Справа № 755/11925/16-к
У Х В А Л А
16.03.2017 Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Бірси О.В.,
секретаря судових засідань Ярмак І.В.,
за участю прокурора Миколаєнка А.О.,
обвинуваченого ОСОБА_2,
розглянувши в приміщенні суду в м. Києві в підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора про примусовий привід обвинуваченого у рамках кримінального провадження № 12016100040003606 від 15.03.2016 за обвинуваченням ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, кожного окремо, у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України,
в с т а н о в и в :
На розгляді у Дніпровському районному суді на стадії підготовчого судового засідання перебуває дане кримінальне провадження.
Про розгляд провадження було неодноразово належним чином, згідно положень Глави 11 КПК України, повідомлено обвинуваченого ОСОБА_3, однак до суду останній не з'явився, про поважні причини неявки, регламентовані ст. 138 КПК України, не повідомив.
Прокурор, у підготовчому судовому засіданні, висловив думку про те, що обвинувачений ОСОБА_3 ухиляється від явок до суду, а тому він вважає за доцільне застосувати до нього примусовий привід.
Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників процесу, приходить до наступного.
Ухвалою суду від 01.08.2016, у даному кримінальному провадженні, призначено підготовче судове провадження та зобов'язано з'явитися обвинуваченого.
З реєстру матеріалів досудового розслідування випливає, що обвинуваченому ОСОБА_3 запобіжний захід у даному кримінальному провадженні не обирався.
За змістом ч. 2 ст. 314 КПК України, участь обвинуваченого в кримінальному провадженні є обов'язковою.
Системний аналіз положень Глави 11 КПК України - виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід та Глави 27 КПК України - підготовче провадження, з урахуванням положень ст.ст. 139, 323 КПК України, свідчить, що якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 140 КПК України, привід може бути застосований до обвинуваченого.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що неявка обвинуваченого викликана неповажними причинами - умисним ухиленням від явки в суд, а тому клопотання прокурора підлягає задоволенню.
В свою чергу, ч. 4 ст. 535 КПК України передбачено, що органи, що виконують судове рішення, повідомляють суд, який постановив судове рішення, про його виконання.
Згідно ч. 4 ст. 143 КПК України, у разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовими поясненнями причин невиконання.
Окрім того, беручи до уваги той факт, що у підготовчому судовому засіданні, судом з пояснень сторін кримінального провадження встановлено, що обвинувачений ОСОБА_2 засуджений вироком Деснянського районного суду м. Києва є необхідним тимчасового залишити його у слідчому ізоляторі з урахуванням такого.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі для проведення відповідних процесуальних дій, у зв'язку з розглядом справи в суді.
Статтею 90 КВК України визначено, що у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, засуджений у разі необхідності провадження слідчих дій у кримінальному провадженні про кримінальне правопорушення, вчинене іншою особою або цією ж особою, за яке вона не була засуджена, чи у зв'язку з розглядом справи в суді може бути тимчасово залишений у слідчому ізоляторі.
Згідно із п. 4 ч. 2 ст. 539 КПК України, питання передбаченого п. 12, у разі якщо вирішення питання необхідне в зв'язку із здійсненням судового розгляду, воно вирішується судом, який його здійснює.
З огляду на що суд вважає, що цей обвинувачений ОСОБА_2 підлягає тимчасовому залишенню у слідчому ізоляторі на період проведення даного судового провадження, з метою дотримання імперативних засад ст.ст. 2, 28 КПК України.
Саме підготовче судове засідання слід відкласти для забезпечення виконання цього судового рішення про привід обвинуваченого ОСОБА_3.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-29, 139, 140, 143, 314, 315, 323, 369-372, 535, 537, 539 КПК України, ст. 90 КВК України суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання прокурора про примусовий привід обвинуваченого - задовольнити.
Здійснити примусовий привід обвинуваченого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який, згідно даних обвинувального акта, проживає за адресою: м. Київ, бульвар Перова, 30, кв. 76 до Дніпровського районного суду м. Києва на 12 год. 00 хв. 30 березня 2017 року , у зв'язку з чим відкласти підготовче судове засідання до вказаної дати.
Виконання ухвали з даного питання доручити Дніпровському управлінню поліції ГУ Національної поліції України в місті Києві із дотриманням вимог ст. 143 КПК України, а контроль покласти на Київську місцеву прокуратуру № 4.
Тимчасово залишити засудженого вироком Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, у ДУ Київський слідчий ізолятор на період судового провадження Дніпровським районним судом м. Києва за його обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення і підлягає негайному виконанню на всій території України.
Копію ухвали в частині здійснення приводу, завірену печаткою суду, негайно надіслати органам, на які покладено її виконання та контроль для виконання з урахуванням положень ч. 4 ст. 143 КПК України.
Копію ухвали в частині тимчасового залишення обвинуваченого у межах слідчого ізолятора направити на виконання до ДУ Київський слідчий ізолятор .
С у д д я: О.В. Бірса
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2017 |
Оприлюднено | 21.03.2017 |
Номер документу | 65356468 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні