Єдиний унікальний номер: 1-7/2012
Номер провадження: 1-в/0343/110/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2017 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - Керніцького І. І.,
секретаря - Оленюк Т. В.,
прокурора - Тепчука В.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Долина клопотання ОСОБА_1 про застосування Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання", засудженого вироком Долинського районного суду Івано-Франківської області від 19.12.2013 р. за ч.3 ст.185, ст.71 КК України на строк 5 років 2 місяці позбавлення волі, -
ВСТАНОВИВ:
Засуджений ОСОБА_1 звернувся із клопотанням про застосування Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання" та зарахування йому в строк покарання строк попереднього ув'язнення із розрахунку один день під вартою в СІЗО за два дні позбавлення волі.
Прокурорв в судовому засіданні пояснив, що клопотання засудженого не підлягає до задоволення, оскільки останній відбуває покарання у вигляді позбавлення волі в Коломийській виправній колонії № 41, то дане клопотання має бути подане до Коломийського міськрайонного суду.
Суд, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що зазначене клопотання підлягає поверненню засудженому з таких підстав:
Встановлено, що вироком Долинського районного суду Івано-Франківської області від 19.12.2013 року, яким засуджено ОСОБА_1 за ч.3 ст.185, ст.71 КК України, набрав законної сили 03.01.2014 року, покарання за цим вироком у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 2 місяці не відбуте повністю.
Як встановлено судом, засуджений ОСОБА_1 відбуває покарання в Коломийській виправній колонії № 41.
Як вбачається з наданого клопотання, засудженим ставиться питання про зарахування йому строку попереднього ув'язнення у строк покарання на підставі вимог частини 5 статті 72 Кримінального кодексу України із змінами, внесеними Законом України Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання №838-УІІІ від 26 листопада 2015 року, який набрав чинності 24 грудня 2015 року.
Оскільки зазначений Закон не визначає, який суд має право розглядати такі клопотання, а відповідно до п.3 Прикінцевих положень цього закону право на подання клопотання про його застосування віднесено і до компетенції суду, який постановив обвинувальний вирок, при вирішенні зазначеного питання слід виходити із вимог ч. 6 ст. 9 КПК України, відповідно до якої у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу, до яких належать, зокрема, верховенство права, законність, доступ до правосуддя.
Враховуючи зміст положень ч. 6 ст. 9 КПК України, під час виконання вироку питання застосування Закону України Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання №838-УІІІ від 26 листопада 2015 року має вирішуватись відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Зокрема, частиною першою статті 537 КПК України визначено перелік питань, які має право вирішувати суд, визначений ч.2 ст. 539 КПК України, під час виконання вироків.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.2 ст. 539 КПК України, клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених п.п. 2-4 ,6,7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа. або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні) частини першої статті 537 цього Кодексу; до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 10 (у частині клопотань про заміну покарання відповідно до частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 Кримінального кодексу України), 11, 13 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Відповідно до п. 4 ч.2 ст. 539 КПК України до суду, який ухвалив вирок, подається клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 1, 10 (в частині клопотання про заміну покарання відповідно до частини п'ятої статті 53 Кримінального кодексу України), 12 (у разі якщо вирішення питання необхідне в зв'язку із здійсненням судового розгляду, воно вирішується судом, який його здійснює), 14 частини першої статті 537, статті 538 цього Кодексу.
Виходячи з аналізу вищевказаних норм, до компетенції суду, який ухвалив вирок, віднесено вирішення клопотань, пов'язаних з виконанням вироку в частині відстрочки виконання вироку, про заміну покарання відповідно до ч.5 ст. 53 КК України, про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі або переведення засудженого з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону до колонії, слідчого ізолятора для проведення відповідних процесуальних дій (у разі якщо вирішення питання необхідне в зв'язку із здійсненням судового розгляду), вирішення інших питань про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Вирішення усіх інших питань, які виникають під час виконання вироків, віднесено до компетенції судів, в межах територіальної юрисдикції яких виконується вирок, або в межах територіальної юрисдикції яких засуджений відбуває покарання.
Таким чином, розгляд питання, порушеного у клопотанні про проведення зарахування строку попереднього ув'язнення до строку позбавлення волі, не відноситься до компетенції Долинського районного суду Івано-Франківської області, тому клопотання ОСОБА_1 про проведення перерахунку строку відбування покарання слід повернути йому для звернення з ним до належного суду, яким є місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Така ж правова позиція викладена в листі ВСС України від 11.01.2016 року (вих №223 20/0/4 16) щодо застосування окремих положень Закону України Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання №838-УІІІ від 26 листопада 2015 року.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі Zand v.Austria вказав, що словосполучення встановлений законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду , але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття суд, встановлений законом у частині першій статті 6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів . З огляду на це не вважається судом, встановленим законом орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Оскільки засуджений ОСОБА_1 відбуває покарання у вигляді позбавлення волі в Коломийській виправній колонії № 41, то його клопотання про застосування цього Закону має бути подане до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, який розташований за адресою: проспект Михайла Грушевського, 29, Коломия, Івано-Франківська область, 78200.
Керуючись Законом України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання", ст.ст. 537-539 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про застосування Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання", засудженого вироком Долинського районного суду Івано-Франківської області від 19 грудня 2013 року за ч.3 ст.185, ст.71 КК України на строк 5 років 2 місяці позбавлення волі - повернути для пред'явлення до належного суду.
Роз'яснити засудженому ОСОБА_1., що він не позбавлений права звернутися з таким клопотанням до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області - за місцем відбування покарання .
Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з моменту її проголошення через Долинський районний суд до апеляційного суду Івано-Франківської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя:
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2017 |
Оприлюднено | 21.04.2017 |
Номер документу | 66033070 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Керніцький І. І.
Кримінальне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Керніцький І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні