АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 552/4104/16-ц Номер провадження 22-ц/786/3261/16Головуючий у 1-й інстанції Самсонова О. А. Доповідач ап. інст. Панченко О. О.
У Х В А Л А
05 грудня 2016 року м. Полтава
Суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області Панченко О.О ., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Бетон СМ» в особі ліквідатора арбітражного керуючого Рибаченка Миколи Петровича
на рішення Київського районного суду м. Полтави від 03 листопада 2016 року
по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Бетон СМ» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
в с т а н о в и в :
Рішенням Київського районного суду м. Полтави від 03 листопада 2016 року в задоволенні вказаного позову відмовлено.
З таким рішенням суду не погодилося Товариство обмеженою відповідальністю «Полтава-Бетон СМ» в особі ліквідатора арбітражного керуючого Рибаченка Миколи Петровича та подало на нього апеляційну скаргу, в якій просять рішення місцевого суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким повністю задовольнити позовні вимоги.
В апеляційній скарзі апелянт також просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції. Так, з наданих матеріалів справи вбачається, що строк на апеляційне оскарження особою пропущений з поважних причин та підлягає поновленню.
Проте, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 2 ст. 297 ЦПК України, оскільки апелянтом не сплачено судовий збір.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до пп.1-1, 2-1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції змін, внесених законом № 484-VIII від 22.05.2015 року, який набрав чинності з 01.09.2015 р.)за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору встановлюється 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а за позовну заяву немайнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Пунктом 2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру, що також відповідає роз'ясненням, викладеним в п.13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ України "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" №10 від 17 жовтня 2014 року.
Крім того, згідно п. 10 вищевказаного Пленуму, зазначено, що подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору.
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Бетон СМ» містить одну позовну вимогу майнового характеру та три позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 Закону України "Про судовий збір", визначено розмір ставок судового збору. Так, пунктом 1.6 закріплено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір в розмірі 110 відсотків, що підлягала сплаті при подачі позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, апелянту необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 23 386 грн. 75 коп. ((17 126 грн. 68 коп. + 1378 х 3 ) х 110%)., який підлягає сплаті.
Банківські реквізити для оплати витрат:
одержувач: УДКСУ у м. Полтаві
код ЄДРПОУ: 38019510
розрахунковий рахунок - 31217206780002
банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області
код банку отримувача - 831019
код класифікації доходів бюджету 22030001
У відповідності до положень ч. 2 ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків скарги, що не перевищує п'яти днів з моменту отримання ним даної ухвали.
Керуючись ст. ст. 121, 295, 297 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Бетон СМ» в особі ліквідатора арбітражного керуючого Рибаченка Миколи Петровича - залишити без руху , та надати строк для усунення недоліків, але не більше п'яти днів з дня отримання ухвали.
В разі не виконання вимог ухвали апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/О. О. Панченко
Суд | Апеляційний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2016 |
Оприлюднено | 08.12.2016 |
Номер документу | 63159167 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Фаловська Ірина Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Фаловська Ірина Миколаївна
Цивільне
Апеляційний суд Полтавської області
Панченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні