Ухвала
від 15.02.2017 по справі 177/75/17
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/75/17

Провадження № 1-кс/177/24/17

УХВАЛА

15.02.2017

Слідчий суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області

за участі: секретаря Ференц Я. З.,

слідчого Афанасова І.В.,

розглянувши клопотання слідчого Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016040450001017 від 07.11.2016, про проведення огляду, -

ВСТАНОВИВ:

13.02.2017 до Криворізького районного суду Дніпропетровської області звернувся слідчий Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_1 з клопотанням, погодженим з прокурором Криворізького місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення огляду приміщення (житла) за адресою реєстрації СФГ Іскра : Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Новий Мир, вул. Шевченка 40, з метою виявлення та вилучення документів з власноручно виконаними записами та підписами ОСОБА_3.

Дозвіл просить надати слідчому Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_1 або слідчому Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4.

Клопотання мотивовано тим, що в провадженні Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, внесеного до ЄРДР за № 12016040450001017 від 07.11.2016, за фактом підроблення офіційного документа, який посвідчується установою, і який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою.

У ході досудового розслідування слідчим встановлено наявність достатніх, на його думку, підстав вважати, що заповіт від імені ОСОБА_3, складений 25.12.2015, підроблений, тому для встановлення об'єктивної істини по кримінальному провадженню, виникла необхідність у проведенні судово-почеркознавчої експертизи на встановлення належності підпису, виконаного в заповіті від імені ОСОБА_3, для проведення якої експерту необхідно надати оригінали документів з наявними на них власноручно виконаними підписами та записами ОСОБА_3, який помер 19.04.2016

Слідчим в клопотанні зазначено, що вказаний висновок судово-почеркознавчої експертизи може бути використаний в якості доказу у кримінальному провадженні на підтвердження підроблення підпису ОСОБА_3 у заповіті від його імені.

Крім того, слідчий наполягав на розгляді даного клопотання без участі користувача вказаного приміщення (житла), так як наявний ризик того, що документи, необхідні для проведення судово-почеркознавчої експертизи, можуть бути приховані чи знищені.

У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити з підстав, наведених у ньому.

Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на досягнення її мети (ч. 2 ст. 223 КПК України).

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

У клопотанні слідчого про проведення огляду зазначено, що з метою виявлення та вилучення документів з власноручно виконаними записами та підписами ОСОБА_5, слідчий просить надати дозвіл на проведення огляду приміщення (житла) за адресою реєстрації СФГ Искра , а саме: Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Новий Мир, вул. Шевченка, 40. В обґрунтування вказаної обставини слідчий посилається на витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 08.02.2017, де зазначено, що ОСОБА_3 являвся власником СФГ Искра , а місцезнаходження останнього значиться за вищевказаною адресою.

Проте, як вбачається з вказаного витягу, доданого до клопотання (а.с.24), керівником СФГ Искра з 01.04.2016 є ОСОБА_6, відповідно до допиту якого (а.с.21, 22), останній не тільки керує вказаним господарством, але й доглядає за домоволодінням, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Новий Мир, вул. Шевченка 40, а отже будинок знаходиться у його фактичному володінні. Однак, всупереч п. 6 ч. 3 ст. 234 КПК України, в клопотанні не зазначено жодних відомостей про ОСОБА_6, у фактичному володінні якого знаходиться вказане приміщення (житло).

Крім того, за п. 7 ч. 2 ст. 234 КПК України клопотання слідчого має містити відомості про документи, які планується відшукати.

Клопотання слідчого містить лише загальне посилання на документи з наявними на них власноручно виконаними підписами та записами ОСОБА_3 без зазначення навіть приблизного їх переліку. Поряд з цим, не є визначеним, за якими суб'єктивними ознаками слідчий буде визначати належність запису чи підпису саме ОСОБА_3, оскільки з 01.04.2016 директором СФГ Искра є інша особа, а місцезнаходження господарства не змінилось.

Слідчим у клопотанні не наведено жодної підстави вважати, що документи з наявними на них власноручно виконаними підписами та записами ОСОБА_3, дійсно знаходяться в приміщенні (житлі) за вказаною у клопотанні адресою, адже під час допиту ОСОБА_6 (а.с.22), останній вказав, що документи знаходяться у нього особисто (сховані у сейфі).

Крім того, слідчим суддею враховуються зміст протоколу допиту ОСОБА_7 (а.с.15, 16), який не вказав на приміщення (житло), про огляд якого просить слідчий, як на місце, де можуть зберігатись вільні зразки підписів та почерку ОСОБА_3

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України, на сторону обвинувачення покладається обв'язок доведення підстав для обшуку, а відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук (огляд), якщо слідчий не доведе, що відшукувані речі або документи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

За п. 18 ст. 3 КПК України, до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному судочинстві.

З метою належного виконання зазначених повноважень, слідчий суддя керується практикою ЄСПЛ. Так, у своєму рішенні від 07.07.2007 у справі Смирнов проти Росії , суд вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції.

Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15.07.2003 у справі Ернст та інші проти Бельгії , де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для ухвалення судового рішення про надання дозволу на проведення огляду, а також, що клопотання слідчого не є обґрунтованим.

Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою слідчого судді не здійснювалося, що відповідає вимогам ст. 107 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 233, 234, 237, 309, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення огляду приміщення (житла) за адресою реєстрації СФГ Искра , а саме: Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Новий Мир, вул. Шевченка 40 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення15.02.2017
Оприлюднено23.02.2017
Номер документу64838129
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —177/75/17

Ухвала від 09.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 09.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 15.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 15.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 15.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 09.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 09.02.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 19.01.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Коваль Н. В.

Ухвала від 19.01.2017

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Коваль Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні