вони можуть проводити будь-які роботи.

Відповідно до п. 3 гл. 1 розд. ІХ Кодексу ГРМ фактичний об'єм надходження природного газу до/з ГРМ (у тому числі по об'єктах споживачів) за певний період визначається в точках комерційного обліку (на межі балансової належності) на підставі даних комерційних вузлів обліку, встановлених в точках вимірювання, та інших регламентованих процедур у передбачених цим Кодексом випадках.

В той же час п. 1 гл. 4 розд. ІХ Кодексу ГРМ передбачено, що визначення фактичного об»єму споживання природного газу по об»єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника газу.

Згідно п. 1 гл. 5 розд. ІІІ Кодексу ГРМ межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ та споживачем (суміжним суб'єктом ринку природного газу) визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невід'ємною частиною договору розподілу природного газу (або у передбачених цим Кодексом випадках технічній угоді про умови приймання-передачі газу ГРМ). Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін в обов'язковому порядку має містити схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності, точки вимірювання (місця встановлення вузла обліку) та напрямів потоків природного газу. За відсутності акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об'єктами суміжних суб'єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) Оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об'єкти, зобов'язаний в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власниками акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Системний аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що комерційний вузол обліку газу (лічильник) може бути встановлено на межі балансової належності між оператором ГРМ і побутовим споживачем. Межа балансової належності між оператором ГРМ і побутовим споживачем визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень учасників процесу, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності між сторонами не укладався.

У відзиві на позов ПАТ «Черкасигаз» (а.с. 69) вказано, що такий акт позивач підписати відмовився.

Статтею 60 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

В порушення зазначених вимог суду не надано доказів на підтвердження того, що ПАТ «Черкасигаз» було розроблено проект акту розмежування і такий проект було доведено до відома ОСОБА_1

А отже, суд приходить до висновку, що в порушення вимог законодавства ОСОБА_2 УЕГГ було встановлено лічильник газу позивачу ОСОБА_1 не на межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ та споживачем, а в довільно вибраному місці біля домоволодіння позивача.

Окрім цього, слід зазначити наступне.

Пунктами 4, 5 гл. 1 розд. 5 Кодексу ГРМ визначено, що приєднання об'єктів (земельних ділянок) замовника до ГРМ здійснюється на підставі договору на приєднання, що укладається за формами, наведеними у додатках 6, 7 до цього Кодексу. При цьому невід'ємною частиною договору на приєднання є технічні умови приєднання. За необхідності реконструкції чи технічного переоснащення вже підключеного до ГРМ об'єкта, у тому числі в результаті зміни форми власності чи власника цього об'єкта, за умови, що це не призводить до необхідності збільшення технічної (пропускної) потужності ГРМ в точці приєднання, новий договір на приєднання з новим чи діючим власником об'єкта не укладається. При цьому у випадку перенесення вузла обліку та/або зміни його типорозміру (номінальної потужності) або зміни місця розташування газових приладів (пристроїв) в установленому законодавством порядку вносяться відповідні зміни до проектної документації, а у разі її відсутності розробляється нова проектна документація.

Відповідно, встановлюючи лічильник газу на вулиці, тобто змінюючи його місце розташування, оскільки раніше він був встановлений у будинку, Чорнобаївське УЕГГ мало внести зміни до проектної документації, або розробити нову.

Під час розгляду справи на адвокатський запит представника позивача ОСОБА_4 від 19.09.2016 р. щодо надання технічних умов на встановлення лічильника газу біля будинку ОСОБА_1, Чорнобаївське УЕГГ листом № 269 від 26.09.2016 р. (а.с. 121) повідомило, що 05.09.2016 р. представниками ПАТ «Черкасигаз» були вчинені дії щодо монтажу лічильника газу на домоволодіння ОСОБА_1 вже приєднаного об'єкта (домоволодіння споживача) до газорозподільної системи, послуги щодо постачання природного газу якому вже надавалися, що виключає необхідність у технічних умовах стосовно встановленого лічильника. І посилаючись на п. 5.9 Правил безпеки систем газопостачання, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015 р. вказували, що проектна документація на монтаж додаткових газових плит та побутових лічильників газу може бути представлена ескізом, складеним суб»єктом господарювання, що здійснює обслуговування. Копія такого ескізу надана (а.с.122).

Аналогічні пояснення щодо відсутності необхідності у технічних умовах стосовно встановленого лічильника містить і лист ОСОБА_2 УЕГГ № 274 від 10.10.2016 р.(а.с. 144-146), надісланий на виконання ухвали суду про забезпечення доказів.

В той же час, до даного листа додано робочий проект установки газового лічильника по вул. Некрасова, 8, в смт. Чорнобай. Даний проект також містить ескіз (а.с. 151), але цей ескіз як по формі, так і по змісту, суттєво відрізняється від ескізу, наданого представнику позивача на його адвокатський запит.

Пояснення представника ПАТ «Черкасигаз» щодо того, що ескізи є ідентичними, проте документи це різні, суд вважає необгрунтованими.

Вказане дає підстави суду для висновку, що на дату встановлення лічильника газу в смт. Чорнобай по вул. Некрасова, біля будинку № 8, проектна документація ОСОБА_2 УЕГГ розроблена не була.

На підтвердження таких висновків суду свідчить і наступне.

Відповідно до п. 4.2 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015 року, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 674/27119, до початку спорудження, монтажу і наладки об'єктів систем газопостачання газопостачальна організація повинна подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, відомості, в яких зазначаються: назва і адреса об'єкта, його технічна характеристика та відомча належність, назва будівельно-монтажної організації, яка здійснює будівництво об'єкта системи газопостачання. До цих відомостей додається в т.ч. проектна документація на будівництво згідно з вимогами статті 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а також завірена копія наказу про призначення особи, яка буде здійснювати технічний нагляд за будівництвом, протокол перевірки її знань в обсязі виконуваної нею роботи.

Відповідно до листа Управління Держпраці у Черкаській області за № 5049/11 від 07.10.2016 року (а.с. 188), Чорнобаївське УЕГГ в період квітень - вереснь 2016 року до Управління Держпраці у Черкаській області, в порядку п. 4.2 Правил безпеки систем газопостачання - не зверталося...».

Також в акті приймання газифікованого об»єкта № 2189 (а.с. 80) складеного після встановлення вищевказаного лічильника вказано, що представником замовника є ОСОБА_1, що не відповідає дійсності, оскільки встановлення цього лічильника позивачем не замовлялося. З документу вбачається, що акт мав бути підписаний посадовою особою - начальником служби по експлуатації внутрібудинкових мереж і обладнання, в той час як лічильник встановлювали на вулиці і як посилається представник ПАТ «Черкасигаз» - власних мережах. Посадовими особами ОСОБА_2 УЕГГ даний документ не підписаний взагалі.

Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що підлягають до задоволення вимоги позивача про зобов»язання Чорнобаївське УЕГГ демонтувати встановлений лічильник газу як такий, що встановлений без виготовленої в установленному законодавством порядку проектної документації.

Щодо вимог про відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до частини третьої статті 23 ЦК України розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

При визначенні розміру завданої позивачу моральної шкоди суд враховує, що позивач внаслідок дій відповідача переживав моральні та душевні страждання, а відтак керуючись вимогами ст. ст. 23 та 280 ЦК України, виходячи з вимог розумності та справедливості на відшкодування моральної шкоди слід стягнути 3000 грн. , що суд вважає достатнім та справедливим розміром відшкодування враховуючи характер душевних страждань.

Оскільки позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, то відповідно до ст. 88 ЦПК України , з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати з оплати судового збору в розмірі 1378 грн. (по 689 грн. за заяви про забезпечення позову та про забезпечення доказів) та документально підтверджені витрати позивача на оплату правової допомоги в розмірі 3000. Також стягненню з відповідачів підлягає судовий збір за розгляд справи відповідно до частини задоволених позовних вимог згідно ст. 88 ЦПК та ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного вище, керуючись ст..ст. 23, 280 ЦК України, Кодексом Газорозподільних систем, Правилами безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015 року, ст.ст.10, 11, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз", ОСОБА_2 управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз", про визнання неправомірними дій щодо перенесення в інше місце вузла обліку природного газу, зобов"язання демонтувати встановлений на вулиці лічильник газу, та встановити лічильник газу в житловому приміщенні - задовольнити частково.

Зобов"язати Чорнобаївське управління по експлуатації газового господарства - філію Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" демонтувати лічильник газу "G-6 Cамгаз", заводський номер 5703917, встановлений на вулиці Некрасова, біля будинковолодіння № 8, в смт. Чорнобай Черкаської області.

Зобов"язати Чорнобаївське управління по експлуатації газового господарства - філію Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" встановити лічильник газу в житловому будинку, що належить ОСОБА_1, за адресою: смт. Чорнобай Черкаської області, вулиця Некрасова, 8, придбаний ним за власний рахунок.

Стягнути з ОСОБА_2 управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" (код ЄДРПОУ 24419376) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) відшкодування за завдану моральну шкоду у розмірі 3000 грн.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" (код ЄДРПОУ 03361402) та ОСОБА_2 управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" (код ЄДРПОУ 24419376) солідарно на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 4378,00 грн.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" (код ЄДРПОУ 03361402) та ОСОБА_2 управління по експлуатації газового господарства - філії Публічного акціонерного товариства "По газопостачанню та газифікації "Черкасигаз" (код ЄДРПОУ 24419376) солідарно на користь держави судовий збір у розмірі 1653,60 грн.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя І.М. Кваша

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення21.11.2016
Оприлюднено06.12.2016
Номер документу63107921
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —709/1887/16-ц

Ухвала від 11.09.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Попович Олена Вікторівна

Ухвала від 17.02.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Попович Олена Вікторівна

Рішення від 25.01.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Василенко Л. І.

Рішення від 25.01.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Василенко Л. І.

Ухвала від 27.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Василенко Л. І.

Ухвала від 23.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Василенко Л. І.

Рішення від 21.11.2016

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Кваша І. М.

Рішення від 21.11.2016

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Кваша І. М.

Ухвала від 05.10.2016

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Кваша І. М.

Ухвала від 29.09.2016

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Сіренко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні