Рішення
від 07.12.2016 по справі 916/2882/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"07" грудня 2016 р.Справа № 916/2882/16

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНФОКС"; в особі, якою є Філія "Інфоксводоканал" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс";

до відповідача: Житлово-будівельний кооператив "Вимпел-8"

про стягнення 154549,36 грн.;

Суддя Літвінов С.В.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1 за довіреністю №418 від 11.10.2016р.

від відповідача: ОСОБА_2 за довіреністю №б/н від 28.09.2016р.

СУТЬ СПОРУ: позивач, товариство з обмеженою відповідальністю „ІНФОКСВ» в особі філії „ІНФОКСВОДОКАНАЛВ» , звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Житлово-будівельний кооператив "Вимпел-8" суму заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення у розмірі 154549,36 грн. та судові витрати.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 31.10.2016р. порушено провадження у справі №916/965/16.

Відповідач відзив на позов не надав, але позовні вимоги не визнав, у зв'язку з чим справа розглядається по наявним в ній матеріалами у порядку ст.75 ГПК України.

07.12.2016р. представник відповідача звернувся до господарського суду Одеської області із заявою про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а саме мешканців (споживачів) за адресою: м. Одеса, вул.. Люстдорфька дорога, 152 корп. 3.

Суд, розглянувши заяву відповідача зазначає наступне.

Відповідно до ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. У справах щодо майна господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, господарський суд залучає орган державної влади, що здійснює управління корпоративними правами, до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі. Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, користуються процесуальними правами і несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на зміну підстави і предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.

Отже, заявник повинен при зверненні до суду з заявою про вступ або залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору обґрунтувати та надати належні докази в підтвердження обґрунтувань.

Обґрунтовуючи заяву, відповідач зазначає, що треті особи можуть мати укладені індивідуальні договори з ТОВ „ІнфоксВ»

Також, відповідач вказує на те, що треті особи яких відповідач просить залучити є споживачами послуг водопостачання та водовідведення за адресою: м. Одеса, вул.. Люстдорфька дорога, 152 корп. 3.

Відповідач не надав належних доказів в підтвердження обґрунтувань і тому у суда відсутні докази того, що рішення суду може вплинути на права або обов'язки третіх осіб.

На підставі вищевикладеного, суд відмовляє представнику відповідача в задоволені заяви про про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а саме мешканців (споживачів) за адресою: м. Одеса, вул.. Люстдорфька дорога, 152 корп. 3.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просить суд задовольнити позов в повному обсязі

У судовому засіданні 07.12.2016р. було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду в порядку статті 85 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив

01.11.2000р. між КП В«ОдесводоканалВ» та ЖБК В«Вимпел - 8В» укладено договір на послуги водопостачання та водовідведення № 4094/1 за п.п.1.1, 1.2 якого Водоканал надає відповідачу послуги з подачі питної води та відведення стічних вод на об'єкти відповідача, а відповідач зобов'язується своєчасно сплачувати позивачу за надані послуги.

За договором оренди цілісного майнового комплексу КП В«ОдесводоканалВ» від 17.12.2003р. ТОВ В«ІнфоксВ» є правонаступником КП В«ОдесводоканалВ» , що підтвержено п. 1.1 його Статуту

Облік спожитої води, за п. 3.1 договору від 01.11.2000р. № 4094/1 здійснюється за показниками приборів обліку води, встановлених на об'єктах відповідача.

Пунктом 2.3.9 договору від 01.11.2000р. № 4094/1 відповідач зобов'язався щомісячно до 12-го числа поточного місяця оформлювати акт бухгалтерської звірки розрахунків за отримані послуги.

Додатковою угодою від 10.09.2010р. № 195/1-2 до договору від 01.11.2000р. № 4094/1, змінено п.5.3 договору та продовжено дію договору від 01.11.2000р. № 4094/1 до 31.12.2015р., з автоматичним продовженням його строку дій на наступні п'ять років, якщо за місяць до його закінчення сторони не прийдуть до згоди про внесення змін або закінчення строку дій договору.

Так, в період з 01.07.2015р. по 01.09.2016р. позивач надав відповівдачу послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на загальну суму 306863,54 грн.

Позивач зазначає, що за вказаний період часу відповідач сплатив позивачу за отримані послуги з водопостачання та водовідведення 144589,43 грн. Управління соцільного захисту населення у Київському районі м. Одеси відшкодувало ТОВ В«ІнфоксВ» в особі філії В«ІнфоксводоканалВ» витрати на надання послуг пільговим категоріям членів ЖБК В«Вимпел - 8В» в сумі 7 724,75 грн.

За надані ЖБК В«Вимпел - 8В» послуги з водопостачання та водовідведення вартістю 306863,54 грн. в період з 01.07.2015р. по 01.09.2016р. позивачу відшкодовано лише 152314,18 грн.

Таким чином у відповідача перед ТОВ В«ІнфоксВ» в особі філії В«ІнфоксводоканалВ» утворилася заборгованість в сумі 154 549,36 грн. за отримані послуги з водопостачання та водовідведення, що підтверджено розрахунком суми боргу.

Враховуючи невиконання відповідачем взятого на себе за договором обов'язку щодо оплати заборгованості за отримані послуги, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою та просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення у розмірі 154549,36 грн. та судові витрати.

Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав:

Відповідно до ст.6 Цивільного Кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст.ст.627, 629 Цивільного кодексу України)

У відповідності до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договір та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій - це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. При цьому, ст.12 цивільного кодексу України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд.

Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певнихумовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

Частиною 1 ст. 903 Цивільного кодексу України визначено, якщо за договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. При цьому, зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись незалежним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. В свою чергу, порушення зобов'язання, відповідно до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушення умов, визначених змістом зобов'язання (неналежного виконання).

Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Припинення зобов'язання на вимогу однієї із сторін в силу положень ч. 2 ст. 598 цього Кодексу допускається лише лише у випадках, встановлених договором або законом.

Згідно ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

З огляду на приписи п.п.1, 2 ст. 32 Закону України В«Про житлово-комунальні послугиВ» від 24.06.2004р. № 1875-IV (надалі Закону) плата за житлово- комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.

У відповідності до ч.5 п. 3 ст. 20 Закону ЖБК В«Вимпел - 8В» , зобов'язано оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом, а філія В«ІнфоксводоканалВ» , як виробник послуг має право вимагати своєчасної і в повному обсязі оплати наданих послуг (ч.4п.1ст.22 Закону).

За п.3.7 В«Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства з питань житлово- комунального господарства України від 27.06.2008р № 190 розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються усіма споживачами щомісячно відповідно до умов договору.

Внутришньобудинкові мережі водопостачання та водовідведення знаходяться на балансі Житлово-будівельного кооперативу В«Вимпел - 8В» , при цьому відповідач використовує воду для технічних потреб обслуговування будинків по вул. Люстдорфська дорога 152/3 та 152/4 у м. Одесі та прибудинкових територій, несе відповідальність за витоки з внутришьобудинкових систем водопостачання та водовідведення.

В матеріалах справи відсутні докази того, що мешканці житлового будинку мають прямі договори з ТОВ В«ІнфоксВ» в особі філії В«ІнфоксводоканалВ» і за спожиті послуги сплачують на особистий рахунок відповідача.

Так, судом встановлено наявність існування заборгованості відповідача по оплаті за послуги водопостачання та водовідведення, у зв'язку з чим позовна вимога позивача щодо стягнення з відповідача у розмірі 154549,36 грн є обґрунтованою та підлягає судом задоволенню.

Відповідно до ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст. 43. Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на вищезазначені матеріали справи та проаналізувавши положення чинного законодавства України, суд, вбачає доведеними та обґрунтованими заявлені позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „ІНФОКСВ» в особі філії „ІНФОКСВОДОКАНАЛВ» , у зв'язку з чим, стягненню з відповідача підлягає заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у розмірі 154549,36 грн.

Відповідно до приписів ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору, а саме 2318,24 грн. судового збору.

Керуючись ст. ст. 32, 33, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу Країни, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов товариства з обмеженою відповідальністю „ІНФОКСВ» в особі філії „ІНФОКСВОДОКАНАЛВ» - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу В«Вимпел-8В» (код ЄДРПОУ 20996409, 65104 м.Одеса, Люстдорфська дорога 152/3,4) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „ІНФОКСВ» в особі філії „ІНФОКСВОДОКАНАЛВ» (65039, м. Одеса, вул. Басейна,5, код ЄДРПОУ 26472133) заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у розмірі 154549,36 грн. та 2318,24грн. - судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено та підписано 09 грудня 2016 р.

Суддя С.В. Літвінов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.12.2016
Оприлюднено14.12.2016
Номер документу63319925
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2882/16

Постанова від 04.12.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Корнілова Ж.O.

Ухвала від 13.11.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Корнілова Ж.O.

Ухвала від 06.10.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Корнілова Ж.O.

Ухвала від 03.07.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Корнілова Ж.O.

Ухвала від 02.07.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Корнілова Ж.O.

Постанова від 22.03.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 01.03.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 10.01.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Рішення від 07.12.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 07.12.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні