Справа № 646/65/17
№ провадження 1-кс/646/2628/2017
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.05.2017 року м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання процесуального керівника у кримінальному провадженні прокурора прокуратури Харківської області юриста 2 класу ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів в межах кримінального провадження №12016220000000760 від 13.07.2016, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, -
в с т а н о в и в :
Процесуальний керівник у кримінальному провадженні прокурор прокуратури Харківської області юрист 2 класу ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів в межах матеріалів досудового розслідування №12016220000000760 від 13.07.2016, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.
В обґрунтування свого клопотання прокурор зазначив, що в провадженні другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Харківської області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220000000760 від 13.07.2016 за підозрою громадян ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України.
Прокурор зазначив, що досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що ОСОБА_4 , працюючи на посаді начальника митного посту « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 та будучи службовою особою, діючи у групі з фізичними особами-підприємцями, які надають послуги суб`єктам зовнішньоекономічної діяльності з документального оформлення митного ввезення газу скрапленого на територію України: ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , які виконували функції пособників, одержав неправомірну вигоду в особливо великому розмірі за вчинення та невчинення в інтересах юридичних осіб - суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності дії, з використанням наданої йому влади та службового становища по невчиненню перешкод в митному оформленню митним постом «Куп`янськ-енергетичний» ІНФОРМАЦІЯ_2 газу скрапленого, ввезеного на територію України вищевказаними юридичними особами.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів за даним кримінальним провадженням отримано дані щодо фактів отримання в період 2016 року неправомірної вигоди посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Так встановлено, що за допомогою сервісу грошових переказів « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на банківську картку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_1 , відкриту на ім`я ОСОБА_8 здійснено наступні грошові перекази:
- 31.08.2016 року о 13:50:51, зараховано грошові кошти в сумі 9600 грн. 00 коп. з банківської картки номер « НОМЕР_2 »;
- 07.10.2016 року о 11:38:48, зараховано грошові кошти в сумі 9400 грн. 00 коп. з банківської картки номер « НОМЕР_2 »;
- 01.11.2016 року о 14:11:25, зараховано грошові кошти в сумі 14999 грн. 00 коп. з банківської картки номер « НОМЕР_3 ».
У описі вказаних операцій зазначено про приналежність вказаних банківських рахунків « ІНФОРМАЦІЯ_5 »
У ході досудового розслідування встановлено, що перерахування грошових коштів здійснювалося з банківських рахунків: № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , відкритих у ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 . Прокурор зазначив, що у зв`язку з цим, з метою отримання фактичних даних, що можуть мати доказове значення щодо можливого заволодіння грошовими коштами та способів їх легалізації, виникла необхідність в отриманні доступу до речей, документів та інформації, що становлять банківську таємницю та стосуються банківських рахунків: № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , відкритих у ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
Прокурор вважає, що відповідно до положень ст. 160 КПК України зазначені у клопотанні документи мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Отримані відомості можуть бути використані, як докази в кримінальному провадженні та іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить на наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання прокурора, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Згідно з ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як вбачається із клопотання, документи про тимчасовий доступ до яких просить прокурор, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Оскільки вказана інформація може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести вказані обставини.
Слідчий суддя вважає, що прокурором доведено, що необхідна інформація перебуває у володінні юридичної особи ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , та сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора обґрунтовано та підлягає задоволенню.
Фіксування процесу технічними засобами відповідно до положень статті 107 КПК України не здійснювалось.
Керуючись ст. ст. 131-132, 159-166, 309 КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання процесуального керівника у кримінальному провадженні прокурора прокуратури Харківської області юриста 2 класу ОСОБА_3 задовольнити.
Надати прокурорам групи прокурорів ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , слідчому слідчого управління прокуратури Харківської області слідчому слідчого управління прокуратури Харківської області ОСОБА_10 тимчасовий доступ та дозвіл на отримання завірених копій документів, які перебувають у володінні ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , які становлять банківську таємницю, з можливістю отримання документів у відділення ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , а саме:
-відомостей на паперових носіях та в електронному вигляді про рух коштів по усім картковим рахункам № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , за період із 01.01.2016 по 01.03.2017 включно із зазначенням підстав, сум перерахувань, назв та банківських реквізитів контрагентів, від яких або яким перераховувалися грошові кошти; копій документів про відкриття цих реєстраційних рахунків; контрольних карток зі зразками підписів користувача карткового рахунку; заяв, квитанцій, довіреностей, чеків та інших документів щодо внесення готівкових коштів на рахунки, зняття коштів готівкою та здійснення переказів, завірених копій договорів на обслуговування рахунків за системою «Банк-Клієнт».
Строк дії ухвали один місяць.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66590871 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Журавель В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні