Ухвала
від 30.01.2017 по справі 608/1496/16-к
ЧОРТКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Чортківський районний суд Тернопільської області

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2017 року Справа № 608/1496/16-к

Номер провадження1-кс/608/34/2017

Слідчий суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. , з участю секретаря Росляк Т.Б., сторін кримінального провадження: прокурора Чортківської місцевої прокуратури Гринюка О.О., старшого слідчого СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області Пелікана П.І., розглянувши в залі судового засідання в місті Чорткові клопотання старшого слідчого СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області майора поліції Пелікана П. І. про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області майор поліції Пелікан П.І. за погодженням з прокурором Чортківської місцевої прокуратури Гринюком О.О. звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні № 12016210190000207 від 21 квітня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України.

В клопотанні слідчий вказав, що в провадженні СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали досудового розслідування кримінального провадження №12016210190000207 за фактом незаконної рубки 1062 дерев у межах смуги відводу автодороги М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече в межах Чортківського району Тернопільської області, а також незаконної рубки 374 дерев у межах лісозахисної смуги відводу автодороги Гримайлів-Яблунів у межах Гусятинського району Тернопільської області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.246 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невідомі особи у межах смуги відводу автодороги М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече в межах Чортківського району Тернопільської області у березні 2016 року здійснили незаконну рубку 1062 дерев.

Крім того, у межах лісозахисної смуги відводу автодороги Гримайлів-Яблунів у межах Гусятинського району Тернопільської області, невідомі особи у лютому 2016 року здійснили порубку 374 дерев.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що між ПАТ Укртелеком та ПП Консоль 29.01.2016 року укладено договір купівлі-продажу №80D171-98-98/16 кабельної лінії електрозв'язку, яка розташована у межах території України та включає в себе мідний кабель разом із приналежностями.

Встановлено, що зазначена кабельна лінія пролягала у межах смуги відводу автодороги М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече в межах Чортківського району тернопільської області.

Крім того, між ТзОВ Укртелеком та ПП Консоль укладено 13.03.2015 року укладено договір купівлі-продажу №80D171-454-454 кабельної лінії електрозв'язку, яка розташована у межах території України та включає в себе мідний кабель разом із приналежностями.

Зазначена кабельна лінія пролягала у межах смуги відводу автодороги Яблунів-Гримайлів в межах Гусятинського району Тернопільської області.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного злочину може бути причетний ОСОБА_3, житель с. Клюквинці Гусятинського району Тернопільської області, який користується абонентським номером: НОМЕР_1, а тому на даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність у знятті інформації з каналів зв'язку, а саме: трафіку з'єднань вищевказаного абонентського номера за період часу 01.11.2015 року до 30.04.2016 року, яким користується ОСОБА_3, з метою встановлення абонентських номерів осіб, з якими встановлювались з'єднання за допомогою мобільного зв'язку та які можуть бути причетні до вчинення злочину, з прив'язкою до базових станцій, оскільки на даний час відсутні достатні відомості про особу, яка вчинила даний злочин.

Інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв'язок надає можливість з'ясувати місце знаходження абонента, кількість отриманих ним телекомунікаційних послуг, їх тривалості, маршрутів передання, має істотне значення для повноти та всебічності під час досудового розслідування та може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.

В інший спосіб отримати вказану інформацію неможливо, оскільки її віднесено до охоронюваної законом таємниці. З метою повного та всебічного розслідування кримінального провадження, а також викриття злочинної діяльності винних осіб, необхідно отримати від компанії стільникового зв'язку Київстар інформацію про всі факти з'єднань абонентського номера НОМЕР_1 (як вхідних, так і вихідних), яким користується ОСОБА_3 та за допомогою якого здійснював телефонні дзвінки, з прив'язкою до місця вчинення кримінального правопорушення. Проаналізувавши вказану інформацію, можна буде отримати дані про те, якими мобільними телефонами і стартовими пакетами користувалися особи, які можуть бути причетні до кримінального правопорушення та, в подальшому, встановити місце знаходження вище вказаних засобів мобільного зв'язку та використати отриману інформацію для розкриття злочину.

В інший спосіб отримати дані про те, з якими абонентськими номерами ОСОБА_3 здійснювався зв'язок, не представляється можливим, що обумовлює необхідність проведення даної процесуальної дії і отримання доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю.

Вище вказана інформація міститься в базах даних ПрАТ Київстар , яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53. Інформація, яка міститься у цих базах даних, згідно ст. ст. 84, 98 КПК України, може використовуватися як доказ у даному кримінальному провадженні.

Старший слідчий Пелікан П. І. та прокурор Гринюк О. О. клопотання підтримують, просять задоволити.

Представник ПрАТ Київстар на розгляд клопотання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи відповідно вимог ст. ст. 135, 163 Кримінального процесуального кодексу України, про причини неявки суд не повідомив.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку прокурора про задоволення клопотання, приходжу до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних мотивів.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з вимогами ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, ст. 162 КПК України передбачений перелік речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, зокрема до них віднесено інформацію, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Встановлені під час судового розгляду клопотання обставини дають достатні підстави вважати, що з інформації, яка знаходиться в зазначеного оператора телекомунікацій, про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Іншим способом отримати такі дані неможливо, що обумовлює необхідність проведення такої процесуальної дії.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 Кримінально-процесуального кодексу України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задоволити.

Надати старшому слідчому СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області майору поліції Пелікану Петру Ігоровичу, старшому слідчому СВ Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції Урбану Олегу Михайловичу, о/у СКП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанту поліції Покойовому Миколі Михайловичу, о/у СКП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанту поліції Левчуку Мирославу Юрійовичу, о/у СКП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області майору поліції Рибачку Ігорю Михайловичу, о/у СКП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції Прядку Сергію Анатолійовичу, ст. о/у СКП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області капітану поліції Юрківу Андрію Васильовичу, ст. о/у СКП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області ст. лейтенанту поліції Кравчуку Руслану Олександровичу, тимчасовий доступ до баз даних, які містять в собі інформацію про всі факти з'єднань абонентів оператора стільникового зв'язку ПрАТ "Київстар", у текстовому та електронному вигляді, а саме трафіки з'єднань абонентського номера: НОМЕР_1, з прив'язкою до базових станцій, як контрактних, так карткових, з вказанням серійних номерів телефонних апаратів (IMEІ) та телефонних номерів карток, в період з 01.11.2015 року по 30.04.2016 року.

Вище вказані бази даних належать ПрАТ Київстар , яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53.

Тимчасовий доступ до цих баз даних надати із можливістю ознайомитися з ними та отримати копії інформації, яка міститься в них.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів відповідно до вимог ст. 166 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя має право за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів, постановити ухвалу про проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукування та вилучення зазначених речей та документів.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга апеляційному суду Тернопільської області через Чортківський районний суд протягом п'яти днів з дня її оголошення, або в той же строк з дня отримання її копії.

Слідчий суддя: (підпис)

Копія вірна

Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах кримінального провадження № 12016210190000207 від 21 квітня 2016 року.

Ухвала набрала законної сили " "


року.

Слідчий суддя: Л. М. Запорожець

Копію ухвали видано " "


року.

Секретар:

СудЧортківський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено01.02.2017
Номер документу64365349
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —608/1496/16-к

Ухвала від 30.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 30.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 30.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 30.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 27.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 27.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 20.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 20.01.2017

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Запорожець Л. М.

Ухвала від 08.09.2016

Кримінальне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Яковець Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні