Справа № 755/3268/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" травня 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі: судді Бірси О.В., секретаря судових засідань Ярмак І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про роз`яснення ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 10.03.2017 у рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.11.2012 за № 32012110010000002 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 10.03.2017 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , кожного окремо, звільнено від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні №32012110010000002 від 22 листопада 2012 року, у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Судовим рішенням цього ж місцевого суду від 14.03.2017 виправлено описку у другому абзаці резолютивної частини ухвали від 10.03.2017 та замість дати народження ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вказано вірно « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Ухвалами від 11.05.2017 виправлено описки в ухвалах Дніпровського районного суду м. Києва від 10.03.2017 та від 14.03.2017 у провадженні № 755/3268/17 та замість прізвища ОСОБА_1 і ОСОБА_3 , кожного окремо, «Палюхи» вказано вірно відносно кожного з них « ОСОБА_4 ».
На цей час до суду надійшла заява від заявника про роз`яснення судового рішення від 10.03.2017, а саме його 5 абзацу мотивувальної частини «…При цьому, останні свою вину у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України, визнали повністю, надали пояснення, в яких підтвердили обставини скоєння кримінального правопорушення, викладені в клопотанні про звільнення від кримінальної відповідальності, щиро розкаялися у вчиненому…», з огляду на те, що він своєї вини у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення не визнавав та не підтверджував обставини скоєння кримінального правопорушення, викладені в клопотанні про його звільнення від кримінальної відповідальності, тому є незрозумілим, яким чином були встановлені ці обставини.
За таких обставин судом, з урахуванням норм ст. 380 КПК України, було призначено судове засідання для розгляду заяви про роз`яснення судового рішення, однак у останнє сторони провадження не з`явилися, тож суд, враховуючи норми ч. 2 ст. 380 вказаного Кодексу, приходить до висновку, що їх неявка не перешкоджає розгляду заяви та дослідивши заяву заявника й викладені у ній доводи приходить до такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
У цій ситуації заявнику є незрозумілим вказане судове рішення з огляду на що суд доходить висновку, що воно підлягає роз`ясненню згідно ст. 380 КПК України в такому ключі.
П`ятий абзац мотивувальної частини ухвали від 10.03.2017 суд виклав у такій редакції - «…При цьому, останні свою вину у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України, визнали повністю, надали пояснення, в яких підтвердили обставини скоєння кримінального правопорушення, викладені в клопотанні про звільнення від кримінальної відповідальності, щиро розкаялися у вчиненому…».
З огляду на, що при роз`ясненні цього абзацу, тобто зміні форми його викладення через його наведення більш повно, чітко і зрозуміло, суд враховує таке.
При формуванні змісту мотивувальної частини тієї чи іншої ухвали суд серед іншого викладає позицію сторін у справі з питання що розглядається так, як він їх сприймав безпосередньо у судовому засіданні.
Як убачається з звукозапису технічного запису судового засідання від 10.03.2017, то у ньому заявник вказував на те, що у цей період йому підозра є зрозумілою, як і наслідки звільнення від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності.
Останній вказав на те, що розуміє, що звільнення від кримінальної відповідальності у порядку ст. 49 КК України не є реабілітуючою обставиною, однак усе ж таки раніше подану заяву про звільнення від кримінальної відповідальності він підтримує.
У той час, як ОСОБА_2 вказував, що йому підозра є зрозумілою, як і наслідки звільнення від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності.
Останній вказав на те, що розуміє, що звільнення від кримінальної відповідальності у порядку ст. 49 КК України не є реабілітуючою обставиною, однак усе ж таки раніше подану заяву про звільнення від кримінальної відповідальності він підтримує, бажання доводити свою невинуватість не виявив.
З огляду на, що в ході судового розгляду, суд сприйняв пояснення заявника, як визнання винуватості в діянні та саме таким чином, за своїм особистісним сприйняттям його показів відобразив їх у відповідній ухвалі.
Відображаючи вказані відомості саме у такому ракурсі суд враховував і те, що закриття кримінальної справи можливе лише при наявності хоча б однієї з підстав, вичерпний перелік яких міститься в законі.
Ці підстави можна поділити на такі групи: 1) реабілітуючі; 2) нереабілітуючі.
Реабілітуючі це ті, які свідчать про повну невинуватість особи у вчиненні злочину, що їй інкримінується, тягнуть за собою зняття з неї обвинувачення, відновлення її доброго імені, гідності та репутації, а також відшкодування шкоди, завданої незаконним притягненням до відповідальності, затриманням або взяттям під варту.
До реабілітуючих підстав належать: 1) відсутність події злочину; 2) відсутність у діянні складу злочину; 3) недоведеність участі обвинуваченого у вчиненні злочину.
Закриття кримінальної справи з реабілітуючої підстави можливе за умови, що в ході розслідування встановлені як сам факт вчиненого діяння, так і наявність у ньому складу злочину, але відсутні достатні докази, що вказують на вчинення цього діяння саме обвинуваченим.
При чому висновок про непричетність обвинуваченого до вчинення злочину може бути зроблений у результаті: а) достовірного встановлення невинуватості обвинуваченого (наприклад, при підтвердженні його алібі); б) вичерпання можливостей для збирання додаткових доказів і тлумачення сумнівів щодо винуватості обвинуваченого, які не можутьбути усунуті, на його користь згідно з принципом презумпції невинуватості.
Незалежно від того, яка з вказаних вище обставин призвела до закриття кримінальної справи на цій підставі, таке рішення повністю реабілітує особу і не дає приводу вважати її залишеною під підозрою.
У той час, як нереабілітуючі підстави означають, що відносно особи зібрано достатньо доказів, які підтверджують вчинення нею діяння, що містить ознаки будь-якого злочину, однак у силу певних обставин провадження кримінальної справи щодо цієї особи виключається.
Така особа не вправі вимагати відшкодування матеріальної чи моральної шкоди, яка була їй завдана в процесі розслідування.
Закриття кримінальної справи з нереабілітуючих обставин можливе лише: при
підтвердженні матеріалами справи події злочину; наявності в діянні складу злочину; причетності підозрюваного чи обвинуваченого до вчинення злочину.
До нереабілітуючих підстав закриття кримінальної справи належать: наявність акта амністії, якщо він усуває застосування покарання за вчинене діяння, а також помилування окремих осіб; недосягнення особою на час вчинення суспільно небезпечного діяння одинадцятирічного віку; примирення обвинуваченого з потерпілим; смерть особи, яка вчинила злочин, за винятком випадків, коли провадження в справі є необхідним для реабілітації померлого або відновлення справи щодо інших осіб за нововиявленими обставинами; наявність щодо особи вироку за тим же обвинуваченням, який набрав законної сили, або ухвали суду про закриття справи з тієї ж підстави; наявність щодо особи нескасованої постанови слідчого, прокурора про закриття справи за тим же обвинуваченням.
До нереабілітуючих підстав належать також і, так звані, спеціальні підстави закриття кримінальної справи, які передбачені в Особливій частіші КК, зокрема Розділом IX.
З огляду на що, враховуючи, що у цьому випадку, справа закривалася судом з нереабілітуючих обставин, суд сприйняв пояснення заявника саме так, як відобразив в ухвалі, однак, як виявилося заявник сприймав ці обставини дещо в іншому ракурсі, як наслідок, саме у цьому ключі, суд вважає за можливе надати роз`яснення ухвали з порушеного питання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 369-372, 376, 380 КПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Заяву задовольнити.
Роз`яснити п`ятий абзац мотивувальної частини ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 10.03.2017 у провадженні № 755/3268/17 в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.11.2012 за № 32012110010000002 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, відповідно да даних викладених в мотивувальній частині цієї ухвали в якій відображеними їх пояснення так, як вони надавалися в судовому засіданні від 10.03.2017.
Ухвала про виправлення описки може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції.
С у д д я : О.В. Бірса
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67464780 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні