ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
УХВАЛА
10 березня 2017 року Справа № 912/58/16
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Шевчук О.Б., розглянувши матеріали заяви Державної іпотечної установи про зміну способу виконання рішення у справі № 912/58/16
за позовом Державної іпотечної установи,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс",
про спонукання до виконання мирової угоди,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням від 01.03.2016 господарський суд позов задовольнив повністю. Спонукав Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" виконати пункт 4.7. мирової угоди, затвердженої Господарським судом Кіровоградської області ухвалоювід 24.04.2014 у справі №5013/2314/11, укладеної між Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" та комітетом кредиторів у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" та стягнув з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, просп. Леніна, 51; ідентифікаційний код 23096646) на користь Державної іпотечної установи 1218,00 грн судового збору.
21.03.2016 на виконання рішення у даній справі видано відповідні накази.
09.03.2017 Державною іпотечною установою подано до суду заяву про зміну способу виконання рішення у даній справі. Відповідно до поданої заяви, заявник просить суд змінити спосіб виконання рішення у справі № 912/58/16, шляхом зобов'язання виконати пункт 4.7. мирової угоди, шляхом стягнення у примусовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" 2286000,00 грн, а також внести зміни до наказу про примусове виконання рішення від 21.03.2016, а саме викласти його резолютивну частину у наступній редакції "примусово спонукати Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" виконати пункт 4.7. мирової угоди шляхом стягнення у примусовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс" на користь Державної іпотечної установи боргу у сумі 2286000,00 грн.
Вирішуючи питання про прийняття до розгляду заяви Державної іпотечної установи про зміну способу виконання рішення у даній справі, господарський суд враховує наступне.
Відповідно до частини 2 статті 121 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, господарський суд за власною ініціативою, за заявою сторони виконавчого провадження, за заявою виконавця, поданою на підставі заяви сторони виконавчого провадження, або за заявою державного виконавця, поданою з власної ініціативи, у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", суд, який видав виконавчий документ, може змінити спосіб та порядок виконання рішення, ухвали, постанови у порядку, передбаченому частиною першою цієї статті.
Згідно абзаців 1, 2 пункту7.3. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання другій стороні копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування, сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви тощо.
У разі неподання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі пункту 6 частини першої статті 63, статті 121 ГПК, про що виноситься ухвала.
З урахуванням викладеного заява про зміну способу і порядку виконання рішення має бути оформлена та подана до господарського суду з дотриманням положень статей 54, 56, 57 ГПК України. До заяви мають бути додані, зокрема, документи, що підтверджують надіслання копії заяви із додатками іншим сторонам.
Відповідно до статті 56 Господарського процесуального кодексу України заява та додані до неї документи мають бути направлені на адресу стягувача листом з описом вкладення.
За пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 5 березня 2009 року, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином, належними доказами відправлення відповідачу (боржнику) заяви про зміну способу і порядку виконання рішення у даній справі є опис вкладення в поштовий конверт з підписом працівника поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля.
Проте, Державною іпотечною установою, не додано до заяви про зміну способу і порядку виконання рішення у даній справі доказів надсилання цієї заяви з доданими до неї документамина адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Шанс", що серед іншого відображено в додатках до вищевказаної заяви.
З огляду на викладене, заява Державної іпотечної установи підлягає поверненню без розгляду на підставі пункту6 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 63, 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву Державної іпотечної установи №1228/15 від 03.03.2017 про зміну способу виконання рішення повернути без розгляду.
Копії ухвали направити позивачу (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 34) та відповідачу (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, проспект Леніна, 51).
Ухвалу про повернення заяви може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя О.Б. Шевчук
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2017 |
Оприлюднено | 15.03.2017 |
Номер документу | 65230656 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Шевчук О.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні