печерський районний суд міста києва
Справа № 757/18693/15-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.04.2017 року. Печерський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарях - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
з участю:
прокурорів - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
захисника - адвоката - ОСОБА_7 ,
обвинуваченої - ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки с. Нова Синявка, Старосинявського р-ну, Хмельницької обл., з вищою освітою, не одруженої, працюючої головним бухгалтером ТОВ «Страбіс-Агро», яка зареєстрована за адресою : АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ранше не судимої
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_8 обвинувачується в тому, що будучи службовою особою - головним бухгалтером ТОВ «Страбіс-Агро», в порушення п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 року № 334/94-ВР: «доходом з інших джерел є суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів)», з метою несплати податків, в березні 2011 року не включила до складу доходів, поворотну фінансову допомогу отриману ТОВ «Страбіс-Агро» в березні 2011 року від нерезидента BUFFERSTONE LIMITED у сумі 635600 грн., з огляду на те, що дана сума повернута нерезиденту в ІІ кварталі 2011 року та включена до складу витрат підприємства ТОВ «Страбіс-Агро», умисно занизила суму доходів ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208).
Також, ОСОБА_8 умисно не включила до складу собівартості товару, фактичну вартість остаточно забракованої продукції (мінеральні добрива) за відсутності наказу по підприємству у ІІІ кварталі 2011 року, на загальну суму 949 822 грн. та в наслідок чого занизила об`єкт оподаткування.
Встановлено, що мінеральні добрива, що у свою чергу є власністю ТОВ «Страбіс-Агро», привозились до контрагента ТОВ «Страбіс-Агро» для подальшого його фасування.
Відтак, враховуючи, що під час такого технологічного процесу вказаний товар зазнав певних втрат, головний бухгалтер ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 мала право віднести до складу витрат такі збитки, проте, за умов видання наказу про облікову політику.
Так, відповідно до п.138.4, п.138.7 ст.138 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Фактична вартість остаточно забракованої продукції не включається до складу витрат платника податку, крім втрат від браку, які складаються з вартості остаточно забракованої з технологічних причин продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів) та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку, в разі реалізації такої продукції.
Платник податку має право самостійно визначати допустимі норми технічно неминучого браку в наказі по підприємству за умови обґрунтування його розміру. Такі самостійно встановлені платником податку норми діють до встановлення таких норм центральними органами виконавчої влади у відповідній сфері (п. 138.7 ст. 138 ПК України).
За таких обставин, головний бухгалтер ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 в порушення п. 138.7 ст. 138 ПК України умисно зависила показники у рядку 05.1 (СВ) Декларації «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» на суму 949822 грн., тим самим умисно зависила суму валових витрат підприємства ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208).
Окрім того, головний бухгалтер ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 у ІV кварталі 2012 року до складу собівартості включила нерозподільні постійні загальновиробничі витрати по яким відсутні доходи від реалізації товарів у вищезазначеному податковому періоді (витрати на доставку та доведення до стану, придатного для продажу) у сумі 800 245 грн.
Так, відповідно до норм п. 138.4 ст.138 Податкового Кодексу України, «загальновиробничі витрати - це непрямі витрати, пов`язані з організацією виробництва і керівництвом цехами, бригадами, відділеннями та іншими структурними підрозділами підприємства».
Відповідно до Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318 до загальновиробничих витрат відносяться:
витрати на управління виробництвом (оплата праці апарату управління цехами, дільницями, фермами, ланками, бригадами);
відрахування на соціальні заходи й медичне страхування апарату управління цехами, дільницями; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо);
витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, операційну оренду основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення; витрати на вдосконалення технології й організації виробництва (оплата праці та відрахування на соціальні заходи працівників, зайнятих удосконаленням технології й організації виробництва, поліпшенням якості продукції, підвищенням її надійності, довговічності, інших експлуатаційних характеристик у виробничому процесі; витрати матеріалів, купівельних комплектуючих виробів і напівфабрикатів, оплата послуг сторонніх організацій тощо); витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інше утримання виробничих приміщень;
витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата праці загальновиробничого персоналу;
відрахування на соціальні заходи, медичне страхування робітників та апарату управління виробництвом; витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг);
витрати на охорону праці, техніку безпеки й охорону навколишнього природного середовища; інші витрати (внутрішньозаводське переміщення матеріалів, деталей, напівфабрикатів, інструментів зі складів до цехів і готової продукції на склади; нестачі незавершеного виробництва; нестачі й втрати від псування матеріальних цінностей у цехах; оплата простоїв тощо).
Так, у зв`язку з наявністю залишку товару на підприємстві списання загальновиробничих витрат є неможливим, тобто такі витрати повинні залишаються на обліку відповідного рахунку.
Враховуючи наведене, правових підстав для включення нерозподільних постійних загальновиробничих витрат по яким відсутні доходи від реалізації товарів за IV квартал 2012 року, у сумі 800 245 грн.немає, таким чином головний бухгалтер ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 умисно занизила суму валових доходів підприємства ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208).
Також, головним бухгалтером ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 віднесено до складу витрат нарахову суму роялті на користь отримувача який не є бенефіциарним отримувачем такої плати у сумі 479444 грн. за ІV квартал 2012 року.
Так, ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) здійснило виплату роялті резиденту Кіпру компанії «BUFFERSTONE LIMITED» згідно Ліцензійного договору №1 від 1 грудня 2011 року.
Згідно з умовами Ліцензійного договору №1 від 1 грудня 2011 року про передачу прав на використання товарного знаку, укладеного між ТОВ «Страбіс-Агро» (Ліцензіат) та компанією «BUFFERSTONE LIMITED» (Республіка Кіпр) (Ліцензіар), Ліцензіаром надано Ліцензіату за винагороду на термін дії цього договору невиключну ліцензію на використання товарів і послуг, зазначених у свідоцтві за класами МКТП (товарний знак StraBIS).
За використання товарного знаку TOB «Страбіс-Агро» сплачує щоквартально кіпрському нерезиденту роялті у розмірі 20 000 дол. США.
Відповідно до виписок банку TOB «Страбіс-Агро» в 2012 році перерахувало нерезиденту компанії «BUFFERSTONE LIMITED» (Республіка Кіпр) роялті в загальному розмірі 60 000 дол. США (еквів. 479570 грн).
У пп. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що роялті - це будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським та суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп`ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео - або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги чи торгівельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Відповідно до пп.140.1.2. п.140.1 ст. 140 ПК України витрати (крім тих, що підлягають амортизації), пов`язані з науково-технічним забезпеченням господарської діяльності, на винахідництво і раціоналізацію господарських процесів, проведення дослідно-експериментальних та конструкторських робіт, виготовлення та дослідження моделей і зразків, пов`язаних з основною діяльністю платника податку, витрати з нарахування роялті та придбання нематеріальних активів (крім тих, що підлягають амортизації) для їх використання в господарській діяльності платника податку.
З огляду на вищевикладене, до складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді, якщо особа, на користь якої нараховується плата за такі послуги, не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) такої плати за послуги за виключенням випадків, коли бенефіціар (фактичний власник) надав право отримувати таку винагороду іншим особам (абз. б п.п.140.1.2. п.140.1 ст. 140 ПК України).
За таких умов, враховуючи, що ТОВ «Страбіс-Агро» надано невиключне право користування товарним знаком StraBIS, головним бухгалтером ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 , за ІV квартал 2012 року безпідставно включено до складу витрат на суму 479444 грн., що понесені в результаті виплати платежів по роялті, в наслідок чого вона умисно зависила суму валових витрат підприємства ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208).
Отже, головний бухгалтер ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 , з метою ухилення від сплати податків, достовірно знаючи про те, що порушуючи вимоги п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94р. №334/94-ВР, до п. 138.4, п.138.7 ст.138, п.142.1, ст.142, абз. б) п.п. 140.1.2 п.140.1 ст. 140 Податкового Кодексу України від 02.12.2010року №2755-VI (із змінами та доповненнями), безпідставно завищила суму витрат, що враховуються при обчисленні об`єкта оподаткування за період з 01.04.2011 року по 31.12.2012 року встановлено їх завищення на загальну суму 2 956 383грн., в т.ч. по періодам: 2011 рік (ІІІ квартал) 949 822 грн., 2011 рік (IV квартал) 356 356 грн., 2012 рік (IV квартал) 1 650 205 грн., внаслідок чого встановлено заниження податку на прибуток на загальну суму 805 864 грн., у т.ч. по періодам: 2011 рік (І квартал) 158 900 грн.; 2011 року (ІІІ квартал) 218 459 грн.. 2011 рік (ІV квартал) 81 962 грн., 2012 рік (ІV квартал) 346 543 грн., в результаті вчинених злочинних дій, направлених на умисне ухилення від сплати податків, головний бухгалтер ТОВ «Страбіс-Агро» (код 36086208) ОСОБА_8 в період з 01.01.2011року по 31.12.2012року не сплатила до державного бюджету України податків на загальну суму 805 864 грн., що більше ніж в тисячу разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром.
Органом досудового розслідування дії ОСОБА_8 кваліфіковані за ч.1 ст.212 КК України як умисне ухилення від сплати податків на прибуток до державного бюджету України, що входять в систему оподаткування, вчинене службовою особою- головним бухгалтером ТОВ Страбіс-Агро, у значних розмірах.
Обвинувачена ОСОБА_8 в судовому засіданні свою вину у пред"явленому обвинуваченні не визнала та від дачі показів відмовилася, посилаючись на ст. 63 Конституції України.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_9 показала, що у 2014 році проводила планову податкову перевірку на підприємстві ТОВ Страбіс-Агро. Під час проведення перевірки було встановлено порушення податкового законодавства та за її результатами було складено акт № 226/26-5-22-09/36080208 від 12.03.2014року, в якому викладені встановлені порушення. Зокрема в ході перевірки були виявлені порушення вимог Закону України Про оподаткування прибутку підприємств та ст.ст. 138, 140, 142 ПК України. Окрім того, в ході проведення перевірки вона повідомляла головному бухгалтеру ТОВ Страбіс-Агро ОСОБА_8 про виялені порушення та в усному порядку пропонувала останній надати документи щодо їх спростування, однак на цю пропозицію, ОСОБА_8 ніяким чином не відреагувала, додаткових документів не надала. Також свідок ОСОБА_9 показала, що після проведення перевірки, будь-яких письмових заперечень на адресу ДПІ у Печерському районі від службових осіб ТОВ Страбіс-Агро не надходило. Акт складався за результатами перевірки первинних документів, які були надані бухгалтером, перевірка проводилася вибірково. Службовими особами ТОВ Страбіс-Агро, після проведення перевірки та винесення відповідного податкового повідомлення-рішення, суму донорахованих податків в розмірі 805 864 грн. сплачено до державного бюджету в повному обсязі. Станом на 14.04.2014 року заборгованість по податку не рахується. Службовими особами ТОВ Страбіс-Агро вищезазначене податкове повідомлення-рішення оскаржувалось в судовому порядку та в задоволенні позову Окружним адміністративним судом м. Києва було відмовлено. Вказане рішення підтверджено в апеляційній та касаційній інстанціях.
В судовому засіданні також досліджені письмові докази.
Відповідно до акту перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві № 226/26-5-22-09/36086208 від 12.03.2014року Про результати планової виїзної перевірки ТОВ Страбіс-Агро, в діяльності ТОВ Страбіс-Агро виявлено порушення вимог ст. 4 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств та вимог ст.ст. 138, 140, 142 Податкового Кодексу України. В результаті чого до державного бюджету не сплачено 805 864 грн. ( т.2 а.с. 6-41).
Згідно висновку судово-економічної експертизи № 1-19/05 від 19.05.2015року, висновки акту перевірки № 226/26-5-22-09/36086208 від 12.03.2014року Про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженною відповідальністю Страбіс-Агро, нормативно та документально підтвержуються( т.6, а.с. 178-197).
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.05.2014року, ТОВ Страбіс-Агро відмовлено в задоволені позову щодо скасування податкового повідомлення рішення, яким останньому донораховано 805 864 грн. податку на прибуток. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2014року, ТОВ Страбіс-Агро відмовлено у задоволенні апеляційної скарги та підтверджено законність постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.05.2014року. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015року, залишено без змін рішення першої та апеляційної інстанції (т. 6, а.с. 158-162, 164-167,168-171).
Відповідно до ч.1ст.91 КПК України до предмета доказування у кримінальному провадженні належать:
1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення);
2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;
3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат;
4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження;
5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання;
6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі повязаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення;
7) обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
А за змістом ч. 1 ст. 92 КПК України обовязок доказування обставин, передбачених ч.1ст. 91 цього Кодексу, покладається на сторону обвинувачення.
З о`бєктивної сторони злочин, передбачений ч.1ст.212 КК України, який інкримінований ОСОБА_10 полягає в умисному ухиленні службовою особою- головним бухгалтером ТОВ "Страбіс- Агро" від сплати податку на прибуток до державного бюджету України, що входить в систему оподаткування, у значних розмірах.
Згідно статті 11 КК України злочином є суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб"єктом злочину.
Об"єктивна сторона злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, характеризується сукупністю трьох ознак: самого діяння - ухилення від сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), що належать до системи оподаткування; суспільно небезпечні наслідки у вигляді фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах та причино-наслідковий зв`язок між діянням і наслідками.
Стаття 212 КК України передбачає саме умисне ухилення від сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), коли особа має намір взагалі не виконувати (повністю або частково) покладені на неї податкові зобов`язання.
Ухилення від сплати податків-це злочин з матеріальним складом і для його кваліфікації потрібно встановлення певних суспільно небезпечних наслідків, якими є фактичне ненадходження до бюджетів коштів у значних розмірах та ненадходження коштів повинно бути безпосередньо зумовлене ухиленням від сплати податків.
Суб`єктивна сторона складу цього злочину характеризується прямим умислом.
Відповідно до п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обовязкових платежів» від 8 жовтня 2004 року № 15 за змістом ст. 212 КК Українивідповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів, що входять у систему оподаткування, введені в установленому законом порядку і зараховуються до бюджетів чи державних цільових фондів, настає лише в разі, коли це діяння вчинено умисно. Мотив для кваліфікації останнього значення не має.
Зазначеною статтею передбачено кримінальну відповідальність не за сам факт несплати в установлений строк податків, зборів, інших обовязкових платежів, а за умисне ухилення від їх сплати. У звязку з цим суд має встановити, що особа мала намір не сплачувати належні до сплати податки, збори, інші обовязкові платежі в повному обсязі чи певну їх частину.
Оцінивши в сукупності зібрані по справі наведені докази, суд вважає, що стороною обвинувачення в судовому засіданні не наведено і не надано належних і допустимих доказів, які б достовірно вказували на спрямованість умислу обвинуваченої на ухилення від сплати податків.
Так, в судовому засіданні також встановлено, що після отримання акту перевірки від 12.03.2014року ТОВ «Страбіс-Агро надало до ДПІ у Печерському районі уточнюючі розрахунки по податку на прибуток на наступні податкові періоди 2011 та 2012 роки, якими було збільшено суму витрат, що в свою чергу призвело до зменшення об"єкту оподаткування та відповідно нарахованої суми податку на прибуток, яка підлягає сплаті до бюджету, які були відображені в обліковій картці по податку на прибуток платника та про що було вказано в постанові про призначення судово-економічної експертизи від 12.05.2015року (том 6 а.с. 174).
Згідно Акту проведення розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2014року до 01.04.2014року під №3001-20 від 01.04.2014року, складеного між інспектором державної податкової служби у Печерському районі Міндоходів у м. Києві ОСОБА_11 та бухгалтером ТОВ «Страбіс-Агро» ОСОБА_8 сума переплати перед Державним бюджетом в розмірі 686 770,00 грн. була врахована при сплаті нарахованої суми податку за висновком акту перевірки від 12.03.2014року (том 3 а.с. 45).
Остаточний розрахунок ТОВ «Страбіс-Агро» проведено грошовими коштами, що підтверджується платіжним дорученням №10 від 04.04.2014року (том 2 а.с. 72).
Таким чином, станом на 04.04.2014року всі свої зобов"язання перед Державою відповідно акту податкової перевірки від 12.03.2014року ТОВ «Страбіс-Агро» виконало.
Данні обставини дають суду підстави вважати, що у ОСОБА_8 був відсутній умисел на вчинення діянь, які їй інкримінуються.
Згідно п. 1 ст. 13 Кримінального кодексу України закінченим злочином визнається діяння, яке містить усі ознаки складу злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу.
Злочин, передбачений ст. 212 КК України, є закінченим з моменту фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів, які мали бути сплачені у строки та в розмірах, передбачених законодавством з питань оподаткування (тобто сум узгоджених податкових зобов`язань, визначених згідно із законом), а саме: з наступного дня після настання строку, до якого мав бути сплачений податок чи збір, що вважається узгодженим і підлягає сплаті.
Відповідно до п. 54.1, 54.3, статті 54, п.п. 56.1. 56.2. 56.3 статті 56 Податкового кодексу у разі несплати ТОВ «Страбіс-Агро» суми грошового зобов`язання та пені за актом перевірки від 12.03.2014року, вона вважається узгодженою лише 08.04.2014року, тобто через 10 днів після отримання ТОВ «Страбіс-Агро» податкового рішення повідомлення.
Зазначені документи, у сукупності з іншими доказами вказують, на переконання суду, що діяння, вчинені ОСОБА_8 , не містять ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.
Вище вказані документи свідчать про відсутність у обвинуваченої ОСОБА_8 умислу на ухилення від сплатити до Державного бюджету України податку на прибуток в розмірі 805 864,00 грн. відповідно акту податкової перевірки від 12.03.2014року.
Таким чином, стороною обвинувачення не доведено фактичного ненадходження грошових коштів до бюджетів чи державних цільових фондів.
Окрім того, відповідно до примітки до ст. 212 КК України під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов`язкових платежів, які в тисячу і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Згідно Указу Президента України від 25.08.96 року № 762/96 з 02.09.96 р. цей розмір складає 17 грн.
Відповідно до п. 5 підр. 1 р. XX Податкового кодексу цей розмір застосовується у випадках, коли норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум, крім норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.
Розмір соціальної пільги для осіб, визначених у пп. 169.1.1 та пп. 169.1.2 ПКУ, у 2011 році становив 470,50 грн., у 2012 536,50 грн.
Державне обвинувачення ОСОБА_8 інкримінує заниження податку на прибуток підприємств на загальну суму 805 864,00 грн. за період з 01.01.2011року до 31.12.2012року, що не відповідає зібраним по справі письмовим доказам.
Разом з тим, відповідно до висновку за результатами проведення експертного-економічного дослідження Київської незалежної судово-експертної установи №1234 від 09.06.2015року за результатами дослідження висновку акту ДПІ у Печерському районі м. Києва №226/26-5-22-09/36086208 від 12.03.2014 року донарахування ТОВ «Страбіс-Агро» податку на прибуток в сумі 805 864,00 грн. підтверджується частково на суму 318 670,24 грн., в т.ч. : за 1й квартал 2011 року 158900 грн., за 4й квартал 2011 року 81961,88 грн., за 4й квартал 2012 року 77808,36 грн. Згідно поданих документів, станом на 07 квітня 2014 року документально підтверджується відсутність заборгованості ТОВ «Страбіс-Агро» перед бюджетом з податку на прибуток (том 7 а.с. 156-176).
Згідно висновку експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи №12275/15-45 від 30.11.2015року, яка проведена Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз (КНІСЕ) за результатами дослідження висновку акту ДПІ у Печерському районі м. Києва №226/26-5-22-09/36086208 від 12.03.2014 року донарахування ТОВ «Страбіс-Агро» податку на прибуток в сумі 805 864,00 грн. підтверджується частково в розмірі 318 670,24 грн. За результатами дослідження наданих документів заборгованість ТОВ «Страбіс-Агро» перед бюджетом станом на 07.04.2014року відсутня (том 7 а.с. 184-197).
Враховуючи, що висновок судово-економічної експертизи № 12275/15-45 від 30.11.2015 року підтвердив висновок експертного-економічного дослідження №1234 від 09.06.2015року, суд вважає, їх належними та допустимими доказами.
Показання свідка - ревізора ОСОБА_12 суд приймає у співвідношенні з іншими доказами, а також враховує, що з показань вказаного свідка перевірка проводилася вибірково та те, що вона не є спеціалістом в галузі валютного законодавства.
Дані акту перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві № 226/26-5-22-09/36086208 від 12.03.2014року Про результати планової виїзної перевірки ТОВ Страбіс-Агро та висновок судово-економічної експертизи № 1-19/05 від 19.05.2015року, який був проведений на підставі частково наданих документів, а тому не може вважатися повним та спростовуються висновком експертного-економічного дослідження Київської незалежної судово-експертної установи №1234 від 09.06.2015року та висновком судово-економічної експертизи № №12275/15-45 від 30.11.2015року, проведеної на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва від 01.07.2015 року.
Не є підтвердженням доводів сторони обвинувачення і постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.05.2014року, якою ТОВ Страбіс-Агро відмовлено в задоволені позову щодо скасування податкового повідомлення рішення, яким останньому донораховано 805 864 грн. податку на прибуток, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2014 року та Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015року, оскільки вони самі по собі не вказують на умисні дії обвинуваченої.
Інших належних і допустимих доказів стороною обвинувачення не наведено.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що в діях обвинуваченої ОСОБА_8 відсутній склад злочину, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України, а тому її слід визнати невинуватою та за цією статтею виправдати за відсутністю в її діях складу злочину, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.
Судові витрати за проведення судово-економічної експертизи віднести на рахунок держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 367-371, 373-374 КПК України, суд,
З А С У Д И В :
ОСОБА_8 виправдати за ч.1 ст.212 КК України за відсутністю в її діях складу цього злочину.
Судові витрати за проведення судово-економічної експертизи віднести на рахунок держави.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва, через Печерский районний суд, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66016361 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бущенко Аркадій Петрович
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Смик С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні