Справа № 591/1144/17
Провадження № 1-кс/591/1585/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2017 року м. Суми
Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42017200000000030 про тимчасовий доступ до документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з погодженим прокурором клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий вважає, що зазначені документи мають суттєве значення у даному кримінальному провадженні, містять відомості, які можуть бути використані як докази та самі по собі, або в сукупності з іншими речами та документами, мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і в інший спосіб встановити вказані обставини не є можливим.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив розглянути клопотання без виклику представників володільця документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, з метою недопущення їх знищення.
Відповідно до ч.1 ст.107 КПК України, оскільки учасниками процесу не заявлено клопотань про фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів, суд вирішив провести судове засідання без фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Слідчий суддя, дослідивши копії матеріалів кримінального провадження, вивчивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Під час досудового розслідуванням досліджуються дані, які вказують на те, що на виробничих потужностях ПП « ОСОБА_5 » ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 ) в порушення вимог ДСтУ із сировини невідомого походження, без відповідних дозвільних документів (сертифікатів, дозволів та ліцензій) виготовляються спиртовмісткі рідини та настоянки. Виготовлена таким чином продукція ПП « ОСОБА_5 » розповсюджується через мережі аптечних закладів України.
Окрім цього, досліджуються дані, які вказують на те, що керівництво ПП « ОСОБА_5 », шляхом укладання фіктивних договорів з реалізації виробленої продукції фірмам з ознаками фіктивності, проводить ряд безтоварних операцій, що в кінцевому результаті дає можливість керівництву ПП « ОСОБА_5 » незаконно отримувати відшкодування ПДВ.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 проведено планову виїзну перевірку ПП « ОСОБА_5 » з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016.
З метою повного та всебічного здійснення досудового розслідування, необхідно дослідити Акт про результати планової виїзної перевірки Приватного підприємства « ОСОБА_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016 № 223/18-28-14-02/34940131/26 від 28.04.2017. Вказаний акт та додатки до нього містять в собі інформацію, яка самостійно чи в сукупності з іншими доказами матиме суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення.
З метою додержання вимог ст. ст. 9, 25, 91 КПК України щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, встановлення події кримінального правопорушення та винної особи, необхідним є отримання та вивчення певних документів для встановлення події кримінального правопорушення та встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
В силу ст.85 КПК України, належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Згідно п. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В силу ч.2 ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються, зокрема: підстави вважати, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Суд погоджується з доводами слідчого про необхідність перевірити обставини, які було встановлено в ході досудового розслідування.
Вилучення копій документів, зазначених в клопотанні, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, буде використано в якості доказів, з яких, в сукупності з іншими, можливо об`єктивно встановити умови, обставини, спосіб вчинення злочину.
Тому, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159 - 166 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим та прокурорам у кримінальному провадженні №42017200000000030 тимчасовий доступ до Акту про результати планової виїзної перевірки Приватного підприємства « ОСОБА_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016 № 223/18-28-14-02/34940131/26 від 28.04.2017 з можливістю вилучення його завіреної копії та копій його додатків, які зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
Встановити строк дії ухвали в 30 днів з дня її постановлення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 .
У відповідності до ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_6 -Когер
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66520881 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Мальована-Когер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні