ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
"07" серпня 2017 р. Справа № 920/202/17
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Ільїн О.В., суддя Сіверін В.І., суддя Терещенко О.І.
розглянувши апеляційну скаргу позивача (вх. №2423С/1-35) на рішення господарського суду Сумської області від 11 липня 2017 року по справі
за позовом Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго», м. Суми
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Радемі», м. Суми
про врегулювання розбіжностей по договору, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням господарського суду Сумської області від 11 липня 2017 року по справі №920/202/17 1. Позов задоволено частково.
2. Підпункт 4.1.5 пункту 4.1 договору про постачання електричної енергії № 161001543 від 11.01.2017 між Публічним акціонерним товариством “Сумиобленерго” і Товариством з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” викласти в наступній редакції:
“Постачальник електричної енергії не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну споживачу або третім особам внаслідок обмеження у постачанні електричної енергії, та матеріальні збитки, які викликані:
1) протиправними діями третіх осіб;
2) форс-мажорними обставинами (наслідки форс-мажорних обставин підтверджуються відповідним актом);
3) некваліфікованими діями персоналу споживача;
4) внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у порядку, встановленому цими Правилами, та/або застосованого відповідно до законодавства України;
5) пошкодженням устаткування споживача, що спричинило автоматичне відключення лінії живлення;
6) недотриманням споживачем встановленого договором режиму електроспоживання та перевищення договірної граничної величини електричної потужності;
7) перервами в електропостачанні споживача при спрацюванні пристроїв протиаварійної автоматики автоматичного частотного розвантаження (далі - АЧР), а також системи автоматичного відключення навантаження (далі - САВН), яка має автоматичний і ручний запуск, на час, передбачений нормативними документами, для забезпечення сталої роботи енергосистеми та на час, що необхідний для стабілізації режиму роботи енергосистеми”.
3. Пункти 3), 4), 5), 6), 8) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 договору про постачання електричної енергії № 161001543 від 11.01.2017 між Публічним акціонерним товариством “Сумиобленерго” і Товариством з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” викласти в наступній редакції:
“ 3) несплати Споживачем рахунків відповідно до умов договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ, і в терміни, передбачені додатком 4 "Порядок розрахунків" до Договору;
4) несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до законодавства;
5) невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;
6) невиконання обґрунтованих вимог електропередавальної організації (постачальника електричної енергії) щодо приведення розрахункового обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів;
7) закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами;
8) порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж унаслідок незабезпечення збереження електричних мереж, створення неналежних умов експлуатації зазначених електричних мереж, створення умов, наслідком яких можуть стати нещасні випадки від впливу електричного струму. Відключенню підлягають електроустановки та струмоприймачі споживача, для електрозабезпечення яких використовуються електричні мережі, щодо яких Споживачем порушуються Правила охорони електричних мереж”.
4. Пункт 6.3. договору про постачання електричної енергії № 161001543 від 11.01.2017 між Публічним акціонерним товариством “Сумиобленерго” і Товариством з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” викласти в наступній редакції:
“Постачальник, якщо він виконав передбачені законодавством та цим Договором умови запровадження обмежень та відключень Споживача від джерел електропостачання, не несе відповідальності за можливі наслідки, пов'язані з таким обмеженням або повним відключенням Споживача”.
5. Пункт 7.7. договору про постачання електричної енергії № 161001543 від 11.01.2017 між Публічним акціонерним товариством “Сумиобленерго” і Товариством з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” викласти в наступній редакції:
“На підставі показів засобів обліку електричної енергії та умов додатку 4 "Порядок розрахунків" оформляються такі документи:
- акт прийняття-передавання електричної енергії, за формою зразка додатку 2 до договору;
- акт результатів замірів електричної потужності.
За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку”.
6. Розділ 9 договору про постачання електричної енергії № 161001543 від 11.01.2017 між Публічним акціонерним товариством “Сумиобленерго” і Товариством з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” доповнити пунктом 9.10, виклавши даний пункт в наступній редакції:
“Сторони погодили право енергопостачальника обмежувати споживача в електроспоживанні (до припинення електропостачання) лише за умови неповної оплати спожитої електроенергії. Обов'язок споживача обмежити власне електроспоживання до рівня екологічної броні або повністю його припинити лише у разі неповної оплати спожитої електроенергії.
Сторони погодили, що є неприпустимим та протиправним відключення Споживача від енергопостачання за відсутності передоплати вартості заявленого (очікуваного) обсягу споживання електроенергії на наступний розрахунковий період”.
7. Пункту 2 додатку № 4 до договору про постачання електричної енергії № 161001543 від 11.01.2017 між Публічним акціонерним товариством “Сумиобленерго” і Товариством з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” викласти в наступній редакції:
“ 2. Споживач до початку розрахункового періоду (до 20 числа календарного місяця) здійснює платіж на наступний розрахунковий період у сумі вартості повного заявленого (очікуваного) обсягу споживання активної електричної енергії, визначеного додатком 1 "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу" до Договору на цей період.
Рахунок на оплату активної електричної енергії, фактично спожитої впродовж звітного розрахункового періоду, та рахунок на попередню оплату очікуваного споживання активної електричної енергії на наступний розрахунковий період надається Постачальником Споживачу одночасно, із зазначенням в рахунках кінцевих дат їх оплати.
Сума коштів, які має сплатити Споживач, як попередню оплату, розраховується шляхом множення чинного у розрахунковому періоді рівня тарифу на обсяг активної електричної енергії, заявлений на наступний розрахунковий період, відповідно до додатку 1 "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу" до Договору.
Сума коштів, які має оплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді активну електричну енергію визначається наступним чином:
- період між датами на початку та вкінці розрахункового періоду прирівнюється до періоду дії тарифу (календарного місяця), і величина коштів, які має сплатити споживач, визначається як добуток обсягу електричної енергії, спожитої (переданої) між датами зняття показів засобів обліку, на тариф, який діяв на кінець розрахункового періоду відповідно до умов договору.
За наявності додатку 9 “Порядок створення та використання накопичувального авансового платежу для покриття аварійної (екологічної) броні” до Договору, на підставі акта аварійної (екологічної) броні визначається обсяг електричної енергії на покриття аварійної (екологічної) броні.
Остаточний розрахунок за спожиту активну електроенергію, оплата за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, за перетікання реактивної електроенергії, по 3% річних, по пені, по інфляційних нарахуваннях згідно з умовами Договору здійснюється на підставі самостійно отриманих Споживачем у Постачальника рахунків протягом 5 операційних днів з дня їх отримання.
Під час визначення суми платежу остаточного розрахунку за поточний розрахунковий період Постачальником мають бути враховані суми проведених попередніх платежів за споживання активної електричної енергії в поточному розрахунковому періоді.
При відсутності заборгованості надлишок коштів, що надійшли протягом розрахункового періоду, зараховується в рахунок оплати наступного розрахункового періоду.
Споживач протягом 30 календарних днів з дати отримання рахунка від Постачальника здійснює повну оплату вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення Споживачем ПКЕЕ”.
8. В іншій частині позовних вимог – відмовлено.
9. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю “РАДЕМІ” (вул. Юрія Вєтрова, 21-А, м. Суми, 40000, ід. код 34013075) на користь Публічного акціонерного товариства “Сумиобленерго” (вул. Івана Сірка, 7, м. Суми, 40035, ід. код 23293513) 800 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
Позивач з рішенням господарського суду в частині виключення з редакції Договору пунктів 8), 9) та викладення в новій редакції пунктів 4, 7 підпункту 4.1.5 пункту 4.1, пункту 4.5 Договору, викладення пункту 6) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 Договору в новій редакції без зазначення "(в т.ч. автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (далі - АСКОЕ) або локального устаткування збору та обробки даних (далі - ЛУЗОД))" та зміною пункту 7) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 Договору (по якому у сторін взагалі не виникало розбіжностей), не врегулюванням (відсутністю в описовій та резолютивній частині рішення) п. 6.2 Договору, виключення з редакції Договору абзацу 2 пункту 6.3, та викладенням підпункту 7.7 пункту 7 Договору в новій редакції без зазначення "(в тому числі впроваджених у встановленому порядку АСКОЕ (ЛУЗОД))", а також доповненням розділу 9 Договору новим пунктом 9.10 не погодився, оскільки рішення в цій частині прийняте, на його думку, з порушенням норм матеріального та процесуального права, ґрунтується на неповно з'ясованих обставинах справи, є таким, що не відповідає вимогам ст. 43 ГПК України щодо всебічного, повного і об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності.
У зв'язку з чим, просить оскаржуване рішення скасувати в частині виключення з редакції Договору пунктів 8), 9) та викладення в новій редакції пунктів 4, 7 підпункту 4.1.5 пункту 4.1, пункту 4.5 Договору, викладення пункту 6) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 Договору в новій редакції без зазначення "(в т.ч. автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (далі - АСКОЕ) або локального устаткування збору та обробки даних (далі - ЛУЗОД))" та зміною пункту 7) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 Договору, не врегулюванням п. 6.2 Договору, виключення з редакції Договору абзацу 2 пункту 6.3, та викладенням підпункту 7.7 пункту 7 Договору в новій редакції без зазначення "(в тому числі впроваджених у встановленому порядку АСКОЕ (ЛУЗОД))", а також доповненням розділу 9 Договору новим пунктом 9.10 і в цій частині прийняти нове рішення, яким викласти зазначені спірні пункти Договору в редакції ПАТ "Сумиобленерго", а саме:
Пункт 4) підпункту 4.1.5 пункту 4.1 Договору умовами обмеження або припинення постачання електричної енергії Споживачу, передбаченими Договором та ПКЕЕ, введеними у відповідності до законодавства України;
Пункт 7) підпункту 4.1.5 пункту 4.1 Договору перервами у електропостачанні Споживача при спрацюванні пристроїв протиаварійної автоматики автоматичного частотного розвантаження (далі - АЧР), а також системи автоматичного відключення навантаження (далі — САВН), яка має автоматичний і ручний запуск, на час, передбачений нормативними документами, за умов нормальної роботи енергосистеми, та на час, необхідний для стабілізації режиму в умовах надзвичайного стану в енергетиці, який вводиться в установленому законодавством України порядку, а також при введенні графіків обмеження та аварійних відключень.
Пункт 8) підпункту 4.1.5 пункту 4.1 Договору перервами в передачі електричної енергії на час, який встановлений ПУЕ для відповідної категорії з надійності електропостачання струмоприймачів споживача, зазначеної в Договорі.
Пункт 9) підпункту 4.1.5 пункту 4.1 Договору припиненням постачання електричної енергії Субспоживачу, здійсненим основним споживачем без попередження та погодження з Постачальником, за умови дотримання Постачальником та Споживачем вимог ПКЕЕ;
Пункт 6) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 Договору невиконання обґрунтованих вимог електропередавальної організації (постачальника електричної енергії) щодо приведення розрахункового обліку (в т.ч. автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (далі - АСКОЕ) або локального устаткування збору та обробки даних (далі - ЛУЗОД)) в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів.
Пункт 7) підпункту 6.1.3 пункту 6.1 Договору закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між: суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ.
Пункт 6.2 Договору Споживачу може бути обмежено або повністю припинено постачання електричної енергії в інших випадках, необумовлених у Договорі, але передбачених в діючих нормативно-правових актах, в тому числі у ПКЕЕ.
Абзац 2 пункту 6.3 Договору Повне відключення чи обмеження Споживача в постачанні електроенергії не звільняє його від сплати пені за кожний день прострочення терміну сплати платежів по цьому Договору.
Підпункт 7.7 пункту 7 Договору На підставі показів засобів обліку електричної енергії (в тому числі впроваджених у встановленому порядку АСКОЕ (ЛУЗОД)) та умов додатка 4 "Порядокрозрахунків" оформляються такі документи:
- акт прийняття-передавання електричної енергії, за формою зразка додатку 2 до
Договору;
- акт результатів замірів електричної потужності.
За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку.
Розділ 9 Договору "Інші умови" не доповнювати новим пунктом 9.10.
В іншій частині рішення господарського суду Сумської області від 11 липня 2017 року по справі апелянт просить залишити без змін.
Дослідженням матеріалів апеляційної скарги, колегією суддів встановлено, що вони є достатніми для прийняття скарги до провадження.
Керуючись статтями 86, 98 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
1. Прийняти апеляційну скаргу до провадження.
2. Розгляд скарги призначити 05 вересня 2017 року о 10:30 у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, к. №111.
3. Відповідачу надати суду відзив на апеляційну скаргу, при наявності заперечень, їх правове обґрунтування.
4. Попередити сторони, що згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України у разі неявки представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами.
Головуючий суддя Ільїн О.В.
Суддя Сіверін В.І.
Суддя Терещенко О.І.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2017 |
Оприлюднено | 10.08.2017 |
Номер документу | 68136093 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Ільїн О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні