621/1115/16-к 1-кп/621/20/17
У Х В А Л А
23 березня 2017 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
головуючий суддя Овдієнко В.В.
за участю: секретаря судового засідання Іванової Н.М.
прокурора Колот Н.М.
представника потерпілої ОСОБА_1
обвинуваченого ОСОБА_2
захисника Філіп'євої В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду об'єднане кримінальне провадження №12016220300000151, №12016220300000161 за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився та проживає у АДРЕСА_1, є громадянином України, має середню освіту, не одружений, не працює, має судимості: за вироком Зміївського районного суду Харківської області від 16.07.2007 року за сукупністю злочинів, передбачених ч. 1 ст. 186, ч. 1 ст. 187 КК України, до позбавлення волі на строк 3 роки; за вироком Зміївського районного суду Харківської області від 03.11.2011 року за ч. 2 ст. 185 КК України до позбавлення волі на строк 2 роки; за вироком Зміївського районного суду Харківської області від 05.03.2014 року за сукупністю злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, 30.11.2015 року звільнений умовно-достроково на підставі ст. 81 КК України на не відбутий строк 10 місяців 28 днів,
у злочинах, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України,
у с т а н о в и в :
Згідно обвинувального акта у кримінальному провадженні №12016220300000151 від 30.05.2016 року ОСОБА_2 обвинувачується у таємному викраденні чужого майна, вчиненому повторно, поєднаному з проникненням у житло, а також у таємному викраденні чужого майна у великому розмірі, вчиненому повторно, поєднаному з проникненням у житло.
Згідно обвинувального акта у кримінальному провадженні №12016220300000161 від 29.09.2016 року ОСОБА_2 обвинувачується у таємному викраденні чужого майна, вчиненому повторно, поєднаному з проникненням у житло.
Ухвалою Зміївського районного суду від 02 лютого 2017 року у відношенні обвинуваченого ОСОБА_2 повторно продовжено строк тримання під вартою до 02 квітня 2017 року.
Під час судового розгляду виникли підстави для відкладення судового розгляду, які передбачені ч. 2 ст. 322 КПК України.
У зв'язку з цим, судове провадження не може бути закінчене в межах строку тримання обвинуваченого під вартою.
Прокурор Колот Н.М. заявила мотивоване клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого, оскільки відсутні підстави для зміни чи скасування запобіжного заходу у відношенні ОСОБА_2, продовжують залишатися ризики, які були підставою для застосування вказаного запобіжного заходу.
Представник потерпілої ОСОБА_1 підтримала клопотання прокурора.
Обвинувачений ОСОБА_2 проти клопотання про продовження строку тримання під вартою не заперечував, просив постановити ухвалу на розсуд суду.
Захисник Філіп'єва В.В. заявила, що підтримає думку, висловлену обвинуваченим.
Вислухавши думку учасників судового провадження щодо заявленого клопотання, суд дійшов наступного:
Згідно п. 1"с" ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом: - законний арешт або затримання особи, здійснене з метою до провадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення.
Частиною 1 ст. 183 КПК України передбачено, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п'ятою статті 176 цього Кодексу.
Відповідно до абз. 1, 2 ч. 3 ст. 331 КПК України, незалежно від наявності клопотань суд зобов'язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та направляється уповноваженій службовій особі місця ув'язнення.
До спливу продовженого строку суд зобов'язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
Під час судового засідання стороною захисту не надано будь-яких доказів того, що зменшилися ризики, передбачені статтею 177 КПК України, або змінилися обставини, передбачені ст. 178 КПК України, які існували під час застосування запобіжного заходу у відношенні обвинуваченого ОСОБА_2
Враховуючи, що до спливу строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_2 судове провадження не буде завершене, суду належить розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою.
Під час застосування запобіжного заходу - тримання під вартою у відношенні ОСОБА_2 слідчим суддею було взято до уваги обґрунтованість підозри у злочинах, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України; наявність у ОСОБА_2 судимостей за вчинення злочину проти власності, обвинувачення у вчиненні нового злочину у період умовно-дострокового звільнення; відсутність постійного місця реєстрації та роботи.
На час судового розгляду є докази того, що продовжують залишатися ризики вчинення нових злочинів та ухилення від кримінальної відповідальності, а також і ризику невиконання обвинуваченим ОСОБА_2 процесуальних обов'язків, передбачених ст. 42 КПК України.
Так, кримінальне провадження, в якому застосовано запобіжний захід, об'єднано з іншим кримінальним провадженням за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, у якому запобіжний захід у відношенні обвинуваченого не застосовувався.
Сторонами не надано будь-яких доказів, які б вказували на зниження чи усунення ризиків, що існували на час застосування запобіжного заходу та на час продовження його строку, або на існування обставин, що дають підстави вважати можливим забезпечення виконання ОСОБА_2 процесуальних обов'язків та усувають ризики продовження ним протиправної поведінки без застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
За таких обставин, оскільки зазначені вище, передбачені ст. 177 КПК України, ризики не зменшилися, підстави для зміни запобіжного заходу на інший відсутні, тому належить задовольнити клопотання сторони обвинувачення та продовжити строк тримання під вартою в межах строку, передбаченого ч. 1 ст. 197 КПК України, незважаючи на його винятковість, оскільки жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе відвернути ризики, зазначені у ст. 177 КПК та забезпечити досягнення дієвості даного кримінального провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 197 КПК України строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою або продовження строку тримання під вартою не може перевищувати шістдесяти днів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 322, 197, 331, 350 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання прокурора Колот Н.М. - задовольнити.
Продовжити строк запобіжного заходу у відношенні обвинуваченого ОСОБА_2 у виді тримання під вартою в Харківській УВП (№27) на строк до 21 травня 2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2017 |
Оприлюднено | 30.03.2017 |
Номер документу | 65524002 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Овдієнко В. В.
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Овдієнко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні