17/71
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"03" квітня 2007 р. Справа № 17/71
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши матеріали справи №17/71
за позовом: прокурора Новоукраїнського району в інтересах держави, в особі управління Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі, м.Новоукраїнка Кіровоградської області
до відповідача: дочірнього підприємства "Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів" товариства з обмеженою відповідальністю "Планета інвестицій", м.Новоукраїнка Кіровоградської області
про стягнення 39231,90 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від прокуратури - участі не брали;
від позивача - Діденко Л.В., довіреність №б/н від 03.01.07р., головний спеціаліст-юрисконсульт;
від відповідача - участі не брали.
Прокурором Новоукраїнського району в інтересах держави, в особі управлінням Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі подано позов про стягнення з дочірнього підприємства "Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів" товариства з обмеженою відповідальністю "Планета інвестицій" заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 15841,71 грн. за вересень місяць 2005 року, 22065,93 штрафу та 1324, 26 грн. пені за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Відповідач участі в судовому засіданні не брав, причини неявки не повідомив. Ухвала господарського суду Кіровоградської області про відкриття провадження у справі №17/71 від 02.03.2007 р., була повернута органом поштового зв'язку з відміткою на конверті про те, що за вказаною адресою підприємство не існує. Проте, господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання, виходячи з наступного.
Ухвалу про відкриття провадження у справі від 02.03.2007 року господарським судом надіслано на наступну адресу відповідача: 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Чайковського, 28.
Згідно довідки головного управління статистики у Кіровоградській області № 15-1675 від 14.03.2007р., надісланої останнім на вимогу суду, дочірнє підприємство "Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів" товариства з обмеженою відповідальністю "Планета інвестицій" зареєстровано за адресою: 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Чайковського, 28. Отже, про зміну свого місцезнаходження відповідач державного реєстратора не повідомляв.
Відповідач несе відповідальність за всі можливі наслідки неподання відомостей стосовно змін свого місцезнаходження, оскільки згідно правил статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців" юридичні особи зобов'язані подавати відомості стосовно змін свого місцезнаходження державному реєстратору.
Таким чином, господарський суд вжив усіх заходів для повідомлення відповідача про час і місце проведення судового засідання, направляючи рекомендованою кореспонденцією ухвалу суду від 02.03.2007 р. за місцем реєстрації відповідача.
Крім того, 16.03.2007 р. до господарського суду надійшла заява від відповідача, в якій він просить надсилати всю кореспонденцію по справі №17/71 за адресою в м.Києві. Враховуючи повідомленність відповідача щодо номеру даної справи, його слід вважати належним чином сповіщеним про час та місце проведення судового засідання.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Держава реалізує свою політику загальнообов'язкового державного соціального страхування в тому числі і через управління Пенсійного фонду України, тому прокурор вправі подати позов в інтересах держави в особі відповідних органів управління, за наявності в органу, що зазначається позивачем, статусу юридичної особи (пункт 1 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.11.2005 р. №01-8/2229 „Про деякі питання практики застосування норм законодавства, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у І півріччі 2005 року”).
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року №8-2, управління Пенсійного фонду України в Новоукраїнському є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно п. 2.2 вказаного Положення управління контролює надходження збору та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати збору.
Управління має право вживати в установленому законодавством порядку заходів, спрямованих на стягнення не внесених своєчасно сум збору разом з нарахованою пенею, а також застосовувати штрафні санкції відповідно до законодавства.
Абзацом 8 частини третьої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який вступив в силу з 01.01.2004 р., передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до статті 8 "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України відповідно фонд якого формується за рахунок коштів, що відраховується підприємствами і організаціями.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до статей 18, 19, 20 пункту 8 Розділу 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. –32%, з 31.03.2005 р . –32,3%, з 01.01.2006р. –31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Дочірнє підприємство "Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів" товариства з обмеженою відповідальністю "Планета інвестицій" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі (а.с.12), а тому відповідно до цього є платником по платежах до бюджету управління.
Згідно розрахунку позивача заборгованість відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі за період з 01.09.2005 року по 30.09.2005 року складає 15781,71 грн., що підтверджується матеріалами справи: копією розрахунку сум страхових внесків на загальноообов”язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень місяць 2005 року (а.с.15); актом звірки розрахунків від 10.01.2006р. (а.с.28).
Відповідно до частини 8 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" після закінчення встановлених строків сплати страхових внесків на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Крім того, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу (пункт 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ).
Рішенням №18 від 15.11.2005 р. управлінням Пенсійного фонду в Новоукраїнському районі до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу та пені на загальну суму 23390,19 грн., з яких 22065,93 грн. - штраф та 1324,26 грн.- пеня. (а.с. 29).
Вказане рішення направлено відповідачеві 16.11.2005 р. та отримано ним 23.11.2005 р. (а.с.46).
Відповідачем не надано суду доказів оскарження зазначеного рішення Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі Кіровоградської області в порядку, визначеному частиною 13 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Як вбачається із пояснень представника позивача (а.с.45) рішення №18 від 15.11.2005 р. дочірнім підприємством "Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів" товариства з обмеженою відповідальністю "Планета інвестицій" в передбаченому законом порядку не оскаржувалось.
Абзацом 3 частини чотирнадцятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка зі сплати страхових внесків.
Оскільки докази сплати заборгованості по сплаті страхових внесків, штрафних санкцій та пені в матеріалах справи відсутні, тому позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в частині стягнення 15781,71 грн. недоїмки, 22065,93 грн. штрафу та 1324,26 грн. пені.
При цьому господарським судом враховано, що при визначенні загальної суми заборгованості прокурором допущено арифметичну помилку, тому позовні вимоги задовольняються частково на загальну суму 39171,90 грн.
Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з дочірнього підприємства "Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів" товариства з обмеженою відповідальністю "Планета інвестицій" (Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул.Чайковського, 28, р/р №260047033 в ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" м. Кіровоград, МФО 323473, код 32945138) на користь управління Пенсійного фонду України в Новоукраїнському районі (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Леніна, 66/17, р/р № 256023121218 у ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 323473, код 20650125) – 15781,71 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.09.2005 р. по 30.09.2005 р., 22065,93 грн. штрафу та 1324,26 пені за несвоєчасну сплату страхових внесків.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 05.04.2007 р.
Суддя
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 643321 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні