У Х В А Л А
09 серпня 2017 року м. Київ Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ СитнікО.М. , розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_3 на рішення апеляційного суду Луганської області від 14 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Селянського фермерського господарства Узнік і К про стягнення заборгованості з орендної плати, витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_3 на рішення апеляційного суду Луганської області від 14 липня 2017 року .
Відповідно до п. 6 розд. ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим касаційна скарга підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду касаційної скарги на судові рішення.
Заявниця просить зменшити їй розмір судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у ч. 1 цієї статті.
Перевіривши доводи заяви про зменшення розміру судового збору, суд не знаходить підстав для її задоволення, оскільки заявницею не надано доказів розміру пенсії, яку вона отримувала на час подачі касаційної скарги.
Таким чином, подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки особою, яка її подала, не у повному обсязі сплачений судовий збір.
Ставка судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір , за подання до суду касаційної скарги на рішення суду становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачувався за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У даному випадку розмір судового збору становить 1322 грн 88 коп. (позовні вимоги про: 1) стягнення заборгованості з орендної плати - 661 грн 44 коп.; 2) витребування майна з чужого незаконного володіння - 661 грн 44 коп.).
Оскільки заявником сплачений судовий збір у розмірі 200 грн, то необхідно доплатити 1 122 грн 88 коп.
Платіжні реквізити для зарахування судового збору за подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційних скарг на судові рішення наступні:
Одержувач: УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва
Код ЄДРПОУ: 38004897
Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві
р/р: 31212253700007
МФО: 820019
КЕКД: 22030103
Символ звітності банку: 253
У графі платіжного доручення Призначення платежу зазначається судовий збір для розгляду цивільної справи у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ .
На підтвердження оплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ необхідно надати оригінал документа про оплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі надходження касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених ст. 326 ЦПК України, або у разі несплати суми судового збору, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Таким чином касаційна скарга підлягає залишенню без руху, а особі, яка її подала, надається строк для усунення вказаних недоліків, а саме надати: докази доплати судового збору.
Керуючись статтями 121, 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ОСОБА_2 про зменшення розміру судового збору відмовити.
Касаційну скаргу ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_3 на рішення апеляційного суду Луганської області від 14 липня 2017 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків до 08 вересня 2017 року, але не більше п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання вимог суду, касаційна скарга буде визнана неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ О.М.Ситнік
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2017 |
Оприлюднено | 14.08.2017 |
Номер документу | 68243241 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ситнік Олена Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні