Ухвала
від 15.03.2017 по справі 369/1702/17
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/1702/17 Головуючий у І інстанції Дубас Т. В. Провадження № 22-ц/780/2198/17 Доповідач у 2 інстанції Волохов Л. А. Категорія 54 15.03.2017

УХВАЛА

15 березня 2017 року суддя апеляційного суду Київської області Волохов Л.А., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою начальника Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини на ухвалу Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15 лютого 2017 року про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Ірпінської міської державної лікарні ветеринарної медицини, Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини, третя особа - ОСОБА_3 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв'язку з незаконним звільненням та невиконанням рішення суду про поновлення на роботі, відшкодування моральної шкоди, -

встановив:

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15 лютого 2017 року відкрито провадження та призначено справу до розгляду.

Не погоджуючись з даною ухвалою, начальник Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини подав апеляційну скаргу на дану ухвалу, яка не оплачена судовим збором, а також з пропуском строку, встановленого законом та не порушує питання про його поновлення.

В матеріалах справи наявне зворотнє повідомлення (а.с.25), з якого видно що апелянт отримав копію оскаржуваної ухвали 21 лютого 2017 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Крім того, апеляційна скарга не оплачена судовим збором та апелянт заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ст. 8 Закону Про судовий збір та ст. 82 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

У зв'язку із цим, обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації із Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення чи відстрочення такої сплати.

Такі роз'яснення також містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах .

Виходячи із вищевикладеного, у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору необхідно відмовити.

Разом із тим, якщо стороною спору заявлено клопотання про відстрочення або розстрочення судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його оплати відповідно до ст. 82 ЦПК, то наслідки, передбачені ст. 121 ЦПК, застосовуються лише за умови відмови в задоволенні такого клопотання, про що постановляється відповідна ухвала.

Відповідно до п. 9 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" № 3674-VI від 08 липня 2011 року (у редакції на день подачі апеляційної скарги), розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Таким чином сума судового збору для сплати становить 1600 грн. , оплата судового збору здійснюється за реквізитами:

Призначення платежу: 22030001; Судовий збір, код за ЄДРПОУ 02892020; Рахунок: № 31217206780001; Код класифікації доходів бюджету: 22030001; Отримувач коштів: Київська область; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області; МФО (код банку отримувача): 821018; ЄДРПОУ (банку отримувача): 37955989.

Документи, що підтверджують сплату судових витрат подаються до апеляційного суду Київської області в оригіналі .

Оскільки апеляційна скарга не оплачена судовим збором та подана з пропуском строку апеляційного оскарження, а апелянт не порушує питання про його поновлення, то вона не може бути призначена до розгляду в суді апеляційної інстанції і підлягає залишенню без руху для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 121, 295, 297 ЦПК України,

ухвалив:

В задоволенні клопотання начальника Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу начальника Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини на ухвалу Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15 лютого 2017 року залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 30 днів з дня отримання копії ухвали, в іншому випадку апелянту буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя апеляційного суду

Київської області Л.А. Волохов

СудАпеляційний суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.03.2017
Оприлюднено21.03.2017
Номер документу65331727
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/1702/17

Рішення від 09.01.2018

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дубас Т. В.

Рішення від 09.01.2018

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дубас Т. В.

Ухвала від 24.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Кулішенко Ю. М.

Ухвала від 17.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 17.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 03.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 02.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 31.07.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 26.05.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Волохов Л. А.

Ухвала від 15.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Волохов Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні