Ухвала
від 25.07.2017 по справі 363/723/17
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"25" липня 2017 р. Справа № 363/723/17

УХВАЛА

25 липня 2017 року Вишгородський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді: Котлярової І.Ю.,

при секретарі: Палій Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Вишгород цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальність Ванда про захист права споживача на належну якість товару, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Вишгородського районного суду Київської області знаходиться дана цивільна справа.

Позивачем до суду було подано клопотання про призначення по даній справі будівельно-технічної експертизи проведення якої доручити експертам ТОВ Судово-експертній альянс , а саме на вирішення експертизи поставити такі питання: чи здійснювалися будь-які ремонтно-будівельні роботи та/або зміна об'ємно-планувального рішення у квартирі АДРЕСА_1, зокрема переміщення, знесення стін та перегородок, виконання та/або демонтаж вапняно-цементної штукатурки стін у період з 19.01.2017 р. по день проведення експертного дослідження; здійснити розрахунок вартості недоліку товару, пов'язаного із відсутністю вапняно-цементної штукатурки стін у квартирі АДРЕСА_1, виходячи із вартості вапняно-цементної штукатурки стін у вказаній квартирі у цінах, діючих на день такого розрахунку, та вартості надлишкових додаткових квадратних метрів за рахунок товщини штукатурки у цінах, вказаних у Попередньому договорі від 07.09.2015р. та курсі НБУ, чинному на день проведення розрахунку.

Позивач у судовому засіданні клопотання підтримала та просила про його задоволення, оплату експертизи гарантує.

Представник відповідача у судовому засіданні з приводу клопотання про призначення експертизи поклався на розсуд суду.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши наданні до суду документи, вважає дане клопотання обґрунтованим з наступних підстав.

Відповідно до ст.143 ч. 1 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

У судовому засідання було встановлено, що оскільки заявлено вимоги щодо пропорційного зменшення ціни договору купівлі - продажу квартири від 19.01.2017 року, укладеного між позивачем та відповідачем на суму 37618 грн. 27 коп., так як після передачі відповідачем позивачу квартири було встановлено неналежне виконання умов договору, а саме відсутність вапняно - цементної штукатурки стін, у зв'язку із тим, що для з'ясування обставин по справі, необхідних для правильного вирішення спору, потрібні спеціальні знання, суд вважає за необхідне призначити по даній справі експертизу.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах №8 від 30.05.1997 року (зі змінами), при вирішенні питання про призначення експертизи суд повинен з'ясувати обставини, що мають значення для дачі експертного висновку; пропонує учасникам судового розгляду письмово подати питання; заслуховує думку учасників судового розгляду з приводу поданих питань.

Частиною 3 статті 143 ЦПК України визначено, що кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом.

З врахуванням викладеного суд вважає за потрібне сформувати питання перед експертом, з врахуванням пояснень наданих у судовому засіданні сторонами та долучених документів.

Відповідно до п.19 Постанови Пленуму Верховного суду України Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах №8 від 30.05.1997 року (зі змінами), відповідно до Закону України від 25.02.1994 року Про судову експертизу , судово-експертна діяльність в Україні здійснюється державними спеціалізованими установами та відомчими службами. Судово-експертна діяльність також може здійснюватися на підприємницьких засадах на підставі спеціального дозволу (ліцензії).

Відповідно до даних Державного реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян, визначені позивачем експерти ТОВ Судово-експертний альянс , є акредитованими та такими, що мають свідоцтво на здійснення експертних досліджень за даною спеціалізацією, у зв'язку із чим суд вважає за можливе призначити проведення експертизи експертам ТОВ "Судово-експертний альянс".

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити на підставі ст. 202 ч. 1 п. 5 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 168, 143, 144, 202 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Призначити по справі будівельно-технічну експертизу, провадження якої доручити експертам ТОВ "Судово-експертний альянс" (м. Київ, вул. Лайоша Гавро, 24-Б, оф. 37), попередивши їх про кримінальну відповідальність згідно із ст. ст. 384, 385 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання: -

1.Чи здійснювалися будь-які ремонтно-будівельні роботи та/або зміна об'ємно-планувального рішення у квартирі АДРЕСА_1, зокрема переміщення, знесення стін та перегородок, виконання та/або демонтаж вапняно-цементної штукатурки стін у період з 19.01.2017 р. по день проведення експертного дослідження.

2.Здійснити розрахунок вартості недоліку товару, пов'язаного із відсутністю вапняно-цементної штукатурки стін у квартирі АДРЕСА_1, виходячи із вартості вапняно-цементної штукатурки стін у вказаній квартирі у цінах, діючих на день такого розрахунку, та вартості надлишкових додаткових квадратних метрів за рахунок товщини штукатурки у цінах, вказаних у Попередньому договорі від 07.09.2015р. та курсі НБУ, чинному на день проведення розрахунку.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1. Роз'яснити сторонам положення ст.146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Для проведення експертизи, передати експерту для дослідження матеріали цивільної справи 363/723/17.

Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Вишгородського

районного суду Київської області ОСОБА_2

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.07.2017
Оприлюднено28.07.2017
Номер документу67967251
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —363/723/17

Ухвала від 03.09.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Постанова від 24.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Верланов С. М.

Постанова від 24.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Верланов С. М.

Ухвала від 13.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Верланов С. М.

Ухвала від 04.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Верланов С. М.

Рішення від 27.02.2018

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 14.11.2017

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 26.07.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Кулішенко Ю. М.

Ухвала від 25.07.2017

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 06.07.2017

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Кулішенко Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні