Справа № 443/14/17
УХВАЛА
19.07.2017 м.Перемишляни
Перемишлянський районний суд Львівської області в складі
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
з участю секретаря с/з: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
потерпілого: ОСОБА_5 ,
потерпілої: ОСОБА_6 ,
представників потерпілих: ОСОБА_7 , ОСОБА_8
захисника: ОСОБА_9 ,
представника: ОСОБА_10
розглянувши клопотання ОСОБА_6 про проведення відео- та аудіо запису судового засідання у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12016140260000448 від 05.10.2016 року, відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 286 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_6 звернулася до суду з клопотанням про проведення відео- та аудіо
запису судового засідання у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12016140260000448 від 05.10.2016 року, відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 286 КК України.
В судовому засіданні потерпілі та їх представники підтримали клопотання, прокурор не заперечував щодо задоволення такого.
Захисник, обвинувачений, цивільний відповідач ОСОБА_11 та його представник заперечили в проведенні відео та аудізапису щодо них особисто.
Вислухавши думку сторін кримінального провадження, суд дійшов наступного
Відповідно до ст. 27 КПК України кримінальне провадження у судах здійснюється відкрито. Під час судового розгляду забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.
Згідно ст. 26 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», здійснюючи свою діяльність на засадах професійної самостійності, журналіст використовує права та виконує обов`язки, передбачені ЗУ «Про інформацію» та цим Законом. Журналіст має право: на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) та зберігання відкритої за режимом доступу інформації; відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи і організації та бути прийнятим їх посадовими особами; відкрито здійснювати записи, у тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом, тощо.
Випадків, передбачених ч.2 ст. 27 КПК України щодо здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні в даному провадженні не встановлено, відео зйомка можлива без шкоди для судового розгляду.
Відповідно до ч.3,4 ст. 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим судовим рішенням може бути видалена із зали судового засідання. Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.
Закон регламентує порядок здійснення відео фіксації судового процесу, як процесу відправлення правосуддя, а не окремої фізичної особи. Цим самим будь-які посилання фізичної особи на порушення її особитих немайнових прав виключається. Стосовно кримінального провадження переслідується завдання захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження .
Таким чином, вважає можливим допустити відео- та аудіозапис судового засідання у даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити. Дозволити проведення відео- та аудіозапису судового засідання у кримінальному провадженню, відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 286 КК України.
Суддя Суддя ОСОБА_1
Суд | Перемишлянський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 67832746 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Перемишлянський районний суд Львівської області
Гуняк О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні