У х в а л а
15 травня 2017 року м. Київ Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ КафідоваО.В. , розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія на ухвалу апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія до ОСОБА_2, третя особа - Вовчанський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, про звільнення майна з-під арешту; за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія до ОСОБА_2 про визнання права власності,
в с т а н о в и в :
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія на ухвалу апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року, яка містить клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження зазначеного судового рішення.
Відповідно до п. 6 розд. ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим касаційна скарга підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від
18 березня 2004 року.
З огляду на те, що причини пропуску строку на касаційне оскарження, вказані заявником, є поважними, та додано докази на підтвердження їх поважності, то слід поновити строк для касаційного оскарження.
Разом з тим, подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки заявником сплачено судовий збір у меншому розмірі, ніж передбачено Законом України Про судовий збір .
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до п. п. 7 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір із змінами, внесеними Законом України від 22 травня 2015 року
№ 484-VІІІ розмір ставки судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду повинен становити 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При цьому, як роз'яснено у п. 10 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року № 10 (зі змінами та доповненнями), подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору. За подання додаткових заяв, у яких збільшується розмір позовних вимог, недоплачена сума судового збору також підлягає сплаті.
Враховуючи, що при поданні позову про про звільнення майна з-під арешту заявлено одну вимогу немайнового характеру, а звертаючись із позовом про визнання права власності (ціна позову становить - 6 539 533 грн 42 коп.) судовий збір за подання касаційної скарги становить 119 365 грн 20 коп.
З огляду на те, що до касаційної скарги додано платіжне доручення про сплату 5 322 грн, заявнику необхідно доплатити судовий збір у розмірі 114 043 грн 20 коп., який повинен бути перерахований за наступними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код ЄДРПОУ - 38004897; банк одержувача - ГУ ДКУ у
м. Києві; р/р - 31212253700007; МФО - 820019; КЕКД - 22030103; символ звітності банку - 253. У графі платіжного доручення Призначення платежу зазначається судовий збір за подання касаційної скарги на судове рішення .
На підтвердження доплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ необхідно надати оригінал квитанції про його доплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 326 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 121, 325-328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Поновити заявнику строк на касаційне оскарження ухвали апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року .
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія на ухвалу апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року - залишити без руху та надати для усунення вказаних недоліків строк до 15 червня
2017 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ О.В.Кафідова
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2017 |
Оприлюднено | 18.05.2017 |
Номер документу | 66522678 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кафідова Олена Василівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кафідова Олена Василівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кафідова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні