ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" червня 2017 р.Справа № 916/157/17 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Колоколова С.І.
суддів: Савицького Я.Ф., Принцевської Н.М.
секретар судового засідання: Полінецька В.С.
за участю представників сторін:
від позивача : ОСОБА_1 (довіреність № б/н від 01.07.2016)
від відповідача : ОСОБА_2 (довіреність № б/н від 07.03.2017)
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ»
на рішення господарського суду Одеської області від „16» березня 2017 року, повний текст якого складено та підписано „21» березня 2017 року
по справі № 916/157/17
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ»
до відповідача ОСОБА_3 у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ»
про стягнення 22 081,14 грн.
В С Т А Н О В И В :
19.01.2017 року Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» (далі по тексту - позивач) звернулось до господарського суду Одеської області із позовом до ОСОБА_3 у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ» (далі по тексту - відповідач) про стягнення 22 081,14 грн., з якої 19 377,72 грн. - основний борг, 2 090,63 грн. 3 % річних, 612,79 грн. інфляційні нарахування та витрати по сплаті судового збору.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, як власник нежитлового приміщення в якому створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , однак не є членом об'єднання, зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку. Однак, у зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань, позивачем нарахована сума боргу за отримання послуг із утримання споруди та прибудинкової території, відсотки річних та інфляційні нарахування.
Рішенням господарського суду Одеської області від 16.03.2017 у справі №916/157/17 (Головуючий суддя Рога Н.В.) у задоволенні позову відмовлено.
Такий висновок суду мотивований тим, що позивач передчасно звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення коштів, не вчинивши жодних дій, а саме направлених на отримання від відповідача плати за надані послуги, пропозиції щодо укладання договору.
Не погоджуючись з ухваленим рішенням суду першої інстанції до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулось Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» , в якій просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Скаржник в своїх доводах та запереченнях посилається на те, що суд повно та всебічно не перевірив всі обставини справи, не дав належну правову оцінку доказам, порушив та невірно застосував норми чинного законодавства, у зв'язку з чим виніс незаконне і необґрунтоване рішення, яке не відповідає обставинам справи і вимогам закону.
В обґрунтування апеляційних вимог, апелянт зазначає, що відмовляючи у задоволенні позовних вимог, місцевий господарський суд помилково послався на те, що позивачем не надано жодних доказів надсилання пропозиції щодо укладання договору, актів надання послуг, оскільки обов'язок оплати за надані послуги із утримання будинку і споруд передбачений чинним законодавством України, незалежно від того, чи було укладено договір.
Відповідачем надано до суду відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого його представник в судовому засіданні просив залишити апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін, вважаючи його правомірним, обґрунтованим та відповідаючим матеріалам справи.
Представником відповідача надані додаткові пояснення до справи з додаткам до них, як додатковими доказами, які колегією суддів апеляційної інстанції в судовому засіданні були повернуті представнику, оскільки не були надані до суду першої інстанції без поважних причин.
Розглянувши та перевіривши матеріали справи, апеляційну скаргу, відзив на неї та додаткові пояснення, заслухавши у судовому засіданні пояснення представників позивача та відповідача, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, судова колегія дійшла до наступного.
Відповідно до приписів ст.101 ГПК України, апеляційна інстанція не зв'язана доводами апеляційної скарги і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду в повному обсязі, а згідно до приписів ст.33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна належними і допустимим доказами довести ті обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог чи заперечень.
Як встановлено в процесі розгляду справи судом першої інстанції та підтверджено в ході апеляційного провадження, з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 57298620 від 13.04.2016 вбачається, що ОСОБА_3 у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ» на праві власності, на підставі Договору купівлі-продажу належать нежилі приміщення за адресою : Одеська обл., м. Южне , вул. Ново-Білярська , 28/8, літери А , що складаються з 1,2 приміщення (а.с.11-12).
Відповідно до Акту приймання-передачі житлового комплексу від 21.03.2008 року, будинок за адресою м.Южне , вул. Ново-Білярська , 28, корпус 2 (ІІІ і І V секції) передався на баланс ОСББ Комфорт-Юг (а.с.14).
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» , згідно нової редакції Статуту, зареєстрованої 01.08.2007р., створено заради забезпечення прав членів, та дотримання ними обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Відповідно до п.1.3 Статуту власники квартир , житлових та нежитлових приміщень зобов'язані виконувати вимоги чинного Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Статуту об'єднання .
Статутом ОСББ Комфорт-Юг визначено, що власники квартир, житлових і нежитлових приміщень зобов'язані виконувати вимоги чинного Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Статуту об'єднання, який розробляється на підставі Типового статуту, затверджується рішенням установчих зборів членів об'єднання. (п. 1.3 Статуту ОСББ).
Згідно з п.2.3 Статуту ОСББ має право, відповідно до законодавства України та Статуту, шляхом скликання загальних зборів, зокрема, визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту неподільного і загального майна; встановлювати розміри платежів і внесків членів об'єднання , а також відрахувань до резервного і ремонтного фонду; приймати рішення щодо надходження та витрати коштів об'єднання; брати на баланс майно об'єднання.
Органами управління об'єднання є загальні збори його членів, правління та ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори, які скликаються і проводяться згідно з вимогами цього статуту та чинного законодавства (п.п . 4.1 - 4.3 Статуту).
Згідно п. 4.5 Статуту до виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання належить, зокрема, питання про використання об'єктів, що перебувають у спільній власності членів об'єднання; визначення розмірів внесків та платежів членів об'єднання.
Викладене узгоджується з правовими та організаційними засадами створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку, встановленими чинним законодавством.
Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (ч.ч . 3, 5 ст. 1 Закону).
Органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об'єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема, затвердження статуту об'єднання, внесення змін до нього; питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд (ч.ч.1-3, 5, 9 ст. 10 Закону).
Для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об'єднання за рішенням загальних зборів має право задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Самостійне забезпечення об'єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у багатоквартирному будинку може здійснюватися безпосередньо співвласниками, а також шляхом залучення об'єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів. Договори з управителем укладаються об'єднанням відповідно до закону. Для фінансування самозабезпечення об'єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об'єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи. Об'єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками нежитлових приміщень (ст. 22 Закону).
Утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України. Власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов'язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та/або рішенням загальних зборів (ч.ч . 1, 3 ст. 23 Закону).
Згідно з п.1 ч.1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об'єктами нерухомого майна.
Пунктом 3 ч. 1 цього Закону передбачено, що нежитлове приміщення - ізольоване приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об'єктом нерухомого майна.
Відповідно до п. 5 ч. 1 вказаного Закону співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.
Згідно з вимогами Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники такого будинку зобов'язані, зокрема, забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Кожний співвласник несе зобов'язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника (ст. 7 Закону). Витрати на управління багатоквартирним будинком включають: витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат. Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком (ч.ч . 1-3 ст. 12 Закону).
Законом України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» передбачено, що за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги суб'єкти підприємницької діяльності сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу (ч.1 ст.1 Закону).
У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об'єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду (ч. 3 ст. 13 Закону).
Рішеннями загальних зборів ОСББ Комфорт-Юг , оформлених додатком до рішення від 27.02.2009 (а.с.42-44), затверджено, зокрема, тарифи на утримання нежилого фонду будинку, споруд та прибудинкових територій за адресою м. Южне вул. Ново-Билярська . 28/8.
З огляду на відсутність у матеріалах справи належних та допустимих доказів сплати відповідачем заборгованості за спожиті комунальні послуги та витрат на утримання прибудинкової території, місцевим господарським судом помилково прийнято рішення про відмову у задоволенні позовних вимог в частині стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості в сумі 19 377,72 грн.,відсотків річних та інфляційних нарахувань.
Відповідно до норм чинного законодавства України співвласники зобов'язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Тому судовою колегією відхилені доводи скаржника про відсутність у нього обов'язку оплачувати заборгованість, нараховану йому позивачем з огляду на те, що він не є членом ОСББ Комфорт-Юг так як набув права власності на нежитлові приміщення після створення ОСББ, оскільки обов'язок щодо сплати за спожиті житлово-комунальні послуги виникає не на підставі членства в об'єднанні, а на підставі права власності на квартиру або нежитлове приміщення, розташоване в будинку, що знаходиться на балансі позивача.
Згідно з преамбулою Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» цей Закон встановлює відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій.
Статтею 1 цього Закону установлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, для провадження цієї діяльності: сплачують комунальні послуги за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшкодовують повну вартість їх надання та пропорційну частку витрат на утримання прибудинкової території; за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу.
Частиною 2 ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Враховуючи наявність у відповідача заборгованості за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкової території, колегія суддів погоджується з вимогами позивача та вважає правомірним нарахування відсотків річних та інфляційних нарахувань за прострочку виконання відповідачем грошових зобов'язаннь з оплати нарахованої йому суми.
Згідно із ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Разом з тим слід зазначити, що інфляційні збитки є наслідком інфляційних процесів в економіці, а тому вони є складовою частиною основного боргу.
Передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням індексу інфляції та процентів річних є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.
Розрахунок 3 % річних та інфляційних витрат здійснюється відповідно до Цивільного кодексу України, Листа Верховного Суду України № 62-97р від 03.04.1997 року з рекомендаціями відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ та Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 17.07.2012 року № 01-06/928/2012 про практику застосування Вищим господарським судом України у розгляді справ окремих норм матеріального права.
Як вже зазначалось, свій обов'язок оплатити позивачу суму боргу за отримані житлово-комунальні послуги, відповідачем не виконані, отже, має місце прострочення виконання відповідачем зобов'язання з оплати боргу.
При цьому невиконання зобов'язання або виконання зобов'язання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) згідно ст.610 Цивільного кодексу України є порушенням зобов'язання.
Колегія суддів апеляційної інстанції перевіривши розрахунок 3 % річних у сумі 2 090,63 грн., який був судом зроблений самостійно, погоджується з ним та нараховані інфляційні у розмірі 612,79 грн., вважає правомірними висновки суду першої інстанції про стягнення з відповідача зазначених сум, та вважає їх правомірними та обґрунтованими.
Враховуючи вищевикладене, відповідач, як власник нежитлового приміщення та співвласник будинку, який обслуговується ОСББ Комфорт-Юг , зобов'язаний брати участь у витратах на управлянні та збереження будинку.
Також колегія суддів апеляційної інстанції вважає передчасним висновок місцевого господарського суду, відносно того, що позивач передчасно звернуся до суду з позовом, оскільки не вчинив дій, направлених н отримання від відповідача плати за такі послуги.
Так, обов'язок плати за надані послуги утримання будинку і споруд та прибудинкових територій, передбачений вимогами чинного законодавства України, незалежно від того, чи було укладено договір із співвласниками.
Крім того, пунктом 1.7 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року № 14 передбачено, що якщо у договорі або законі не встановлено строку (терміну), у який повинно бути виконано грошове зобов'язання, судам необхідно виходити з приписів частини другої статті 530 ЦК України. Цією нормою передбачено, між іншим, і можливість виникнення обов'язку негайного виконання; такий обов'язок випливає, наприклад, з припису частини першої статті 692 ЦК України, якою визначено, що покупець за договором купівлі-продажу повинен оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього; відтак якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлено інший строк оплати товару, відповідна оплата має бути здійснена боржником негайно після такого прийняття, незалежно від того, чи пред'явив йому кредитор пов'язану з цим вимогу. При цьому передбачена законом відповідальність за невиконання грошового зобов'язання підлягає застосуванню починаючи з дня, наступного за днем прийняття товару, якщо інше не вбачається з укладеного сторонами договору. Відповідні висновки випливають зі змісту частини другої статті 53 0 ЦК України.
Таким чином, у відповідача виник обов'язок оплатити за надані йому послуги негайно після прийняття таких послуг, що не суперечить вимогам ст. 530 ЦК України та Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду України від 01.04.2015 у справі № 916/2197/13.
Вищевикладене спростовує посилання відповідача про те, що звернення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» до суду було передчасним, оскільки строк виконання обов'язку зі сплати послуг на момент подання позову не настав, у зв'язку з тим, що не було пред'явлено вимогу про стягнення коштів.
Враховуючи те, що судом попередньої інстанції було у повній мірі встановлені всі обставини, які мають значення для даної справи, проте таким обставинам була дана помилкова правова оцінка та неправильно були застосовані норми матеріального права, а тому рішення підлягає скасуванню, а позовна заява та апеляційна скарга задоволенню.
За викладених обставин, колегія суддів вважає, що рішення господарського суду Одеської області від 16.03.2017 року у справі № 916/157/17 не відповідає вимогам чинного законодавства та матеріалам справи, а тому воно підлягає скасуванню, а апеляційна скарга Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ»- задоволенню.
Керуючись статтями 49,99, 101-105 Господарського
процесуального кодексу України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
1. Апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» задовольнити.
2. Рішення господарського суду Одеської області від „16» березня 2017 року по справі № 916/157/17 скасувати.
Позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ» (65011, Одеська обл., м. Одеса, вул. Пушкінська, 58, код ЄДРПОУ 03810478) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» (65481, Одеська обл., м. Южне , вул. Ново-Билярська , 28, корп.1, код ЄДРПОУ 34904910) 19 377,72 грн. осиного боргу, 2 090,63 грн. - 3 % річних, 612,79 грн. - інфляційних нарахувань та 1378 грн. судового збору за розгляд позовної заяви.
3. Стягнути з ОСОБА_3 у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ» (65011, Одеська обл., м. Одеса, вул. Пушкінська, 58, код ЄДРПОУ 03810478) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОМФОРТ-ЮГ» (65481, Одеська обл., м. Южне , вул. Ново-Билярська , 28, корп.1, код ЄДРПОУ 34904910) 1760,00 грн. судового збору за розгляд апеляційної скарги.
Видачу наказів за постановою із зазначенням повних реквізитів сторін доручити господарському суду Одеської області.
Постанова в порядку статті 105 Господарського процесуального кодексу України набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено у касаційному порядку до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів з дня набрання постанови законної сили.
Повний текст постанови
складено „02» червня 2017 року
Головуючий суддя С.І. Колоколов
Суддя Н.М. Принцевська
Суддя Я.Ф. Савицький
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2017 |
Оприлюднено | 09.06.2017 |
Номер документу | 66926524 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Колоколов С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні