Красилівський районний суд Хмельницької області
м. Красилів, вул. Булаєнка, 4, 31000, (03855) 4-34-75
Справа № 1-107/10
30 липня 2010 року Красилівський районний суд Хмельницької області в складі :
головуючого - судді Красняка В.І., при секретарі Федченко Л.В., з участю прокурора Шибінського В.Ф., захисника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Красилові кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ЗО листопада ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, на утриманні має одну малолітню дитину, не військовозобов'язаного, не судимого, працюючого муляром ДП ЗАТ „Оболонь» „Красилівське» , в скоєні злочину, передбаченого ст. 263 ч.1 КК України ,
встановив :
З 1994 року ОСОБА_2 за місцем свого проживання в дворогосподарстві №46 по вул. Будьонного м. Красилів без передбаченого законом дозволу зберігав вогнепальну зброю, виготовлену саморобним способом по типу бойової багатоцільової гладкоствольної вогнепальної зброї, призначену для стрільби мисливськими набоями 28 калібру, яка йому дісталася від батька ОСОБА_3. 09 квітня 2010 року на вимогу працівників міліції ОСОБА_2 добровільно видав працівникам міліції цю зброю, яка була закопана в садку вказаного дворогосподарства.
Підсудний свою вину визнав повністю, щиро розкаявся в своїх діях і пояснив, що в його батька ОСОБА_3 була вогнепальна зброя, виготовлена саморобним способом. Після смерті батька він забрав собі цю зброю і закопав в садку дворогосподарства №46 по вул. Будьонного в м. Красилів, де зберігав до 09 квітня 2010 року. 08 квітня 2010 року його викликали в Красилівський РВ УМВС, де повідомили, що їм відомо про наявність в нього вогнепальної зброї і запропонували її видати, на що він погодився. 09 квітня 2010 року до нього за місцем проживання приїхали працівники міліції, яким він добровільно видав вказану вогнепальну зброю, яку відкопав в садку.
Висновок про доведеність вини підсудного в скоєному, крім повного визнання ним своєї вини, грунтується на зібраних по справі доказах.
Так, свідок ОСОБА_4 підтвердив в судовому засіданні, що його брат ОСОБА_2 зберігав за місцем свого проживання вогнепальну зброю, яка залишилася після смерті їх батька ОСОБА_3.
Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6 і ОСОБА_7 показали , що їм, як працівникам міліції надійшла інформація про те, що підсудний зберігає вогнепальну зброю. На їх вимогу ОСОБА_4 добровільно видав їм цю зброю, яку при них відкопав в садку за місцем проживання.
Свідок ОСОБА_8 підтвердив в судовому засіданні, що 09.04 2010 року в своєму дворогосподарстві ОСОБА_4 добровільно видав працівникам міліції вогнепальну зброю, яку викопав з ями в садку.
Із протоколу огляду місця проживання ОСОБА_4 від 09.04.2010 року слідує, що в дворогосподарстві № 46 по вул. Будьонного в м. Красилів підсудний на вимогу працівників міліції добровільно видав останнім саморобний пристрій для стрільби, який відкопав в садку.
Висновком судової балістичної експертизи №41-Б від 07.05.2010 року встановлено, що вилучений в ОСОБА_4 предмет придатний для проведення пострілів, є вогнепальною зброєю, виготовлений саморобним способом по типу бойової багатоцільової гладкоствольної вогнепальної зброї, призначений для стрільби мисливськими набоями 28 калібру.
Аналізуючи зібрані докази, суд вважає, що винність підсудного у вчиненні інкримінованого йому злочину цілком доведена і його дії необхідно кваліфікувати за ст. 263 ч.І КК України, як зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.
при призначенні підсудному міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, обставини справи, що обтяжують і пом'якшують його покарання.
Обставин, які б обтяжували покарання підсудного, судом не встановлено.
ОСОБА_2 щиро розкаявся в скоєному, сприяв розкриттю злочину, по місцю проживання і роботи характеризується позитивно, має на утриманні малолітню дитину, що визнається судом як обставини, що пом'якшують його покарання.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_2 мінімальний строк покарання, передбачений ст.263ч.1 КК України.
Положеннями ч. 4 ст. 74 КК України передбачена можливість звільнення від покарання особи, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, якщо буде визнано, що з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці цю особу на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільно небезпечною.
Судом вищенаведеними доказами, довідкою виконкому Красилівської міської ради за №312 від 13.04.2010 року, характеристикою ОСОБА_2, виданої ДП ЗАТ „Оболонь» „Красилівське» , встановлено, що підсудний вчинив злочин середньої тяжкості, має бездоганну поведінку, сумлінно ставиться до праці. Наведене свідчить про те, що ОСОБА_2 на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільно небезпечною особою, а тому до нього можливо застосувати ст.74 ч. 4 КК України і звільнити його від відбування покарання.
З підсудного підлягають стягненню судові витрати за проведення судової балістичної експертизи в сумі 706,16 гривень та витрат експерта по явці за викликом до суду в сумі 50,90 гривень.
Речовий доказ-саморобна вогнепальна зброя, яка знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання зброї чергової частини Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області, враховуючи вимоги ст. 81 КПК України, підлягає знищенню.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
засудив :
ОСОБА_2 за ст. 263 ч.І КК України на 2 (два) роки позбавлення
волі.
Відповідно до ст.74 п.4 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання призначеного вироком суду.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід ОСОБА_2 залишити попередній - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Хмельницькій області (розрахунковий рахунок 31258272210321, МФО 815013 банк Управління Державного казначейства в Хмельницькій області, код 25575309 :
-призначення платежу: „за дослідження №1» ) судові витрати за проведення судової балістичної експертизи в сумі 706 (сімсот шість) гривень 16 копійок;
-призначення платежу: „для відшкодування видатків на відрядження КЕКВ 1140» в сумі 50 (п'ятдесят) гривень 90 копійок.
Речовий доказ - вогнепальну зброю, виготовлену саморобним способом по типу бойової багатоцільової гладкоствольної вогнепальної зброї, призначену для стрільби мисливськими набоями 28 калібру, яка знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання зброї чергової частини Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області, знищити.
На вирок може бути подана апеляція до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2010 |
Оприлюднено | 03.04.2017 |
Номер документу | 65620608 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Красилівський районний суд Хмельницької області
ВОЗНЮК Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні