ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"20" березня 2017 р. № 916/647/17
Суддя господарського суду Одеської області Оборотова О.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви вх.№688/17 від 16.03.2017р. за позовом Приватної виробничо-комерційної фірми «МИРТ» до відповідача ПАТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» про стягнення нестачі
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно приписів п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи зазначене, суд дійшов до висновку про повернення позовної заяви без розгляду у зв'язку з відсутністю будь-яких документів, що підтверджують відправлення додатків, які були додані до позовної заяви, так як в якості доказів відправлення, позивачем в описі зазначено «Позовна заява про стягнення нестачі від 13.03.2017р. №13/03-1 на 26 арк.», однак до Господарського суду Одеської області подано позовну заяву на 4 арк. з додатками, перелік яких взагалі відсутній в описі вкладення до цінного листа.
Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст.59 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про порушення провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Статтями 4-2 та 4-3 Господарського процесуального кодексу України визначено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 року).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об'єктивного з'ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
З огляду на відсутність доказів направлення відповідачу копії доданих до позову документів, позивач не дотримався принципів господарського процесу та порушив норми п.2 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приймаючи до уваги вищевикладене, позовна заява Приватної виробничо-комерційної фірми «МИРТ» підлягає поверненню без розгляду.
Відповідно до ч.3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Крім того, суд зазначає, що при поданні доказів відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, позивачу необхідно звертати увагу на обов'язковість зазначення на описі вкладення номеру поштового відправлення відповідно до п.61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009р., а також на обов'язкову ідентичність документів, що додаються до позовної заяви, поданої до суду, та направленої відповідачу, з метою дотримання вищезазначеного принципу рівності сторін у судовому процесі.
Керуючись ст. 56, ст. 57, п. 6 ч.1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватної виробничо-комерційної фірми «МИРТ» повернути позивачу без розгляду.
Додаток: позовна заява на 4-х арк. з додатками.
Суддя О.Ю. Оборотова
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2017 |
Оприлюднено | 23.03.2017 |
Номер документу | 65409968 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Оборотова О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні