233/8-04
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
04 серпня 2006 р. № 233/8-04
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Є. Борденюк (доповідача),
Л. Невдашенко,
В. Харченка,
розглянувши матеріали касаційної скаргиДержавного підприємства “Національний центрОлександра Довженка”
постановувід 15.06.2006 року
Київського міжобласного апеляційного господарського суду
за заявоюПриватної виробничо-комерційної фірми “Світлана –2” про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 21-27.12.2004 року
у справі№ 233/8-04
за позовомДП “Національний центр Олександра Довженка”
доПриватної виробничо-комерційної фірми “Світлана –2”
пророзірвання договору суборенди приміщення гаража та його звільнення
В С Т А Н О В И В:
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ст. 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили. Із змісту даної норми вбачається, що перебіг процесуального строку розпочинається саме з дня набрання законної сили рішенням, що оскаржується, тобто перебіг цього строку не залежить від інших обставин, як-то зміна порядку оскарження рішень, ухвал та постанов, необхідність часу на усунення допущених процесуальних недоліків при оформленні касаційної скарги, тривалість поштового обігу кореспонденції, розісланої судом сторонам тощо.
Статтею 53 цього ж кодексу передбачено, що господарський суд може відновити пропущений процесуальний строк за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи, якщо визнає причину пропуску строку поважною.
Як вбачається з матеріалів справи, касаційна скарга на постанову від 15.06.2006 року подана ДП “Національний центр Олександра Довженка” 19.07.2006 року, тобто з пропуском встановленого процесуального строку.
Оскільки скаржником клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку не заявлено, касаційна скарга не приймається до розгляду і підлягає поверненню на підставі п. 5 ч. 1 ст.1113 ГПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги, зокрема, додаються докази сплати державного мита.
Згідно з пунктом 14 Інструкції “Про порядок обчислення та справляння державного мита” при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в доход бюджету----------крб. (дата)".
Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Надане платіжне доручення № 602 від 06.07.2006 року не відповідає наведеним вище вимогам, оскільки вказаний напис скріплений не другим підписом посадової особи кредитної установи, як то підписом головного бухгалтера, а підписом головного економіста.
Отже, недотримання скаржником вищевказаних вимог, свідчить про наявність додаткових підстав для повернення касаційної скарги без розгляду, зокрема, на підставі п. 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 86, 111, п. п. 5, 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ДП “Національний центр Олександра Довженка” на постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 15.06.2006 року у справі № 233/8-04 повернути скаржнику.
Видати довідку про повернення з Державного бюджету України державного мита в сумі 42,50 грн., сплаченого скаржником за платіжним дорученням № 602 від 06.07.2006 року.
Судді: Є. Борденюк
Л. Невдашенко
В. Харченко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2006 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 67343 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Борденюк Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні