Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/414/14-ц
Провадження № 8/376/6/2015
УХВАЛА
"14" серпня 2015 р.
Сквирський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Коваленка О.М.,
при секретарі - Шумак Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сквира Київської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами по справі № 376/414/14-ц за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Сквирського районного суду Київської області від 11 березня 2014 року було задоволено позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування, а саме визнано за ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку площею 2,619 га., кадастровий номер: 3224081500:03:018:0004, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, посвідчена Державним актом на право власності на земельну ділянку серії КВ № 017730, виданий Сквирською райдержадміністрацією Київської області від 31.03.2004 року, що належала її чоловіку ОСОБА_4, який помер 02.11.2007 року.
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області звернувся до суду з заявою про перегляд вищевказаного рішення за нововиявленими обставинами в обґрунтування якої вказав, що постановляючи рішення суд виходив із того, що позивачкою подані докази про те, що вона одна є спадкоємцем першої черги за законом, прийняла спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори протягом шестимісячного строку згідно ч. 1 ст. 1261 ЦК України, немає оригіналу документу на спадкову земельну ділянку. Нововиявлені обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд рішення, дата їх відкриття є те, що спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4, який помер 02.11.2007 року є його син, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (надалі спадкоємець - 2), дана обставина підтверджується Свідоцтвом про народження серія V11-БК № 363307 виданим 19 лютого 1992 року, із якого вбачається, що батьком ОСОБА_5 є ОСОБА_4.
На день відкриття спадщини спадкоємець - 2 був неповнолітнім, а тому відповідно до ч. 4 ст. 1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину.
ОСОБА_2 сільській раді стало відомо про наявність спадкоємця - 2 03 липня 2015 року з отриманої згідно адвокатського запиту від ОСОБА_5 копії свідоцтва про народження, фотокопії витягу з паспорту.
Відповідно до приписів статті 361 ЦПК України рішення або ухвала суду першої інстанції, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, а також судовий наказ можуть переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду рішення є істотні для справи обставини, які не були і не могли бути відомі особі, яка звертається з заявою, на час розгляду справи.
ОСОБА_2 сільська рада Сквирського району Київської області просить суд заяву задовольнити, скасувати у зв'язку з нововиявленими обставинами рішення Сквирського районного суду Київської області від 11 березня 2014 року у цивільній справі № 376/414/14-ц провадження №2/376/220/2014 винесене за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування.
Представник заявника ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву в якій просить суд розглянути справу в його відсутності, вимоги заяви підтримує, просить суд задовольнити заяву та не застосовувати технічні засоби фіксації судового процесу.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилась, надала письмову заяву в якій просить суд розглянути справу в її відсутності, вимоги заяви підтримує, просить суд задовольнити заяву та не застосовувати технічні засоби фіксації судового процесу.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1,2 ст. 361 ЦПК України передбачено, що рішення або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, а також судовий наказ можуть переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами. Підставами перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 365 ЦПК України заява про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами розглядається у судовому засіданні. Заявник та інші особи, які беруть участь у справі, повідомляються про час і місце засідання. Неявка цих осіб не є перешкодою для розгляду заяви. Розгляд заяви здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд. Розглянувши заяву, суд може скасувати судове рішення, що переглядається, і прийняти нове судове рішення або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 362 ЦПК України заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами можуть бути подані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, протягом одного місяця з дня встановлення обставини, що є підставою для перегляду. При цьому заява про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 361 цього Кодексу, може бути подана не пізніше трьох років з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до суду після закінчення цього строку, суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку.Як вбачається із поданої заяви про перегляд рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами встановлений ст. 362 ЦПК України строк для подання такої заяви дотриманий.
Згідно ч. 1 ст. 363 ЦПК України Рішення, ухвала суду чи судовий наказ переглядаються у зв'язку з нововиявленими обставинами судом, який ухвалив рішення, постановив ухвалу або видав судовий наказ.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2012 року № 4 Про застосування цивільного процесуального законодавства при перегляді судових рішень у зв'язку з нововиявленими обставинами, ново виявлені обставини - це юридичні факти, які мають істотне значення для розгляду справи та існували на час розгляду справи, але не були і не могли бути відомі заявнику, а також обставини, які виникли після набрання судовим рішенням законної сили та віднесені законом до ново виявлених обставин (частина друга статті 361 ЦПК).
Необхідними умовами ново виявлених обставин, визначених пунктом 1 частини другої статті 361 ЦПК України є те, що вони існували на час розгляду справи, ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи, вони входять до предмета доказування у справі та можуть вплинути на висновки суду про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Нововиявлені обставини мають підтверджуватися фактичними даними (доказами), що в установленому порядку спростовують факти, покладені в основу судового рішення.
Суд має право скасувати судове рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами лише за умови, що ці обставини можуть вплинути на юридичну оцінку обставин, здійснену судом у судовому рішенні, що переглядається.
Судом встановлено, що підстави, на які посилається представник горобіївської сільської ради у своїй заяві, можливо вважати нововиявленими обставинами і такими, які є підставою для перегляду рішення.
Таким, чином, суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява представника ОСОБА_2 сільської ради про перегляд рішення Сквирського районного суду Київської області від 11 березня 2014 рокуза нововиявленими обставинами є обгрунтованою і підлягає задоволенню, оскільки вказані в заяві обставини мають суттєве значення по справі, а також на момент ухвалення зазначеного рішення не були відомі та не могли бути відомими відповідачу по справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 197, 208-210, 361, 362, 363, 365 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами по справі № 376/414/14-ц за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування - задовольнити.
Рішення Сквирського районного суду Київської області від 11 березня 2014 року по цивільній справі № 376/414/14-ц провадження №2/376/220/2014 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування - скасувати за нововиявленими обставинами.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні, про час та місце якого повідомити осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_6
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2015 |
Оприлюднено | 07.06.2017 |
Номер документу | 66880242 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Коваленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні