Ухвала
від 23.05.2017 по справі 2-455/09
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №6/155/11/17

Справа №2-455/09

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2017 року місто Горохів

Горохівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого-судді Чонки В.В.,

за участю секретаря судового засідання Федонюк О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горохові подання державного виконавця Горохівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України,

ВСТАНОВИВ:

10 березня 2017 року до суду надійшло подання державного виконавця Горохівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_2

В обґрунтування подання заявник вказав, що на виконанні у Горохівському РВ ДВС знаходиться виконавче провадження за виконавчим листом Горохівського районного суду Волинської області №2-455 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі по 210,30 гривень щомісячно на кожну дитину. Незважаючи на вжиті до боржника ОСОБА_3 заходи примусового виконання, рішення суду ним не виконується, заборгованість по сплаті аліментів станом на 01 лютого 2017 року становить 38064 гривні 60 копійок. Разом з тим, боржник ОСОБА_3 має паспорт громадянина України для виїзду за кордон та неодноразово перетинав державний кордон. З метою недопущення уникнення боржника відповідальності за невиконання судових рішень державним виконавцем внесено до суду подання про тимчасове обмеження боржника у виїзді за межі України до сплати боржником заборгованості.

Державний виконавець Міщук Т.М. в судове засідання не з'явився, однак скерував до суду письмове клопотання в якому просив подання задовольнити, а розгляд справи проводити у його відсутність.

Боржник ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про час та місце розгляду справи належним чином, причини своєї неявки суду не повідомив.

Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 03 квітня 2008 року у справі Пономарьова проти України констатував, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Статтею 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Суд, вивчивши матеріали подання, приходить до висновку про необхідність його задоволення.

Відповідно до ст.14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом. Обов'язковість судового рішення не позбавляє осіб, які не брали участі у справі, можливості звернутися до суду, якщо ухваленим судовим рішенням порушуються їхні права, свободи чи інтереси.

Право на свободу пересування має первинне значення і закріплення у ст.33 Конституції України, ст.13 Загальної декларації прав людини, ст.2 Протоколу № 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст.12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

Відповідно до ст.33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно п.18 ч.3 ст.11 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатись до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

При виконанні судових рішень порядок розгляду подання державного виконавця про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи - у праві виїзду за межі України регулюється ст.377-1 ЦПК України.

Необхідно зазначити, що згідно з вимогами статті 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , ухилення громадянина від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) або якщо щодо нього діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання, є підставою для тимчасової відмови громадянину у виїзді за межі України. При цьому сам факт наявності невиконаного рішення суду боржником не є відповідно до цього Закону підставою для тимчасової заборони виїзду особи за кордон без обов'язкового визначення дій боржника по ухиленню від виконання судового рішення.

Згідно з п.4.8 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. №57 при наявності обмежуючих обставин, за яких громадянину може бути тимчасово відмовлено у виїзді з України, а саме якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, паспорт громадянина України для виїзду за кордон може бути тимчасово затримано або вилучено службовою особою контрольно-пропускного пункту Державної прикордонної служби.

Заборона виїзду за кордон є одним з найсуворіших заходів, що сприяє примусовому виконанню судових рішень, так як пов'язаний з обмеженням конституційного права людини на вільне пересування та вибір місця проживання.

Згідно листа Міністерства юстиції України Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішенням судів від 06 червня 2008 року №25-32/507, подання повинно відповідати вимогам, що визначені цим листом, а саме подання готується на бланку відповідного відділу державної виконавчої служби за підписом начальника цього відділу та обов'язково має містити обґрунтування ухилення боржника від виконання своїх обов'язків.

Виконавчим листом №2-455-09 , виданим 12 вересня 2009 року Горохівським районним судом Волинської області, стверджується, що з ОСОБА_3 вирішено стягнути на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі по 210,30 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 17 липня 2009 року до досягнення дітьми повноліття.

Як вбачається з матеріалів подання, 15 жовтня 2009 року державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа Горохівського районного суду Волинської області №2-455. Копію даної постанови було надіслано боржнику та стягувачу. На виклики боржник не з'являється.

На даний час боржник аліментів не сплачує, згідно довідки-розрахунку державного виконавця стверджується, що станом на 01 лютого 2017 року заборгованість боржника ОСОБА_3 по сплаті аліментів становить 38064 (тридцять вісім тисяч шістдесят чотири) гривні 60 копійок.

З наданих до суду матеріалів подання, а також з матеріалів виконавчого провадження, судом вбачається, що боржник ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього вищевказаними виконавчими документами, майна належного боржнику на праві приватної власності на яке можливо звернути стягнення в рахунок погашення боргу не виявлено.

З інформації Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України вбачається, що боржник ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в період з липня 2012 року по квітень 2014 року неодноразово перетинав державний кордон України.

Як вбачається з позиції Вищого спеціалізованого суду України, зокрема абз.2 п.7 Постанови Пленуму ВССУ від 30 березня 2012 року №5 Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин , питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України вирішується при виконанні судових рішень, (ухвалених, зокрема, за позовами, що випливають із кредитних правовідносин), у порядку, передбаченому статтею 11 Закону України Про виконавче провадження та статтею 377-1 ЦПК, в разі доведення факту ухилення боржника від виконання зобов'язання.

Суд зазначає, що державним виконавцем доведено належними та допустимими засобами доказування факту ухилення ОСОБА_3 від виконання зобов'язання.

На підставі викладеного, керуючись ст.217 ЦПК України, ст.33 Конституції України, ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , ст.1 Закону Про виконавче провадження , Постанови Пленуму ВССУ від 30 березня 2012 року №5 Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин , суд, -

УХВАЛИВ:

Подання державного виконавця Горохівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України - задовольнити повністю.

Тимчасово обмежити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, право виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до виконання невиконаних зобов'язань, а саме: виконавчого листа Горохівського районного суду Волинської області №2-455-09 від 12 серпня 2009 року про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі по 210,30 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 17 липня 2009 року до досягнення дітьми повноліття.

Тимчасове обмеження права виїзду за кордон покласти на Державну прикордонну службу України.

Копію ухвали направити до Горохівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Горохівський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий /підпис/

Згідно з оригіналом

Суддя Горохівського районного суду Чонка В.В.

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення23.05.2017
Оприлюднено01.06.2017
Номер документу66775178
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-455/09

Ухвала від 26.06.2024

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Бандура А. П.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Бандура А. П.

Ухвала від 08.07.2014

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Парапан В. Ф.

Ухвала від 23.05.2017

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Чонка В. В.

Ухвала від 15.10.2010

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Вовненко Г. Ю.

Ухвала від 02.10.2014

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Парапан В. Ф.

Ухвала від 07.07.2014

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Парапан В. Ф.

Ухвала від 05.06.2014

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Загороднюк В. І.

Ухвала від 27.08.2009

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Феха Т. С.

Рішення від 08.04.2009

Цивільне

Червоногвардійський районний суд м.Макіївки

Маркєлов Р. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні