КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
УХВАЛА
"05" квітня 2017 р. Справа №910/606/17
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Майданевича А.Г.
суддів: Коротун О.М.
Гаврилюка О.М.
розглянувши апеляційну скаргу Житлово-будівельного кооперативу "Шовковик-14" на рішення Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 (повне рішення складено 16.03.2017)
у справі № 910/606/17 (суддя Балац С.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецкомунтехніка"
до Житлово-будівельного кооперативу "Шовковик-14"
про стягнення заборгованості в розмірі 15 730,64 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 у справі №910/606/17 позов задоволено. Стягнуто з Житлово-будівельного кооперативу "ШОВКОВИК-14" на користь приватного підприємства "СПЕЦКОМУНТЕХНІКА" основну заборгованість в сумі 12 061,49 грн., пеню в сумі 1 282,93 грн., 3 % річних в сумі 134,20 грн., інфляційні втрати в сумі 726,78 грн. та витрати по сплаті судового збору в сумі 1 600,00 грн.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду Житлово-будівельний кооператив "Шовковик-14" звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 у справі №910/606/17 скасувати та прийняти нове рішення суду, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Крім того, Житлово-будівельний кооперативу "Шовковик-14" звернувся до апеляційного господарського суду з клопотанням про відстрочку сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Обґрунтовуючи вказане вище клопотання скаржник посилається на тяжке матеріальне становище та відсутністю коштів у кооперативі, у зв'язку з низьким тарифом за утримання будинку та прибудинкової території, які виставляються мешканцями за надані послуги.
Розглянувши вказане вище клопотання, колегія суддів вважає, що воно задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Пунктом 3.1. Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України передбачено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Проаналізувавши вказані положення, слід зазначити, що дії суду при розгляді клопотання про відстрочення сплати судового збору повинні здійснюватися з дотриманням принципів рівності та збалансованості інтересів сторін. Окрім того, господарському суду надано лише право, а не покладено обов`язок у будь-якому випадку задовольняти клопотання учасників судового процесу про відстрочення сплати ними судового збору. Тобто, вказана норма є суб`єктивною та застосовується лише у випадку, коли заявник надасть суду дійсно переконливі докази скрутного матеріального становища, яке перешкоджає йому вчинити необхідні дії по сплаті судового збору.
Отже, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір" дій є врахування ним майнового стану сторони.
Окрім того, здійснюючи свої конституційні обов'язки, господарські суди повинні дотримуватися принципів здійснення правосуддя, зокрема, принципу рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом (стаття 129 Конституції України).
Враховуючи даний принцип, а також положення статті 5 Закону України „Про судовий збір", колегія суддів позбавлена права надавати перевагу будь-якій стороні в тому числі й у питанні про відстрочення сплати судового збору.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінивши доводи та обставини, що наведені у клопотанні про відстрочення сплати судового збору, колегія суддів зазначає, що скаржником не додано жодних доказів на підтвердження свого тяжкого матеріального становища, яке б не дозволяло йому сплатити судовий збір у встановлених порядку і розмірі.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для відстрочення сплати судового збору, а тому клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 названого Закону встановлено, що ставка судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, враховуючи положення п. п. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання апеляційної скарги у справі №910/606/17 становить 1 760,00грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірах.
За таких обставин, апеляційна скарга Житлово-будівельного кооперативу "Шовковик-14" на рішення Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 у справі №910/606/17 судом не приймається до розгляду і підлягає поверненню.
Згідно з ч.4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, сторона має право повторно подати апеляційну скаргу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Житлово-будівельного кооперативу "Шовковик-14" на рішення Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 у справі №910/606/17 з доданими до неї документами повернути скаржнику.
2. Справу №910/606/17 повернути до Господарського суду міста Києва.
3. Копію ухвали надіслати учасникам судового провадження.
Головуючий суддя А.Г. Майданевич
Судді О.М. Коротун
О.М. Гаврилюк
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2017 |
Оприлюднено | 11.04.2017 |
Номер документу | 65856620 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Майданевич А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні