2/130/612/2017
130/853/17
У Х В А Л А
20.04.2017 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Шепель К.А., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до Лука-Мовчанської сільської Жмеринського району Вінницької області (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Жмеринська міська державна нотаріальна контора) про визнання правонаступником в порядку спадкування, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до Жмеринського міськрайонного суду з позовом до Луко-Мовчанської сільської Жмеринського району Вінницької в якому просить визнати її в порядку спадкування правонаступником померлого 19 листопада 2015 року засновника селянського (фермерського) господарства Обрій (с. Лука-Мовчанська Жмеринського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 31398413) ОСОБА_2
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Зокрема, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог. Однак, позивачкою висуваються не конкретизовані вимоги, адже відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Тобто, спадковим правом регулюються суспільні відносини правонаступництва, а саме наступництва одних суб'єктів цивільного права - фізичних, юридичних осіб, держави, територіальної громади та інших учасників, визначених у ст. 2 ЦК України (спадкоємців) в правах та обов'язках фізичної особи, яка померла (спадкодавця). Таким чином, позивачка є правонаступником свого померлого чоловіка в силу закону. При цьому зі змісту самого позову вбачається, що позивачка ОСОБА_1 просить визнати право на спадщину - СФГ Обрій , засновником якого був її чоловік ОСОБА_2, який помер 19 листопада 2015 року та у отриманні свідоцтва на право на спадщину на фермерське господарство Обрій її було відмовлено постановою державним нотаріусом Жмеринської міської державної нотаріальної контори №1436/02-31 від 23 грудня 2016 року. Що в свою чергу стало підставою її звернення до суду із даним позовом.
Окрім того, позивачкою в порушення вимог п.п. 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України не в повній мірі викладено обставини, якими вона обґрунтовує свої вимоги; не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги, наявність підстав для звільнення від доказування, а саме: вказуючи у позові, що право постійного користування спадкодавця ОСОБА_2 земельною ділянкою площею 10,00 га для ведення фермерського господарства, яка знаходиться на території Луко-Мовчанської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, кадастровий номер 0521083900:03:002:0028, підтверджується державним актом на право постійного користування землею, виданого 10 листопада 1996 року, позивачкою не викладено обставин та не зазначено доказів того, чи укладався між спадкодавцем та власником землі договір про право користування земельною ділянкою. Адже нормами ст. 131 ЗК України громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод. Укладення таких угод здійснюється відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням вимог цього Кодексу. А відповідно до положень ст. 407 ЦК України право користування чужою земельною ділянкою встановлюється договором між власником земельної ділянки і особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Тобто наявність або відсутність договору із власником землі про право користування земельною ділянкою визначає, чи входить таке право до складу спадщини (аналогічна правова позиція висловлена і в постанові Верховного Суду України у справі № 6-3113цс15 від 23 листопада 2016 року).
За таких обставин дану позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачці строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Лука-Мовчанської сільської Жмеринського району Вінницької області (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Жмеринська міська державна нотаріальна контора) про визнання правонаступником в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачці строк тривалістю п'ять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
У випадку невиконання вказаних вимог суду, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.Шепель
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2017 |
Оприлюднено | 26.04.2017 |
Номер документу | 66122367 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Шепель К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні