ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.04.2017 Справа № 920/1559/15
Колегія суддів господарського суду Сумської області у складі: головуючого судді Коваленко О.В., суддів: Котельницької В.Л., Соп'яненко О.Ю., розглянувши скаргу №02/09-014385 від 17.08.2016 Спільного українсько-білоруського підприємства «Укртехносинтез» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю) на дії органу державної казначейської служби щодо виконання наказу господарського суду Сумської області від 16.03.2016 у справі №920/1559/15 за позовом: Сумської міської ради, м. Суми, до відповідача: Спільного українсько-білоруського підприємства «Укртехносинтез» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю), м. Суми, про припинення договору оренди шляхом його розірвання
ВСТАНОВИЛА :
Спільне українсько-білоруське підприємство «Укртехносинтез» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю) звернулось до господарського суду Сумської області зі скаргою на дії органу державної казначейської служби, в якій просить суд визнати неправомірною відмову Управління Державної казначейської служби України у м. Сумах Сумської області у прийнятті наказу господарського суду Сумської області від 16.03.2016 у справі №920/1559/15 про стягнення з Сумської міської ради на користь Спільного українсько-білоруського підприємства «Укртехносинтез» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю) 1 339 грн. 80 коп. судового збору до виконання, а також зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Сумах Сумської області прийняти до виконання вказаний наказ та вчинити дії, спрямовані на його виконання.
Згідно ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; 2) справи про банкрутство; 3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; 4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів; 4 1) справи у спорах між господарським товариством та його посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, завданих такою посадовою особою господарському товариству її діями (бездіяльністю); 5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; 6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів; 7) справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України; 8) справи за заявами про затвердження планів санації боржника до порушення справи про банкрутство.
При дослідженні матеріалів скарги судом було встановлено, що позивач подав скаргу на дії Управління державної казначейської служби України у м. Сумах Сумської області.
Відповідно до ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Пунктом 33 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 №8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» встановлено, що Відповідно до пункту 1 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 215, Державна казначейська служба України (Казначейство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Пунктом 9 цього Положення передбачено, що Казначейство здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Діяльність органів Казначейства щодо виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань необхідно вважати владною управлінською функцією.
Отже, спори, що виникають під час здійснення органами Казначейства розрахунково-касового обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства підлягають розгляду за правилами КАС України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
На підставі викладеного, господарський суд не має достатніх правових підстав для прийняття скарги до розгляду та повертає скаргу та додані до неї документи позивачу.
Керуючись п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И Л А:
1. Відмовити у прийнятті скарги.
2. Ухвалу надіслати сторонам, відповідачу – разом зі скаргою на 3 аркушах, з додатками на 10 аркушах, в тому числі: оригінали фіскальних чеків від 18.08.2016: №4002001650022, №4002001271919 на 2 аркушах; описи вкладення від 18.08.2016: на ім'я Управління Державної казначейської служби України у м. Сумах, Сумської міської ради на 2 аркушах.
ГОЛОВУЮЧИЙ СУДДЯ О.В. КОВАЛЕНКО
СУДДЯ В.Л. КОТЕЛЬНИЦЬКА
СУДДЯ О.Ю. СОП'ЯНЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2017 |
Оприлюднено | 24.04.2017 |
Номер документу | 66048585 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні