ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"25" квітня 2017 р.Справа № 922/625/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
розглянувши зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Хіт-Хаер", м. Харків (вх. № 13814 від 25.04.2017р.) у справі
за позовом Публичного акціонерного товариства "Старокраматорський машинобудівний завод", м. Краматорськ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хіт-Хаер", м. Харків про стягнення грошових коштів в розмірі 46724,03 грн.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Харківської області із зустрічною позовною заявою звернулось Товариства з обмеженою відповідальністю "Хіт-Хаер", м. Харків, в якій просить суд:
1. Зобов'язати Публічне акціонерне товариство «Старокраматорський машинобудівний завод» прийняти від Товариства з обмеженою відповідністю "Хіт-Хаер" канальний нагрівальний елемент VLV-1200 3 кВт у кількості 10 шт. за рахунок отриманої передплати та підписати з Товариством з обмеженою відповідністю "Хіт-Хаер" акт приймання-передачі матеріальних цінностей.
2. Зобов'язати Публічне акціонерне товариство «Старокраматорський машинобудівний завод» підписати з Товариством з обмеженою відповідальністю "Хіт-Хаер" додаткову угоду №1 по Договору підряду № 49-02/29 від 30.06.2015р.
Частиною 5 статті 22 ГПК України передбачено право відповідача подати зустрічний позов.
У відповідності до частини 1 ст. 60 ГПК України, відповідач має право, до початку розгляду господарським судом справи по суті, подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Наведений законодавчий припис виключає можливість розгляду господарським судом, після початку розгляду справи по суті, будь-якого позову в цій же справі саме, як зустрічного.
Відповідно до п. 3.12 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» , початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, про що зазначається в протоколі судового засідання. При цьому, неявка у судове засідання однієї з сторін, належним чином повідомленої про час і місце цього засідання, не перешкоджає такому переходові до розгляду позовних вимог, якщо у господарського суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи, передбачені частиною першою статті 77 ГПК.
Як свідчать матеріали справи, у судовому засіданні, яке відбулося 27.03.2017р., суд перейшов до розгляду позовних вимог по суті. Суд роз'яснив учасникам судового процесу їх процесуальні права та обов'язки, права заявляти відводи, запитав в учасників судового процесу про наявність заяв або клопотань до початку розгляду справи по суті. Будь-яких клопотань не розпочинати розгляд справи по суті, у зв'язку із можливістю подання заяв про зміну предмету або підставу позову або подання зустрічного позову у наступне судове засідання до початку розгляду справи по суті від учасників судового процесу через канцелярію суду не надходило, у зв'язку із чим, суд визначив порядок розгляду справи по суті та були заслухані пояснення учасників судового процесу. Присутній у судовому засіданні учасник процесу - позивач позов підтримував та наполягав на його задоволенні.
Враховуючи викладене та те, що за змістом статей 22, 60 ГПК України, подання відповідачем зустрічного позову для спільного розгляду з первісним позовом можливо тільки до початку розгляду по суті, а розгляд даної справи вже розпочато 27.03.2017р., що зафіксовано в відповідному протоколі судового засідання, господарський суд вважає за необхідне відмовити в прийняті зустрічної позовної заяви та повернути матеріали зустрічного позовного провадження заявнику.
Згідно з ч.5 ст.22 ГПК України, п.3.15. Постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» , у разі подання зустрічного позову після початку розгляду справи по суті, суддя відмовляє в його прийнятті на підставі пункту 1 частини першої статті 62 ГПК України (заява не підлягає розгляду в господарських судах України), як такого, що поданий з порушенням припису частини першої статті 60 ГПК України; при цьому не має значення, з яких причин (поважних чи неповажних) зустрічний позов не було подано до початку такого розгляду. У цьому разі відповідач не позбавлений можливості звернутися з новим позовом у загальному порядку.
Керуючись ст. ст. 22, 60, 86 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в прийняті зустрічної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Хіт-Хаер" (вх. № 13814 від 25.04.2017р.)
Повернути заявнику матеріали зустрічної позовної заяви та додані до неї документи, у тому числі оригінали платіжних доручень від 24.03.2017р. про сплату 3200,00 грн. судового збору.
Суддя ОСОБА_1 справа № 922/625/17
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2017 |
Оприлюднено | 04.05.2017 |
Номер документу | 66226632 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аюпова Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні