Справа № 177/75/17
Провадження № 1-кс/177/23/17
УХВАЛА
15.02.2017
Слідчий суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області
за участі: секретаря ОСОБА_1 ,
слідчого ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016040450001017 від 07.11.2016, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
13.02.2017 до Криворізького районного суду Дніпропетровської області звернувся слідчий Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_2 з клопотанням, погодженим з прокурором Криворізького місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, а саме оригіналів документів що містять власноручно виконані підписи та записи ОСОБА_4 , які знаходяться в реєстраційній частині облікової справи СФГ « ОСОБА_5 », та які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1
Тимчасовий доступ просить надати слідчому Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 або слідчому Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 .
У клопотанні зазначається, що 07.11.2016 до Криворізького відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла заява ОСОБА_7 , який діє на підставі довіреності від імені ОСОБА_8 , про те, що 25.12.2015 невідома особа перебуваючи в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 , підробила заповіт від імені ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , на все належне останньому майно на користь ОСОБА_9 .
Відомості за даним фактом внесено до ЄРДР слідчим відділенням Криворізького ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області за №12016040450001017 від 07.11.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, за фактом підроблення офіційного документа, який посвідчується установою, і який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою.
У ході досудового розслідування встановлено, що 25.12.2015 о 08:50 годині, в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , було складено заповіт від імені ОСОБА_4 , відповідно до якого все належне останньому майно він заповідає ОСОБА_9 . Заповіт засвідчено секретарем ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_10 .
Разом з тим встановлено, що згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 72670511 від 09.11.2016, 25.12.2015 о 16:46 годині, тобто в день складення заповіту, приблизно через 8 годин після його складення, ОСОБА_4 було укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до якого останній продав належну йому квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА_11 , а вказана квартира також була частиною його спадкового майна.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 пояснив, що являється представником інтересів ОСОБА_8 . Після смерті батька останнього - ОСОБА_4 , ОСОБА_8 попросив ОСОБА_7 допомогти в оформленні спадщини, на що він погодився. У розмові з нотаріусом ОСОБА_7 дізнався, що ОСОБА_4 заповіти не складалися. У ІНФОРМАЦІЯ_5 під час оформлення документів на спадщину про наявність будь-яких заповітів ОСОБА_4 нічого не казали. Разом з тим, у ході подальшого оформлення документів, а саме 24.10.2016, нотаріус повідомив ОСОБА_7 про те, що існує заповіт, складений у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 , згідно якого все майно ОСОБА_4 відходить ОСОБА_9 . При спілкуванні з ОСОБА_8 стало відомо, що його батько будь-яких заповітів не складав та підпис в зазначеному заповіті виконаний не ним.
У ході досудового розслідування, для встановлення об`єктивної істини по кримінальному провадженню, виникла необхідність у проведенні судово-почеркознавчої експертизи на встановлення належності підпису, виконаного в заповіті від 25.12.2015 від імені ОСОБА_4 , а для проведення судово-почеркознавчої експертизи експерту необхідно надати оригінали документів, які містять вільні зразки підпису спадкодавця.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 08.02.2017, встановлено, що ОСОБА_4 був власником СФГ « ОСОБА_5 », яке зареєстровано за адресою: АДРЕСА_4 та обслуговується ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказаний висновок судово-почеркознавчої експертизи може бути використаний в якості доказу у кримінальному провадженні, на підтвердження підроблення підпису ОСОБА_4 у заповіті від його імені. Крім того отримати оригінали документів, які містять вільні зразки підпису померлого, в інший спосіб, аніж отримання тимчасового доступу до документів, неможливо.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_2 клопотання про надання тимчасового доступу до документів підтримав.
Представники ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду вказаного клопотання, правом на участь в судовому засіданні не скористалися.
Відповідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вислухавши доводи та пояснення слідчого, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання, враховуючи наступне.
Судом було встановлено, що 07.11.2016 за № 12016040450001017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості по факту підробки заповіту від імені ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи те, що оригінали документів, які мають вільні зразки підпису ОСОБА_4 перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також є необхідними для проведення судово-почеркознавчої експертизи, проведення якої без надання експерту саме оригіналів документів є неможливим, висновки якої можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , на доступ до реєстраційної справи СФГ « ОСОБА_5 », що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів, що містять підпис ОСОБА_4 , для проведення судово-почеркознавчої експертизи, в рамках кримінального провадження № 12016040450001017 від 07.11.2016
Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.
Згідно ст. 166 КПК України, за невиконання даної ухвали, сторона кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право звернутися до суду з клопотанням про проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення при здійснені підготовчого провадження в суді.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 64811788 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Суботіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні