10/44
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" травня 2007 р. Справа № 10/44
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці
про стягнення заборгованості в сумі 170 грн.
Суддя Т.І. Ковальчук
Секретар судового засідання –Нікуліца І.С.
За участю представників:
Від позивача –Станкевич А.Я., головний спеціаліст-юрисконсульт, дор. № 596/01 від 26.01.2007 р.
Від відповідача –не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у сумі 170 грн. за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, застосованих рішенням № 29 від 31.01.2007 р.
Ухвалою від 22.03.2007 р. справу до розгляду в судовому засіданні призначено на 24.04.2007 р. за участю представників сторін, від відповідача витребувано пояснення на позов, ухвалою від 24.04.2007 р. розгляд справи в судовому засіданні відкладено на 10.05.2007 р. у зв'язку з неявкою представника відповідача на виклик суду та неподанням пояснень на позов.
У судове засідання 10.05.2007 р. представник відповідача повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, пояснення на позов не подано.
Наявними в матеріалах справи доказами засвідчується належне повідомлення відповідача про час і місце судового засідання, тому неявка його представника та неподання пояснень на позов не перешкоджають вирішенню спору.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в установленому порядку, однак порушив указане зобов'язання, не подав розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2006 р., у зв'язку з чим до нього застосовано штрафні санкції, які відповідач добровільно не сплатив.
У судовому засіданні 10.05.2007 р. представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на викладене у позові.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини між сторонами, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судовим розглядом справи встановлено, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і згідно з п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон) зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом (а.с. 8).
Порядок подання такої звітності визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р. (далі –Інструкція).
У відповідності до пп. 11.11 Інструкції платники страхових внесків на загальнообов'язкове держане пенсійне страхування –юридичні особи щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.
Оригінал розрахунку подається платником до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника.
Усі примірники розрахунку страхових внесків підписуються керівником, головним бухгалтером підприємства, установи, організації та завіряються печаткою.
Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Складеним позивачем актом від 31.01.2007 р. № 14 зафіксовано, що відповідачем не подано до Управління Пенсійного фонду в Першотравневому районі м. Чернівці розрахунок сум страхових внесків згідно з додатком № 23 до Інструкції за грудень 2006 р. (а.с.6).
Пунктом ч. 9 ст. 106 Закону передбачено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішенням № 29 від 31.01.2007 р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, позивачем застосовано до відповідача штраф у розмірі 170 грн. за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 5). Вказане рішення надіслано відповідачу належним чином (а.с 7).
Добровільно штраф відповідач не сплатив, за повідомленням представника позивача рішення про застосування фінансових санкцій № 29 відповідачем не оскаржувалося.
Оскільки за наслідками розгляду справи судом установлено порушення відповідачем вимог Закону щодо подання звітності до територіального органу Пенсійного фонду, фінансові санкції застосовані позивачем з дотриманням вимог Закону і не сплачені відповідачем у добровільному порядку, доказів на спростування вимог позивача чи погашення спірної суми відповідач до суду не подав, позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню. Судові витрати слід стягнути з відповідача на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 4-12, 17, 94, 98, 160-163, п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з виробничо-комерційної фірми товариство з обмеженою відповідальністю “Чернівецьке управління механізації”, (м. Чернівці, вул. Миколаївська,36- Б, ідентифікаційний код 32572672, р/р № 26000051600165 у ЧФ “Приватбанк”):
- на користь Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці (м. Чернівці, вул. Головна, 245/501, р/р 256093013757 в ЧОУ ВАТ “Державний ощадний банк України”, код 21430549) 170 грн. штрафу;
- до Державного бюджету України 1,70 грн. судового збору (отримувач –УДК у м. Чернівці, Банк ГУДКУ Чернівецької області, МФО 856135, код 23246436, розрахунковий рахунок 31114095700002, стягувач –ДПІ у м. Чернівці).
3. З набранням постановою законної сили видати виконавчі листи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративого судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі, проголошена і підписана 10 травня 2007 року.
Суддя Т.І. Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 634289 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні