Ухвала
від 27.02.2017 по справі 755/3109/17
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/3109/17

1-кс/755/1093/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2017 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., при секретарі Євсєй Ю.М., за участі слідчого Кучер А.М., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Кучер А.М., про арешт майна, в рамках кримінального провадження №32017100040000017 від 21 лютого 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

27 лютого 2017 року слідчий СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Кучер А.М., за погодженням з прокурором Київської місцевої прокуратури №4 Мельником Д.І., звернулася до суду з клопотанням про накладення арешту на видаткові операції з грошовими коштами, які знаходяться на поточних рахунках ТОВ Сігма Агрокомпані (код ЄДРПОУ 39826565), а саме: НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро) в приміщенні ПАТ УКРСОЦБАНК (МФО 300023) в зв'язку з чим з моменту оголошення ухвали суду службовим особам банку припинити витратні операції по вказаним рахункам, за винятком видаткових операцій виключно до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.

Зобов'язати службових осіб ПАТ УКРСОЦБАНК (МФО 300023) на момент оголошення ухвали надати в письмовому вигляді надати інформацію про залишок коштів на поточних рахунках НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро).

Арешт грошових коштів по рахунках№26003012013971 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро) доручити слідчому СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Кучер А.М. та/або оперативним співробітникам ОУ ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві за дорученням слідчого.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що в проваджені СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві перебуває кримінальне провадження №32017100040000017 від 21 лютого 2017 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.

В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що гр. ОСОБА_3 вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ Сігма Агрокомпані (код ЄДРПОУ 39826565), завідомо неправдиві відомості.

Під час детального аналізу даного підприємства встановлено, що ТОВ Сігма Агрокомпані (код ЄДРПОУ 39826565), перебуває на податковому обліку в Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, основний вид діяльності: неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, керівником, головним бухгалтером та засновником значиться: гр. ОСОБА_3 (і.п.н. НОМЕР_1), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.

В ході проведення аналізу зовнішньоекономічної діяльності ТОВ Сігма Агрокомпані встановлено, що вказаний суб'єкт здійснює зовнішньоекономічну діяльність на території м. Києва по ввезенню в режимі імпорт 40 товарів широкого асортименту, а саме: водонагрівачі проточні, газові, в комплектації згідно інструкції. Використовуються для побутових потреб, водонагрівачі укомплектовані газовідвідною трубою: Bearingholder, котли настанні, газові, двоконтурні для центрального опалення та водопостачання потужністю, хребти лосося атлантичного SalmonBackbones тощо на територію України контрабандним шляхом через М/п Західний та Київська регіональна митниця за заниженими цінами.

В ході досудового розслідування допитано гр. ОСОБА_3, який в своїх показах повідомив, що вніс до реєстраційних документів ТОВ Сігма Агрокомпані неправдиві відомості, без мети ведення фінансово-господарської діяльності, за що отримав грошову винагороду.

Проведеним оглядом АІС Податковий Блок встановлено, що ТОВ Сігма Агрокомпані має відкритий розрахункові рахунки НОМЕР_2 (840-долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро), в приміщенні ПАТ УКРСОЦБАНК (МФО 300023).

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення кримінального провадження, в тому числі, й збереження речових доказів, а також попередження відчуження, попередження зникнення, втрати або пошкодження вищезазначеного майна, або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, необхідно накласти арешт на видаткові операції з грошовими коштами, які знаходяться на поточних рахунках ТОВ Сігма Агрокомпані (код ЄДРПОУ 39826565), а саме: НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро) в ПАТ УКРСОЦБАНК (МФО 300023).

Вивчивши надані в обґрунтування клопотання матеріали, з метою забезпечення даного арешту, на підставі ч.2 ст.172 КПК України, розгляд клопотання проводиться без повідомлення та участі власників грошових коштів.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Вислухавши думку слідчого, яка підтримала клопотання, дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.

Так, статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Крім того, у справі Ізмайлов проти Росії (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 р.) ЄСПЛ встановив, що для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий і надмірний тягар для особи .

Як вбачається із матеріалів клопотання, 22 лютого 2017 року СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у місті Києві винесено постанову про визнання грошових коштів ТОВ Сігма Агрокомпані (код ЄДРПОУ 39826565), у безготівковому вигляді, які знаходяться на рахунках НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро) в УКРСОЦБАНК (МФО 300023), речовим доказом.

Таким чином, дослідивши надані до клопотання матеріали, враховуючи, відповідно до вимог ст. 173 КПК України, наявність даних про достатність доказів, що вказують на наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, наявність даних про належність майна, на яке слідчий просить накласти арешт, арешт зазначеного майна у вигляді грошових коштів на банківських рахунках є необхідною умовою досягнення дієвості даного кримінального провадження. Слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та заснованим на законі. Арешт грошових коштів на вказаних слідчим рахунках ніяким чином не зачіпає права третіх осіб. Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-173, ст.175, ст.309, 372, ст.392, ст.532 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Дніпровському ГУ ДФС у м. Києві Кучер А.М. про арешт майна у кримінальному провадженні №32017100040000017 від 21 лютого 2017 року - задовольнити.

Накласти арешт на видаткові операції з грошовими коштами, які знаходяться на поточних рахунках ТОВ Сігма Агрокомпані (код ЄДРПОУ 39826565), а саме: НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро) в приміщенні ПАТ УКРСОЦБАНК (МФО 300023).

З моменту оголошення ухвали суду службовим особам банку припинити витратні операції по вказаним рахункам, за винятком видаткових операцій виключно до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.

Зобов'язати службових осіб ПАТ УКРСОЦБАНК (МФО 300023) на момент оголошення ухвали надати в письмовому вигляді надати інформацію про залишок коштів на поточних рахунках НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро).

Арешт грошових коштів по рахунках НОМЕР_2 (840 - долар США), НОМЕР_3 (980-українська гривня), НОМЕР_4 (978 - євро) доручити слідчому СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Кучер А.М. та/або оперативним співробітникам ОУ ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві за дорученням слідчого.

Ухвала про арешт грошових коштів по рахунках виконується негайно.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Арешт може бути скасовано відповідно до ст. 174 КПК України.

Слідчий суддя М.Г.Сазонова

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.02.2017
Оприлюднено06.03.2017
Номер документу65050669
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —755/3109/17

Ухвала від 29.09.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 13.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 13.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 13.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 27.02.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 27.02.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 27.02.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 27.02.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 27.02.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

Ухвала від 23.02.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Сазонова М. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні