ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
29 листопада 2016 року м. Київ К/800/32486/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2016 року, ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року та постанову від 01 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Малиновського районного відділу Одеського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, зобов'язання вчинити дії та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу,
встановив:
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2015 року позовну заяву залишено без розгляду.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року скасовано ухвалу суду першої інстанції та постановлено нову ухвалу, якою справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2016 року позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області від 28.01.2008 р. № 65 «Про надзвичайну подію в Хмельницькому ВМ Малиновського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області та покарання винних», яким старшого оперуповноваженого сектору карного розшуку Хмельницького ВМ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області лейтенанта міліції ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ за пунктом 66 (за дискредитацію) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України; визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області від 31.01.2008 р. № 41 о/с про звільнення позивача з 31.01.2008 р. у запас Збройних Сил України; поновлено позивача на посаді старшого оперуповноваженого сектору карного розшуку Хмельницького ВМ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області з 31.01.2008 р; стягнуто з Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області (ліквідаційна комісія) на користь позивача грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, за один рік, у розмірі 20616 грн.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 01 листопада 2016 змінено постанову суду першої інстанції, викладено абзац п'ятий її резолютивної частини в наступній редакції: «Стягнути з Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області (ліквідаційна комісія) на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу у розмірі 17161,26 грн.». В іншій частині постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2016 року залишено без змін.
У касаційній скарзі Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області просить скасувати судові рішення суду першої інстанції від 15 квітня 2016 року, апеляційної інстанції від 25 лютого 2016 року і 01 листопада 2016 року та залишити в силі ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2015 року про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду на підставі статті 100 КАС України у зв'язку з пропуском строку звернення до суду. Одночасно заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору з мотивів недостатнього часу для його оплати.
Відповідно до частини першої статті 211 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково.
Частиною другою статті 211 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.
За таких обставин слід відмовити у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року, оскільки зазначена ухвала не перешкоджає подальшому провадженню у справі, тому вона не підлягає оскарженню в касаційному порядку відповідно до вимог частини другої статті 211 Кодексу адміністративного судочинства України.
Що стосується касаційної скарги в частині оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2016 року та постанови Одеського апеляційного адміністративного суду постанови від 01 листопада 2016 року, то вона не відповідає вимогам статті 213 КАС України, а тому вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка її подала, терміну для усунення вказаного недоліку.
Згідно з частиною п'ятою статті 213 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
До касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI (зі змінами відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-УШ, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року) встановлено, що за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на час подання позову) при зверненні до адміністративного суду необхідно було сплатити за вимоги немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що становило 73,08 грн (1218 грн х 0,06), та за вимоги майнового характеру 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що складає 1378 грн (1218 грн х 1,5 %).
Абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи з цього, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області за подання касаційної скарги має сплатити 175,40 грн (2 х (73,08 грн х 120%) як за дві самостійні вимоги немайнового характеру про скасування наказу і поновлення на роботі та 1653,60 грн (1218 грн х 1,5%) х 120%) за вимогу майнового характеру про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а всього 1829 грн.
Згідно з частиною першою статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Наведені в клопотанні відповідача аргументи, не свідчать про такий майновий стан управління МВС, за якого воно позбавлене можливості сплатити 1829 грн судового збору протягом тривалого часу і не є підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки не підтверджені жодними доказами.
Судовий збір повинно бути внесено або перераховано за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України".
Документ про сплату судового збору подається до суду в оригіналі.
Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України, тому вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка її подала, достатнього терміну для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 108, 213, 214 КАС України,
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Малиновського районного відділу Одеського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, зобов'язання вчинити дії та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.
2. Відмовити Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
3. Касаційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2016 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду постанову від 01 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Малиновського районного відділу Одеського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, зобов'язання вчинити дії та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без руху.
4. Надати Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області строк для сплати судового збору в сумі 1829 грн до 26 грудня 2016 року .
5. Роз'яснити, що у разі неусунення зазначеного недоліку, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.
6. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2016 |
Оприлюднено | 12.12.2016 |
Номер документу | 63322802 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Черпак Ю.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні