У Х В А Л А
12 червня 2017 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Кафідова О.В. , розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія на ухвалу апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія до ОСОБА_2, третя особа - Вовчанський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, про звільнення майна з-під арешту; за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія до ОСОБА_2 про визнання права власності ,
в с т а н о в и в :
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія (далі - ТОВ Українська факторингова компанія ) на ухвалу апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року, яка була оплачена судовим збором у меншому розмірі, ніж встановлено Законом України Про судовий збір , та містила клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження зазначеного судового рішення.
Відповідно до п. 6 розд. XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим касаційна скарга підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
Ухвалою судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 травня 2017 року поновлено заявнику строк на касаційне оскарження ухвали апеляційного суду Харківської області від 28 березня 2017 року, касаційну скаргу залишено без руху та надано для усунення недоліків строк до 15 червня 2017 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії ухвали , а саме - для доплати судового збору за подання касаційної скарги.
У червні 2017 року на виконання вимог ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ на адресу суду від заявника надійшли пояснення на ухвалу про залишення касаційної скарги без руху.
Зокрема заявник зазначає, що при зверненні до суду з позовом про визнання права власності на предмет іпотеки, ним було сплачено судовий збір у розмірі 3 057 грн, оскільки ціна позову складала
203 800 грн, посилаючись на п. 1.3 іпотечного договору від 25 вересня 2007 року, яким визначено, що заставна вартість предмета іпотеки за домовленістю сторін становить 203 800 грн.
Також зазначає, що при зверненні з позовом про звільнення майна з-під арешту було сплачено судовий збір як за вимогу немайнового характеру у розмірі 1 378 грн, загальна сума судового збору, що підлягала сплаті становила 4 435 грн.
Разом з тим, наведене не заслуговує на увагу з огляду на наступне.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір .
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з роз'ясненнями, які містяться у п. 6 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2012 року № 5 Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин (із змінами і доповненнями, внесеними постановою пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014 року № 7), вимога заставодержателя про звернення стягнення на предмет застави, пред'явлена до звернення до суду з вимогою про виконання основного зобов'язання, оплачується судовими збором як вимога майнового характеру. При цьому ціна позову визначається розміром виконання, на яке претендує заставодержатель за рахунок заставленого майна.
Як убачається з оскаржуваного судового рішення, звертаючись до суду з позовом ТОВ Українська факторингова компанія просило …в рахунок погашення заборгованості звернути стягнення на предмет іпотеки, шляхом визнання за ними права власності . Також убачається, що у зв'язку із невиконанням ОСОБА_2 зобов'язань за кредитним договором утворилась заборгованість у розмірі 6 539 533 грн 42 коп.
З огляду на наведене та врахувавши роз'яснення, які містяться у
п. 6 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2012 року № 5 Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин слід дійти висновку, що ціна позову визначається розміром виконання, на яке претендує заставодержатель за рахунок заставленого майна , тобто -
6 539 533 грн 42 коп.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції, чинній на час подання позову до суду першої інстанції) за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору становила 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, 1,5 % від 6 539 533 грн 42 коп. становить 98 093 грн (6 539 533 грн 42 коп. * 1,5 % = 98 093 грн), які заявник мав сплатити до суду першої інстанції.
Відповідно до п. п. 7 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір із змінами, внесеними Законом України від 22 травня 2015 року
№ 484-VІІІ розмір ставки судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду повинен становити 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відтак, 98 093 грн * 120% = 117 711 грн 60 коп.
Законом України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить
1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно дост. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік з 01 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1 378 грн.
З огляду на наведене, розмір сплати судового збору за вимогу немайнового характеру (звільнення майна з-під арешту) до суду першої інстанцій становив 1 378 грн, а до суду касаційної інстанції - 1653 грн 60 коп. (1 378 грн * 120% = 1 653 грн 60 коп.)
При цьому, як роз'яснено у п. 10 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року № 10 (зі змінами та доповненнями), подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору. За подання додаткових заяв, у яких збільшується розмір позовних вимог, недоплачена сума судового збору також підлягає сплаті.
Враховуючи наведене судовий збір за подання касаційної скарги становить 119 365грн 20 коп. (98 093 грн + 1 653 грн 60 коп. =
119 365 грн 20 коп.).
З огляду на те, що до касаційної скарги додано платіжне доручення про сплату 5 322 грн, заявнику необхідно доплатити судовий збір у розмірі 114 043 грн 20 коп., який повинен бути перерахований за наступними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код ЄДРПОУ - 38004897; банк одержувача - ГУ ДКУ у
м. Києві; р/р - 31212253700007; МФО - 820019; КЕКД - 22030103; символ звітності банку - 253. У графі платіжного доручення Призначення платежу зазначається судовий збір за подання касаційної скарги на судове рішення .
Згідно зі ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про надання додаткового строку для усунення недоліків касаційної скарги.
Керуючись ст. 73 ЦПК України,
у х в а л и в :
Надати заявнику додатковий строк для усунення недоліків касаційної скарги до 12 липня 2017 року, який не може перевищувати п 'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог суду, до касаційної скарги будуть застосовані наслідки передбачені чинним законодавством України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ О.В. Кафідова
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2017 |
Оприлюднено | 14.06.2017 |
Номер документу | 67092515 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кафідова Олена Василівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кафідова Олена Василівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Кафідова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні