Ухвала
від 06.01.2017 по справі 822/119/17
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/119/17

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 січня 2017 рокум. Хмельницький Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Майстер П.М., ознайомившись з позовною заявою Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області до ПП "Сіад-Сервіс", треті особи Хмельницька місцева прокуратура, відділ освіти, молоді та спорту Хмельницької районної державної адміністрації про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до ПП "Сіад-Сервіс", треті особи Хмельницька місцева прокуратура, відділ освіти, молоді та спорту Хмельницької районної державної адміністрації про стягнення заборгованості.

Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 статті 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2016 року встановлено у розмірі 1 378 грн..

Предметом позову, з яким звернувся позивач, є вимога майнового характеру, а саме стягнення коштів в сумі 152350,05 грн.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".

Слід також зазначити, що перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 вказаного Закону форми розрахункових документів, документів на переказ готівки для банків, а також міжбанківських розрахункових документів установлюються нормативно-правовими актами Національного банку України. Форми документів на переказ, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу, установлюються правилами платіжних систем. Обов'язкові реквізити електронних та паперових документів на переказ, особливості їх оформлення, оброблення та захисту встановлюються нормативно-правовими актами Національного банку України.

Відповідно до п. 2.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 р. N 22 визначено, що Примірник розрахункового документа (незалежно від способу його виготовлення), реєстр платіжних вимог мають містити відбиток печатки (якщо картка із зразками підписів та відбитка печатки містить відбиток печатки) і підписи/підпис відповідальних/ої осіб/особи.

Аналіз вищенаведених положень свідчить про те, що належним доказом у справі може бути лише оригінал платіжного документу.

Оглядом адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, встановлено, що до позовної заяви додано копію платіжного доручення №1772 від 21.12.2016 року про сплату судового збору в сумі 2285,25 грн. за подання позову до Хмельницького окружного адміністративного суду.

Однак, суд не приймає до уваги вказаний платіжний документ в якості доказу сплати судового збору, оскільки суду не надано оригінал останнього.

Отже, позивачу необхідно надати суду оригінал платіжного документу, оформленого у відповідності до вимог вищезазначених правових актів.

Крім того, встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем протягом семи днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом подання доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", та надання доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Керуючись статтями 106, 108 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області до ПП "Сіад-Сервіс", треті особи Хмельницька місцева прокуратура, відділ освіти, молоді та спорту Хмельницької районної державної адміністрації про стягнення заборгованості, залишити без руху.

Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем протягом семи днів з дня отримання копії даної ухвали.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.01.2017
Оприлюднено12.01.2017
Номер документу63942966
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/119/17

Постанова від 16.01.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 07.12.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 07.12.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Постанова від 13.11.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Ухвала від 30.10.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Ухвала від 30.10.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Ухвала від 02.03.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Ухвала від 16.02.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Ухвала від 16.01.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Ухвала від 06.01.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні