Рішення
від 07.06.2017 по справі 911/419/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" червня 2017 р. Справа № 911/419/17

Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.

при секретарі судового засідання Белишевій А. В.

за участю представників учасників процесу:

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 0409/20 від 10.01.2017 р.);

від відповідача: ОСОБА_2 (довіреність б/н від 19.10.2016 р.);

розглянувши матеріали справи

за позовом Бучанської міської ради, м. Буча

до Товариства з обмеженою відповідальністю „РМ Логістик» , м. Буча

про зобов'язання укласти договір

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Бучанська міська рада звернулась в господарський суд Київської області із позовом до ТОВ „РМ Логістик» про зобов'язання укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у запропонованій редакції.

Позовні вимоги обґрунтовані позивачем безпідставним ухиленням відповідачем від укладення із позивачем договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча.

Ухвалою господарського суду Київської області від 13.02.2017 р. порушено провадження у справі № 911/419/17 за позовом Бучанської міської ради до ТОВ „РМ Логістик» про зобов'язання укласти договір і призначено її розгляд у судовому засіданні за участю представників учасників процесу на 01.03.2017 р.

01.03.2017 р. за наслідками судового засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено розгляд справи на 29.03.2017 р.

28.03.2017 р. до канцелярії суду від відповідача надійшов відзив б/н від 28.03.2017 р. на позовну заяву, у якому він просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.

29.03.2017 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 12.04.2017 р.

12.04.2017 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 26.04.2017 р.

26.04.2017 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 10.05.2017 р.

10.05.2017 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 12.05.2017 р.

12.05.2017 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 24.05.2017 р.

15.05.2017 р. до канцелярії суду від позивача надійшло клопотання № 04-09/418 від 13.05.2017 р. із доданими до нього документами, що долучені судом до матеріалів справи.

24.05.2017 р. за наслідками судового засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено розгляд справи на 07.06.2017 р.

07.06.2017 р. у судовому засіданні представник позивача надав усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні надав усні пояснення щодо своїх заперечень проти позову, просив суд відмовити в задоволенні позову повністю з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.

За наслідками судового засідання судом оголошено вступну і резолютивну частини рішення у даній справі.

Заслухавши пояснення представників учасників процесу, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням № 609-23-6 від 29.03.2012 р. „Про затвердження Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча» Бучанської міської ради затверджено Порядок сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча та Типовий договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча.

05.05.2014 р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області було складено, підписано та видано ТОВ „РМ Логістик» декларацію про готовність об'єкта до експлуатації - „Будівництво виробничо-складських та офісних приміщень по вул. Максима Залізняка, 5 в м. Буча Київської області, класифікатор 1252.8, 1220.9, 3 категорія складності» , згідно якої вказаний закінчений будівництвом об'єкт загальною площею 31 652, 8 кв.м загальною кошторисною вартістю 42 197 400, 00 грн є готовим до експлуатації.

13.12.2016 р. позивач звернувся до відповідача із листом № 04.09/1220 від 12.12.2016 р., у якому просив останнього підписати доданий та підписаний позивачем до листа договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у запропонованій редакції і повернути його позивачу. Факт направлення позивачем листа, договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у запропонованій редакції, підписаного позивачем, та додатку № 1 до договору - Розрахунок величини пайової участі на розвиток інфраструктури міста Буча відповідачу підтверджується фіскальним чеком № 17743 00037 від 13.12.2016 р. про відправлення цінного листа та описом вкладення до цінного листа від 13.12.2016 р., наявними у матеріалах справи.

Як було зазначено вище, позивач у своїй позовній заяві просить зобов'язати відповідача укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у запропонованій редакції.

З приводу вказаної позовної вимоги позивача суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч. 7. ст. 179 Господарського кодексу України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Відповідно до ст. 180 цього ж кодексу зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.

Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Вимоги щодо якості предмета договору визначаються відповідно до обов'язкових для сторін нормативних документів, зазначених у статті 15 цього Кодексу, а у разі їх відсутності - в договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.

Ціна у господарському договорі визначається в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України. За згодою сторін у господарському договорі може бути передбачено доплати до встановленої ціни за продукцію (роботи, послуги) вищої якості або виконання робіт у скорочені строки порівняно з нормативними.

У разі визнання погодженої сторонами в договорі ціни такою, що порушує вимоги антимонопольно-конкурентного законодавства, антимонопольний орган має право вимагати від сторін зміни умови договору щодо ціни.

Строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього договору. На зобов'язання, що виникли у сторін до укладення ними господарського договору, не поширюються умови укладеного договору, якщо договором не передбачено інше. Закінчення строку дії господарського договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, що мало місце під час дії договору.

Статтею 181 цього ж кодексу передбачено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).

Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.

Згідно з ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності» порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:

1) об'єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

2) будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;

3) будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;

4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

5) об'єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів;

6) об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури;

7) об'єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;

8) об'єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, за рахунок коштів інвесторів;

9) об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об'єктів енергетики, зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);

10) об'єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

У разі зміни замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є:

1) розмір пайової участі;

2) строк (графік) сплати пайової участі;

3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

Згідно з п. 4.2. Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча, затвердженого рішенням № 609-23-6 від 29.03.2012 р. „Про затвердження Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча» Бучанської міської ради (в редакції рішення № 1490-42-6 від 28.11.2013 р.) розмір пайової участі (внеску) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча визначається у відповідності до п. 4.1. цього Порядку і становить у разі будівництва: нежитлових будівель та споруд (за винятком тих, що перелічені у п. 3.3. цього Порядку) - 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Як було зазначено вище і встановлено судом у процесі розгляду справи, об'єкт - „Будівництво виробничо-складських та офісних приміщень по вул. Максима Залізняка, 5 в м. Буча Київської області, класифікатор 1252.8, 1220.9, 3 категорія складності» був прийнятий в експлуатацію 05.05.2014 р., що підтверджується декларацією від 05.05.2015 р. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, наявною у матеріалах справи.

У встановлених законодавством порядку та строк і станом на час розгляду справи відповідач обов'язок щодо укладення із позивачем договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у затвердженій редакції (типова форма) не виконав, що підтверджується листом № 04.09/1220 від 12.12.2016 р. Бучанської міської ради, фіскальним чеком № 17743 00037 від 13.12.2016 р. про відправлення цінного листа та описом вкладення до цінного листа від 13.12.2016 р., відсутністю підписаного і укладеного обома сторонами відповідного договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча.

Заперечення відповідача щодо того, що у спірних відносинах у нього не виник та відсутній обов'язок щодо укладення із позивачем договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча так як об'єкт - „Будівництво виробничо-складських та офісних приміщень по вул. Максима Залізняка, 5 в м. Буча Київської області, класифікатор 1252.8, 1220.9, 3 категорія складності» був прийнятий в експлуатацію 05.05.2014 р., що підтверджується декларацією від 05.05.2015 р. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, і до вказаного моменту а ні позивач а ні відповідач не звертались щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, то у відповідача не виникав та відсутній обов'язок щодо укладення спірного договору після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію і відповідно у позивача відсутнє право вимагати від відповідача укладення спірного договору, є необґрунтованими, оскільки у відповідності до положень ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності» строк для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, а саме не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, - встановлений для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, який виконав обов'язок.

Вищевказана правова позиція суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у його постанові від 16.11.2016 р. у справі № 922/5937/15 (3-1281гс16), постанові від 30.11.2016 р. у справі № 922/6409/15 (3-1323гс16), постанові від 01.02.2017 р. у справі № 922/753/16 (3-1441гс16).

Отже, вимога позивача про зобов'язання відповідача укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у запропонованій редакції є законною і обґрунтованою, та такою, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю „РМ Логістик» (ідентифікаційний код 35735621) укласти із Бучанською міською радою (ідентифікаційний код 04360586) договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча у наступній редакції:

Договір №

про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча

м. Буча


201__ р.

Бучанська міська рада, в особі Бучанського міського голови ОСОБА_3, що діє на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні» , з одного боку та Товариство з обмеженою відповідальністю „РМ Логістик» , ідентифікаційний код 35735621, адреса: Київська область, м. Буча, вул. Максима Залізняка, 5, далі іменований „Замовник» , з другого боку, які разом за текстом Договору іменуються „Сторони» , уклали цей Договір про таке:

ОСОБА_4 Договору

1.1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов'язується прийняти пайову участь в сумі 4 219 740 грн. (чотири мільйони двісті дев'ятнадцять тисяч сімсот сорок гривень) у розвитку інфраструктури м. Буча та перерахувати до спеціального фонду м. Буча на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства в Київській області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча (додаток 1), що є невід'ємною частиною цього Договору, у зв'язку з будівництвом виробничо-складських та офісних приміщень по вул.. Максима Залізняка, 5 в м. Буча (далі Об'єкт будівництва).

ІІ. Зобов'язання Сторін

2.1. Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у п. 1.1 розділу І цього Договору, згідно з розрахунком пайової участі замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору у місячний термін з моменту підписання даного договору, крім випадків, передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, затвердженого рішенням Бучанської міської ради № 609 -23-УІ від 29.03.2012 р. зі змінами і доповненнями (далі - Порядок).

2.2. Оплату може бути внесено одним платежем шляхом перерахування Замовником грошових коштів за реквізитами, визначеними у Договорі у місячний термін з моменту підписання даного договору, крім випадків передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку.

2.3. Замовник будівництва зобов'язується у разі змін та доповнень до проектно-кошторисної документації, які спричиняють зміни техніко-економічних показників будівництва, виступити із клопотанням перед виконавчим комітетом Бучанської міської ради про внесення відповідних змін до Договору пайової участі.

ІІІ. Особливі умови

3.1. З моменту зарахування на рахунок спеціального фонду бюджету міста Буча коштів, передбачених цим Договором, Замовник передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Бучанській міський раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

3.2. Об'єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, внесених Замовником як пайова участь у розвитку інфраструктури м. Буча за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

3.3. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Замовника, можуть використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м. Буча.

3.4. Об'єкти інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури, об'єкти благоустрою, створені відповідно до п.п. 5.4 і 5.5 Порядку, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

IV . Відповідальність Сторін

4.1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором або невиконання умов цього договору в інший спосіб, виконавчий комітет Бучанської міської ради здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів у судовому порядку.

4.2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча Замовник сплачує пеню в розмірі 0, 1 % від загальної суми пайової участі, визначеної п. 1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання. Нарахування пені за прострочення виконання зобов'язання, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

4.3. Замовник будівництва та генеральний проектувальник несуть відповідальність за достовірність інформації щодо загальної кошторисної вартості об'єкту будівництва (реконструкції) та техніко-економічних показників.

V . Форс-мажор

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зооов'язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередньо впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відкладається на термін пропорційний часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.

VI . Строк дії договору

6.1. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

VII . Інші умови

7.1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

7.2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.3. Уразі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно до територіальної підсудності та підвідомчості справи.

7.4. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з приписами чинного законодавства України.

7.5. Замовник стверджує, що для належної реалізації цілей, визначених цим Договором, він обізнаний з Порядком сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, яке затверджене рішенням Бучанської міської ради № 609 -23-УІ від 29.03.2012 р. зі змінами і доповненнями, станом на дату укладання договору.

7.6. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору не чинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання Договору не чинним у цілому.

7.7. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий - у виконавчому комітеті Бучанської міської ради.

Підписи сторін:

Бучанська міська рада

08292, м. Буча Київської області,

вул. Енергетиків, 12

Одержувач: місцевий бюджет м. Буча,

ЄДРПОУ 37911135,

р/р №31519921700008

Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. в м. Києві,

Призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту

Міський голова

М.П.


А.П. ОСОБА_3

Сторона- 2:

Товариство з обмеженою відповідальністю

„РМ Логістик»

ідентифікаційний код 35735621,

адреса: Київська область, м. Буча, вул. Максима Залізняка, 5

М.П.


» .

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „РМ Логістик» (ідентифікаційний код 35735621) на користь Бучанської міської ради (ідентифікаційний код 04360586) судові витрати 1 600 (одна тисяча шістсот) грн 00 (нуль) коп. судового збору.

Суддя В.М.Бацуца

Повний текст рішення підписаний

07 липня 2017 р.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.06.2017
Оприлюднено11.07.2017
Номер документу67635287
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/419/17

Постанова від 27.03.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Пільков К.М.

Ухвала від 26.02.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Пільков К.М.

Постанова від 24.10.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 14.08.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 24.07.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Рішення від 07.06.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 24.05.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 01.03.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 13.02.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні