Справа № 640/14844/16-ц
н/п 2/640/399/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2017 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді - Сенаторова В.М.,
при секретарі - Явнюк К.Р.,
за участю представників - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа: Служба у справах дітей Шевченківського району управління по справам дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради про визначення місця проживання дітей та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
ВСТАНОВИВ:
28.09.2016 року ОСОБА_3 звернулася до суду із зазначеним позовом, який у ході судового розгляду уточнила та просила суд: визначити місце проживання малолітніх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_6 разом із позивачем та стягнути з відповідача на свою користь аліменти у твердій грошовій сумі по 2500 грн. на кожну дитину з урахуванням індексації щомісячно на утримання кожної дитини з моменту звернення до суду та до досягнення дітьми повноліття, посилаючись на ті підстави, що шлюб між сторонами розірвано, позивач ухиляється від покладеного на нього обов'язку стосовно утримання та виховання своїх дітей та у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 уточнені позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні заперечував проти позову частково стосовно сплати аліментів, зазначивши, що приватна фірма "Гомеопат", власником якої він є, зараз знаходиться у скрутному матеріальному становищі та майже не приносить прибутку, а тому на даний момент він може сплачувати аліменти у розмірі по 1000 грн. на кожну дитину. Крім того, відповідач посилався на поганий стан здоров'я. Стосовно задоволення вимог в частині визначення місця проживання дітей з позивачем ОСОБА_4 не заперечував.
Представник третьої особи - Служби у справах дітей Шевченківського району управління по справам дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, натомість направив до суду заяву, в якій просив розглядати справу за відсутності третьої особи. Крім того, надав суду висновок щодо визначення місця проживання малолітніх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_3 разом із матір'ю.
Суд, всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає встановленими такі факти та відповідні їм правовідношення.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 10, ч.ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно статті 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї що включає достатнє харчування, одяг, житло.
Як встановлено у судовому засіданні, сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 06.10.2016 року було розірвано.
Від даного шлюбу у сторін народилися діти, неповнолітній син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. /а.с. 12,13/
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне положення дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дітей, інші обставини, що мають істотне значення для справи.
Згідно ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Враховуючи обов'язок обох батьків утримувати дитину, а також надані відповідачем суду документи стосовно своїх доходів, з яких вбачається, що середній місячний заробіток відповідача складає 2200 грн., суд вважає необхідним призначити аліменти на утримання неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі у розмірі 1000 грн. на кожну дитину, проти чого відповідач не заперечував.
Крім того, відповідно до ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
Згідно ст. 161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.
За висновком Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради вирішено визначити доцільним проживання малолітніх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_3 разом із матір'ю.
Суд враховує ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особисту прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, а тому визначає місце проживання дітей з позивачем, проти чого відповідач не заперечував.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави та позивача підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 57, 60, 61, 88, 179, 212, 214, 218, 224 ЦПК України, ст.ст. 180-182, 191, 192, 197 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа: Служба у справах дітей Шевченківського району управління по справам дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради про визначення місця проживання дітей та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 1000 /одна тисяча/ гривень щомісячно починаючи з 28.09.2016 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, у твердій грошовій сумі у розмірі 1000 /одна тисяча/ гривень щомісячно починаючи з 28.09.2016 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, на користь ОСОБА_3 сплачений судовий збір у розмірі 551 /п'ятсот п'ятдесят одна/ гривня 20 копійок.
Стягнути із ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, на користь держави судові витрати по справі у розмірі 551 /п'ятсот п'ятдесят одна/ гривня 20 копійок.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
У решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні протягом десяти днів з дня отримання рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2017 |
Оприлюднено | 21.03.2017 |
Номер документу | 65361069 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кузнєцов Віктор Олексійович
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Сенаторов В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні