Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/272/13-ц
Провадження № 2/280/943/16
У Х В А Л А
24 листопада 2016 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - ПАТ «Банк Форум» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Банк Форум» ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся позивач з вказаним позовом, в якому просить визнати його третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо стягнення боргу по кредитному договору, стягнути з відповідача борг по кредитному договору №0040/07/52CL у сумі 965305 гривень 50 копійок, витребувати у ПАТ «Форум Банк» документи, які підтверджують наявність заборгованості за кредитним договором №0040/07/52CL.
Під час вирішення питання про відкриття провадження по справі у відповідності до положень статті 121 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог статей 119 та 120 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: найменування суду, в який подається заява, ім'я (найменування) заявника, їх місце проживання або місце знаходження, поштовий індекс, зміст позовних вимог, ціну позову відносно вимог майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, вказівка доказів, підтверджуючих кожну обставину, перелік прикладених до заяви документів, а так само посилання на норму закону України, на підставі якого він просить суд захистити його права.
У позовній заяві місцезнаходження та поштовий індекс відповідача та третьої особи не вказані, причини їх відсутності позивачем не зазначено.
Крім цього позивачу слід врахувати, що за своєю суттю адреса - це умовна кодифікація місця знаходження об'єкту, яка застосовується з метою поштового зв'язку. Правила написання адреси, встановлені Міністерством зв'язку, для забезпечення якнайшвидшого пересилання, зберігання і доставляння поштових відправлень. На всіх адресах пишеться: назва вулиці, номер будинку і квартири; назва населеного пункту, міста; назва району; назва області, індекс.
Поштова індексація України розроблена на основі п'ятицифрових кодів, і використовується для пришвидшення сортування та доставки поштових відправлень. Четверта та п'ята цифри індексу вказують номери підпорядкованих їм відділень зв'язку або населених пунктів.
Відповідно до частини 5 статті 119 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Відповідно до роз’яснень, викладених у пункті 26 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року, відповідні платіжні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Позивачем додано до позову «дублікат квитанції», яке не є неналежним доказом сплати судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі відповідно до ставок судового збору, встановленими статтею 4 Закону України «Про судовий збір» на р/р 31213206700268, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, код ЄДРПОУ суду - 02896118, отримувач - УДКСУ в Коростишівському районі, МФО банку 811039, або надати підтвердження судового збору.
Також, у постанові пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин» №5 від 30 березня 2012 року вказано, що позовна заява про вирішення спору, що виникає з кредитних правовідносин, за формою і змістом повинна відповідати загальним правилам, встановленим статтею 119 Цивільного процесуального кодексу України, а залежно від предмета та підстави позову - і вимогам, які містяться у спеціальному законодавстві.
Договір поруки має додатковий (акцесорний) до основного зобов'язання - кредитного договору - характер і укладається саме для забезпечення виконання останнього, а поручитель згідно з ч.1 ст. 554 Цивільного кодексу України відповідає перед кредитором, за загальним правилом, солідарно із позичальником, якщо договором поруки не встановлено його додаткову (субсидіарну) відповідальність.
Таким чином, позивачеві необхідно уточнити склад осіб, які братимуть участь у справі та відповідно зміст позовних вимог.
Пунктом 7 постанови пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» роз’яснено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 Цивільного процесуального кодексу України. У зв’язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Позивач зазначає, що 16 листопада 2007 року між АКБ «Форум» та ОСОБА_4 було укладено кредитний договір №0040/07/52-CL, того ж дня й між тими ж сторонами було укладено іпотечний договір. 16 листопада 2007 року між ОСОБА_2 та АКБ «Форум» був укладений договір поруки 40-0040/07/52-CL, за яким ОСОБА_2 взяла на себе зобов’язання в разі невиконання та/або порушення боржником своїх зобов’язань перед кредитором за кредитним договором №0040/07/52-CL погасити заборгованість по кредитному договору
Таким чином, позивачем не обґрунтовано на підставі чого у нього виникло право вимоги до відповідача й, відповідно, подати докази на підтвердження цього.
Позивачу також необхідно подати розрахунок заборгованості.
Позивач у своїй позовній заяві просить витребувати у ПАТ «Банк Форум» документи, які підтверджують наявність заборгованості за кредитним договором, оскільки банк видає документи лише на запит суду.
Відповідно до частини 1 статті 133 Цивільного процесуального кодексу України, особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору.
Згідно до статті 134 Цивільного процесуального кодексу України, у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити. Статтею 137 Цивільного процесуального кодексу України передбачено витребування доказів. У частині 1 статті 137 Цивільного процесуального кодексу України вказано, що у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що у заяві про витребування доказів має бути зазначено, який доказ вимагається, підстави, за яких особа вважає, що доказ знаходиться в іншої особи, обставини, які може підтвердити цей доказ. Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно уточнити суду чи він звертається до суду із заявою про забезпечення доказів згідно до ст. 133 Цивільного процесуального кодексу України, чи вона звертає ться до суду із заявою про витребування доказів згідно до ст. 137 Цивільного процесуального кодексу України.
Якщо позивач звертається із заявою про забезпечення доказів згідно до ст. 133 Цивільного процесуального кодексу України, то він має подати до суду заяву, яка відповідає вимогам ст. 134 Цивільного процесуального кодексу України, а також позивач має додати до своєї заяви документ про сплату судового збору.
Якщо ж позивач звертається із заявою про витребування доказів згідно до ст. 137 ЦПК України, то він має подати до суду заяву, яка відповідає вимогам ст. 137 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 134 Цивільного процесуального кодексу України, до заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам цієї статті, застосовуються наслідки, встановлені статтею 121 цього Кодексу.
Оскільки заява позивача не відповідає вищевказаним вимогам, то вважаю за необхідне заяву залишити без руху, а заявнику слід надати строк для усунення вищевказаних недоліків.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до частини 1 статті 121 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 Цивільного процесуального кодексу України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Із врахуванням вимог частини 1 статті 121 Цивільного процесуального кодексу України, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу п'ятиденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії ухвали суду.
Керуючись ст. ст. 118-121 Цивільного процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - ПАТ «Банк Форум» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Банк Форум» ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості залишити без руху.
Надати позивачу п'ятиденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії ухвали суду.
У разі невиконання позивачами вимог вказаних в ухвалі суду у встановлений строк заява вважається неподаною та повертається позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Щербаченко
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2016 |
Оприлюднено | 16.12.2016 |
Номер документу | 63336152 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Щербаченко І. В.
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Маляренко Артем Васильович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Маляренко Артем Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні