ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78, Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" грудня 2016 р. Справа № 923/191/16
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д., при секретарі Литвиненко Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки", вул. Ладичука, 150, м. Херсон, Херсонська область, 73000, ідентифікаційний код 35568585,
до: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки", вул. Ладичука, 150, м. Херсон, Херсонська область, 73000, ідентифікаційний код 35568585,
про банкрутство
за участю представників сторін:
від кредиторів:
ТОВ фірма "ОСТ" ЛТД - ОСОБА_2, довіреність № 11/03-16 від 11.03.2016р., ОСОБА_3 довіреність № 3 від 23.03.2016р., витяг з ЄДРЮО та ФОП № 21418344 від 13.11.2015р.;
ПП "Херсон Прайм" - ОСОБА_4, довіреність б/н від 05.01.2016;
від боржника: ліквідатор не прибув
в с т а н о в и в:
Справа знаходиться в процедурі ліквідації, введеній постановою господарського суду від 07.04.2016 року, якою призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_5.
За результатами судового засідання 06.12.2016 господарський суд затвердив реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки", призначив судове засідання для розгляду звіту ліквідатора на 22.12.2016 року.
Від ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки" 08.12.2016 до господарського суду подано заяву про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі № 923/191/16.
За результатами судового засідання 22.12.2016 господарський суд виніс ухвалу, якою призначив судове засідання для розгляду мирової угоди у справі № 923/191/16 на 27.12.2016 року.
До судового засідання 27.12.2016 ліквідатор арбітражний керуючий ОСОБА_5 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
На думку представників кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД, засновника банкрута, судове засідання можливо проводити за відсутності ліквідатора.
Заслухавши думку представників кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД, засновника банкрута, дослідивши матеріали справи, господарський суд ухвалив судове засідання для розгляду мирової угоди у справі № 923/191/16 проводити за відсутності ліквідатора за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до матеріалів справи, а саме: заяви ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки" про затвердження мирової угоди та припинення провадження у справі № 923/191/16 вбачається наступне.
Комітетом кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки" 07.12.2016 проведено засідання, на якому прийнято рішення про укладення мирової угоди у справі № 923/191/16 та подання її на затвердження господарському суду.
Предметом зазначеної мирової угоди є домовленість між ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки", кредитором банкрута та Приватним підприємством "Херсон Прайм" щодо виконання зобов'язань банкрута перед ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД, а саме: шляхом виконання зобов'язань банкрута Приватним підприємством "Херсон Прайм".
Представники кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД клопотання ліквідатора підтримали, просили затвердити мирову угоду та припинити провадження у справі № 923/191/16.
Представник засновника банкрута також підтримала клопотання ліквідатора, просила затвердити мирову угоду та припинити провадження у справі № 923/191/16.
Заслухавши пояснення представників кредитора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД, засновника банкрута, дослідивши подану заяву, матеріали справи, господарський суд вважає мирову угоду такою, що підлягає затвердженню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди. У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Відповідно до ст. 77 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та/або розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється шляхом укладення угоди між сторонами. Мирова угода може бути укладена на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство. У процедурі розпорядження майном боржника мирову угоду може бути укладено лише після виявлення всіх кредиторів і затвердження господарським судом реєстру вимог кредиторів. Рішення про укладення мирової угоди від імені кредиторів приймається комітетом кредиторів більшістю голосів кредиторів - членів комітету та вважається прийнятим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, висловили письмову згоду на укладення мирової угоди. Рішення про укладення мирової угоди приймається від імені боржника керівником боржника чи арбітражним керуючим (керуючим санацією, ліквідатором), які виконують повноваження органів управління та керівника боржника і підписують її. Від імені кредиторів мирову угоду підписує голова комітету кредиторів. З прийняттям рішення про укладення мирової угоди припиняється дія процедур розпорядження майном боржника, санації та ліквідації.
Відповідно до ст. 78 цього Закону мирова угода може бути укладена тільки щодо вимог, забезпечених заставою, вимог другої та наступних черг задоволення вимог кредиторів, визначених цим Законом. У разі якщо умови мирової угоди передбачають розстрочку чи відстрочку або прощення (списання) боргів чи їх частини, орган стягнення зобов'язаний погодитися із задоволенням частини вимог з податків, зборів (обов'язкових платежів) на умовах такої мирової угоди з метою забезпечення відновлення платоспроможності підприємства. При цьому податковий борг, який виник у строк, що передував трьом повним календарним рокам до дня подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду, визнається безнадійним та списується, а податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли у строк протягом трьох останніх перед днем подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду календарних років, розстрочується (відстрочується) або списується на умовах мирової угоди. Зазначену мирову угоду підписує керівник відповідного органу доходів і зборів за місцезнаходженням боржника.
Відповідно до ст. 79 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мирова угода укладається у письмовій формі та підлягає затвердженню господарським судом, про що зазначається в ухвалі господарського суду про припинення провадження у справі про банкрутство. Мирова угода набирає чинності з дня її затвердження господарським судом і є обов'язковою для боржника (банкрута), кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, кредиторів другої та наступних черг. Одностороння відмова від мирової угоди не допускається. Мирова угода повинна містити положення про: розміри, порядок і строки виконання зобов'язань боржника; відстрочку чи розстрочку або прощення (списання) боргів чи їх частини.
Згідно із ч. 6 ст. 81 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" затвердження господарським судом мирової угоди є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою від 07.04.2016 суд визнав ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру, призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_5.
Комітетом кредиторів 07.12.2016 прийнято рішення про затвердження мирової угоди, яка подана до суду на затвердження.
Відповідно до умов мирової угоди, протягом трьох календарних днів після затвердження господарським судом мирової угоди третя особа Приватне підприємство "Херсон Прайм" зобов'язується одночасно сплатити кредитору ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД його вимоги відповідно до реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду Херсонської області від 06.12.2016 року.
Мирову угоду підписано ліквідатором ОСОБА_5, головою комітету кредиторів - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД в особі директора ОСОБА_3, третьою особою Приватним підприємством "Херсон Прайм" в особі директора ОСОБА_6
Вимоги, забезпечені заставою майна боржника, відсутні.
Щодо вимог першої черги, а саме: 2 756, 00 грн. судових витрат ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД, 24 887, 57 грн. грошової винагороди та витрат при здійсненні повноважень ліквідатора у справі № 923/191/16 арбітражного керуючого ОСОБА_5, - то, відповідно до розділу 4 мирової угоди, порядок їх виплати погоджений сторонами.
За таких обставин, враховуючи, що мирову угоду укладено відповідно до встановленого законодавством порядку, її умови не протирічать чинному законодавству, не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб, мирова угода підлягає затвердженню судом.
Виходячи із вищезазначеного, господарський суд затверджує мирову угоду у цій справі, провадження у справі, у зв'язку з затвердженням мирової угоди, - припиняє.
Заборони та арешти, що накладені у цій справі - скасовуються.
Керуючись ст. ст. 27, 81, 83, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд, -
у х в а л и в:
1. Клопотання ліквідатора ОСОБА_5, - задовольнити.
2. Затвердити мирову угоду укладену 07.12.2016 року між боржником - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Херсонський завод тротуарної плитки", вул. Ладичука, 150, м. Херсон, Херсонська область, 73000, ідентифікаційний код 35568585, від імені якого діяв ліквідатор ОСОБА_5, кредитором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД, вул. 25 Східна, 1, с. Антонівка, м. Херсон, ідентифікаційний код 22732212, третьою особою Приватним підприємством "Херсон Прайм", вул. Ладичука, 150, м. Херсон, ідентифікаційний код 32479435, відповідно до якої заборгованість боржника перед кредитором становить 69 622, 15 грн. (шістдесят дев'ять тисяч шістсот двадцять дві гривні 15 копійок), погашення заборгованості здійснюється третьою особою протягом трьох календарних днів після затвердження господарським судом мирової угоди шляхом сплати кредитору ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСТ" ЛТД його вимоги відповідно до реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду Херсонської області від 06.12.2016 року.
3. Припинити ліквідаційну процедуру та повноваження ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_5
4. Дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, який введено ухвалою суду від 24.03.2016 року - припинити.
5. Копію ухвали направити ліквідатору, учасникам провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття, відповідно до ст. 115 ГПК України є обов'язковою на всій території України, виконується, у тому числі у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Повний текст ухвали складено і підписано 28.12.2016 року
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2016 |
Оприлюднено | 03.01.2017 |
Номер документу | 63760842 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні