Ухвала
від 28.02.2012 по справі 1-162/09
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №1-162/09 28.02.2012

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11-89-2012р. Головуюча І-ї інстанції

Категорія: ст.125 ч.1 КК України ОСОБА_1

Доповідач апеляційного суду

ОСОБА_2

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 лютого 2012 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:

головуючого: Маркової Т.О.

суддів: Рудяка А.О., Міняйло Н.П.

секретаря: Болмосової І.В.

за участю прокурора: Іванов А.О.

виправданої: ОСОБА_3

потерпілої: ОСОБА_4

захисника: ОСОБА_5

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві кримінальну справу за апеляцією потерпілої ОСОБА_4 на вирок Братського районного суду Миколаївської області від 17 листопада 2011 року, яким

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Братське Миколаївської області, раніше не судима,

обвинувачена у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 ст. 125 КК України - виправдана за відсутністю в її діях складу злочину.

За скаргою приватного обвинувачення ОСОБА_3 обвинувачувалась в тому, що 07 квітня 2010 року близько 15 год. 00 хв. в кабінеті судді Братського районного суду Миколаївської області Кірімової О.М., Яковенко О.В. ложечкою для взуття нанесла потерпілій ОСОБА_4 удар в ліву руку, заподіяв при цьому крововилив в області лівого плеча, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

В судовому засіданні суд встановив, що обвинувачення підсудної ґрунтувалось виключно на показаннях потерпілої ОСОБА_4 і в той же час потерпілою не було надано суду будь-яких доказів, якими було б доведено факт заподіяння їй 7 квітня 2010 року тілесних ушкоджень, саме підсудною. Суд дійшов висновку про те, що матеріалами справи вина підсудної у заподіянні 7 квітня 2010 року умисного легкого тілесного ушкодження потерпілій ОСОБА_4 не підтверджена.

В апеляції потерпіла ОСОБА_4 просить вирок суду скасувати та постановити свій вирок, яким визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 ст. 125 КК України. Вважає, що судом помилково прийнято до уваги постанови прокуратури та міліції, якими відмовлено в порушенні кримінальної справи, адже апелянт зверталась з заявами про притягнення ОСОБА_3 за ст. 398 КК України. Також зазначає, що суд не прийняв до уваги показання свідка ОСОБА_6, яка є прямим свідком скоєного злочину та помилково прийняв до уваги покази свідка ОСОБА_7, яка не була безпосередньо присутня в кабінеті під час події. Апелянт вказує, що суд не прийняв до уваги дані акту судово-медичної експертизи про отримання нею ушкоджень.

В запереченнях виправдана ОСОБА_3 просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а вирок суду відносно неї без змін. Вважає, що вирок суду відповідає матеріалам справи та дослідженим під час судового засідання доказам, а підстави для скасування вироку відсутні.

Заслухавши доповідь судді, пояснення потерпілої ОСОБА_4, яка підтримала свою апеляцію, заперечення виправданої ОСОБА_3 та захисника ОСОБА_5, думку прокурора про залишення вироку без зміни, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Відповідно до вимог ст. 334 КПК України мотивувальна частина виправдувального вироку повинна містити формулювання обвинувачення, яке пред'явлене підсудному і визнане судом недоведеним, а також підстави для виправдання з зазначенням мотивів, з яких суд відкидає докази обвинувачення.

Вказаним вимогам закону вирок суду не відповідає, оскільки формулювання обвинувачення, яке викладене в скарзі потерпілої ОСОБА_4 та в постанові про порушення кримінальної справи від 10 січня 2010 року суттєво відрізняється від того обвинувачення, яке було предметом розгляду в судовому засіданні і визнане судом недоведеним.

Зі скарги потерпілої та постанови суду вбачається, що ОСОБА_4 побачила, що ОСОБА_3 має намір її вдарити під ребра ложкою для взуття, яка знаходилась в ОСОБА_3 в правій руці. Захищаючись від удару під ребра, ОСОБА_4 підставила ліву руку куди й прийшовся удар ложкою для взуття.

У вироку суду це обвинувачення, а саме механізм спричинення тілесних ушкоджень, перекручено і викладено іншим чином, а саме, що ОСОБА_3 ложечкою для взуття нанесла потерпілій удар в ліву руку, заподіяв при цьому крововилив в область лівого плеча, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

Невідповідність формулювання обвинувачення суттєво вплинуло на правильність вироку, оскільки суд не вправі був вийти за межі пред'явленого обвинувачення.

ОСОБА_4 того, виправдовуючи ОСОБА_3 в умисному спричинені легких тілесних ушкоджень ОСОБА_4, суд допустив істотні суперечності, пославшись мотивувальній частині вироку на відсутність доказів, які б підтверджували вину ОСОБА_3, тобто через не доведення її участі у вчиненні злочину, в той же час в резолютивній частині зробив висновок про те, що в її діях відсутній склад злочину.

Такі висновки суду суперечать вимогам ч. 4 ст. 327 КПК України, згідно законом передбачено кілька підстав, за яких постановлюється виправдувальний вирок. Так, виправдовуючи за недоведеністю участі підсудного у вчинені злочину, суд повинен у мотивувальній частині вироку вмотивувати неспроможність, невірогідність тих доказів, які стали підставою для пред'явлення обвинувачення, з наведенням доказів, що спростовують обвинувачення підсудного у вчиненні злочину. Наводяться мотиви, з яких відкидаються у справи обвинувальні докази. А при виправданні за відсутністю складу злочину наводяться мотиви, які не дозволяють суду зробити висновок про наявність у діях підсудного складу злочину.

Відсутність у вироку конкретної підстави виправдання означає невідповідність вироку закону - ч.4 ст. 334 КПК України, яка вимагає точної вказівки у вироку мотивів виправдання.

ОСОБА_4 того, висновок експерта про наявність у потерпілого ОСОБА_4 тілесних ушкоджень зовсім залишився поза увагою суду, оскільки оцінка цьому доказу судом взагалі не дана. Хоча суд і констатував, що експертом встановлена наявність тілесного ушкодження у потерпілої, однак не мотивував чому він не приймає до уваги цей висновок, у чому конкретно складається помилковість висновків експерта.

Відповідно до протоколу судового засідання, свідок ОСОБА_8 за клопотанням підсудної була запрошена в судове засідання, однак в суді цей свідок не був допитаний, хоча на показання саме цього свідка суд послався у вироку, як на такі, які були дані нею в судовому засіданні. (а.с.113-114)

Таким чином, за наявності суперечливих доказів, без належного мотивування та істотних порушень кримінально-процесуального закону, суд виправдав ОСОБА_3 на підставі ст. 6 ч. 1 п. 2 КПК України за відсутністю складу злочину, одночасно вказавши в мотивувальній частині вироку про недоведеність участі ОСОБА_3 у вчиненні злочину.

З вказаних підстав вирок суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.

Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, судова колегія,-

У Х В А Л И Л А:

Апеляцію потерпілого ОСОБА_4 задовольнити частково. Вирок Братського районного суду Миколаївської області від 17 листопада 2011 року у відношенні ОСОБА_3 - скасувати, а матеріали скарги ОСОБА_4 направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі суду.

Головуюча:

Судді:

СудАпеляційний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення28.02.2012
Оприлюднено15.03.2017
Номер документу65237577
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-162/09

Ухвала від 28.02.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Миколаївської області

Маркова Т. О.

Постанова від 31.08.2009

Кримінальне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Демченко О. С.

Вирок від 18.08.2009

Кримінальне

Овруцький районний суд Житомирської області

Білоусенко І. В.

Постанова від 31.08.2009

Кримінальне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Демченко О. С.

Вирок від 18.08.2009

Кримінальне

Овруцький районний суд Житомирської області

Білоусенко І. В.

Вирок від 01.07.2009

Кримінальне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Сурніна Л. О.

Постанова від 18.02.2009

Кримінальне

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області

Пензев М.М.

Вирок від 20.05.2009

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Перевєрзєв М. М.

Постанова від 18.02.2009

Кримінальне

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області

Пензев М.М.

Вирок від 20.05.2009

Кримінальне

Ірпінський міський суд Київської області

Оладько С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні