ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
21 квітня 2017 рокуСправа № 921/177/17-г/14 УХВАЛА
про відмову у прийнятті зустрічної позовної заяви
Суддя Руденко О.В. , розглянувши зустрічну позовну заяву №01-14/1058 від 12.04.2017 р. Управління соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації до відповідача ОСОБА_1 акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" про відмову Тернопільській філії ПАТ "Укртелеком" в задоволенні позовних вимог про стягнення боргу в сумі 67 749,34 грн., у зв'язку з їх безпідставним нарахуванням, встановив наступне.
Статтею 60 ГПК України визначено, що відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Згідно підпункту 3.12 пункту 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18 початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, про що зазначається в протоколі судового засідання.
Проте, зустрічна позовна заява надійшла до канцелярії Господарського суду Тернопільської області 19.04.2017 р., тобто після того, як судом було розпочато розгляд справи №910/177/17-г/14 у судовому засіданні по суті, про що зазначено у відповідному протоколі судового засідання від 22.03.2017 р.
Відповідно до підпункту 3.15 пункту 3 постанови від 26.12.2011 р. №18 право відповідача на подання зустрічного позову для спільного розгляду з первісним позовом також пов'язується з початком розгляду господарським судом справи по суті. У разі подання зустрічного позову після початку розгляду справи по суті суддя відмовляє в його прийнятті на підставі пункту 1 частини першої статті 62 ГПК як такого, що поданий з порушенням припису частини першої статті 60 ГПК; при цьому не має значення, з яких причин (поважних чи неповажних) зустрічний позов не було подано до початку такого розгляду. У цьому разі відповідач не позбавлений можливості звернутися з новим позовом у загальному порядку.
Враховуючи вище наведене, у суду відсутні підстави прийняття зустрічного позову для сумісного розгляду з первісним позовом, у зв'язку з чим зустрічний позов підлягає поверненню, на підставі частини 1 статті 60 та Господарського процесуального кодексу України.
Крім цього, слід зазначити, що зустрічний позов повинен відповідати вимогам ст.ст. 54, 57 ГПК України щодо форми і змісту позовної заяви та документів, які мають додаватись до неї.
Порядок подання позову до господарського суду визначений розділом VIII Господарського процесуального кодексу України.
Так, в силу приписів ст.54 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності.
Однак, як вбачається з тексту зустрічної позовної заяви ідентифікаційний код відповідача відсутній.
Згідно приписів ч.1 ст. 56 та п.2 ч.1 ст. 57 ГПК України, на заявника покладено обов'язок надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення та долучити до позовної заяви докази на підтвердження такого відправлення.
Разом з тим, як слідує із позовних матеріалів, на підтвердження виконання вищеназваних норм процесуального законодавства, Управлінням соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації не долучено опису вкладення та фіскального чеку.
Крім того, пунктом 3.15 вищезазначеної постанови №18 передбачено, що у зустрічній позовній заяві повинні зазначатись обставини, які свідчать про взаємну пов'язаність зустрічного позову з первісним (зокрема, підставами цих позовів та/або поданими доказами; у зв'язку з тим, що задоволення зустрічного позову виключатиме частково чи повністю задоволення первісного позову тощо). Також у зустрічній позовній заяві вказуються докази, що підтверджують саме ці обставини (пункт 5 частини другої статті 54 ГПК).
Однак, у зустрічній позовній заяві не вказано відповідних обставин, на яких, зокрема, ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують ці обставини.
Виходячи з вищенаведеного, у прийнятті зустрічної позовної заяви слід відмовити, оскільки остання подана після переходу судом до розгляду справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.62, ст. ст. 60, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Управлінню соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації (вул. Українська, 59, м. Шумськ, іден. код 03195627) у прийнятті зустрічної позовної заяви №01-14/1058 від 12.04.2017 р.
2. Зустрічну позовну заяву №01-14/1058 від 12.04.2017 р. (всього на 3-ох арк. та конверт) повернути Управлінню соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації (вул. Українська, 59, м. Шумськ, іден. код 03195627).
Суддя О.В. Руденко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2017 |
Оприлюднено | 26.04.2017 |
Номер документу | 66115970 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні