АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №621/656/16-к Головуючий 1 інстанції ОСОБА_1
Провадження №11-кп/790/1974/17 Доповідач: ОСОБА_2
Категорія: ч.4 ст.296 КК України
УХВАЛА
Іменем України
15 серпня 2017 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі - ОСОБА_5 ,
за участю прокурора - ОСОБА_6 ,
захисника - ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Харкова кримінальне провадження за клопотанням захисника ОСОБА_7 про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку Зміївського районного суду Харківської області від 19.04.2016р. щодо ОСОБА_8 , засудженого за ч.4 ст.296 КК України, -
ВСТАНОВИЛА:
08.09.2016р. захисник подав на вищевказаний вирок апеляційну скаргу, в якій також просить поновити строк на апеляційне оскарження зазначеного судового рішення, посилаючись на те, що договір про надання правових послуг був укладений ним лише 11.08.2016р., тобто після спливу строку на апеляційне оскарження.
Заслухавши доповідь судді, захисника, який просив задовольнити його клопотання, прокурора, який заперечував проти задоволення клопотання захисника, перевіривши матеріали провадження, колегія суддів вважає, що клопотання задоволенню не підлягає.
Згідно п.1 ч.1 ст.393 КПК України право на подачу апеляційної скарги має обвинувачений, стосовно якого ухвалено обвинувальний вирок, його законний представник чи захисник - в частині, що стосується інтересів обвинуваченого.
Захисником, згідно ч.1 ст.45 КПК України, є адвокат з моменту укладення ним із обвинуваченим чи іншою передбаченою ч.1 ст.48 КПК України особою, що діє в його інтересах, договору на здійснення захисту відповідно до ст.ст.50, 51 КПК України.
Як убачається з матеріалів провадження, під час досудового розслідування та судового розгляду у суді першої інстанції, обвинуваченому в установленому порядку, із врученням йому відповідних письмових пам`яток, були роз`ясненні його процесуальні права, утому числі на першу вимогу мати захисника та на отримання правої допомоги захисника за рахунок держави.
Однак скористатися цим правом ОСОБА_8 не побажав, про що власноруч письмово підтвердив у відповідних заявах.
19.04.2016р. судом першої інстанції було проголошено вирок щодо ОСОБА_8 з роз`ясненням останньому строків на апеляційне оскарження цього судового рішення, копія якого у той самий день була вручена обвинуваченому (т.1 а.с.76), де також міститься письмове роз`яснення порядку та строків апеляційного оскарження.
У встановлений законом місячний строк на апеляційне оскарження обвинувачений апеляційну скаргу на вирок не подав, своїм правом на залучення захисника особисто, чи за допомогою інших, передбачених ч.1 ст.48 КПК України осіб, або отримання правої допомоги захисника за рахунок держави, також не скористався, хоча мав таку можливість.
Тобто, обвинувачений ОСОБА_8 використав свої процесуальні права на захист на власний розсуд.
Лише після спливу строку на апеляційне оскарження вироку, набрання ним законної сили та звернення його до виконання було укладено договір про надання правових послуг з адвокатом (а.с.102).
Таким чином, право на подачу апеляційної скарги у захисника виникло після спливу встановленого п.1 ч.2 ст.395 КПК України місячного строку на апеляційне оскарження вироку, а тому захисник цей строк не пропустив, оскільки цей строк сплив задовго до укладенні вищевказаного договору, в зв`язку з чим строк на апеляційне оскарження вироку Зміївського районного суду Харківської області від 19.04.2016р. поновленню не підлягає.
Керуючись ст.ст.405, п.4 ч.3 ст.399, 419 КПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_7 про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку Зміївського районного суду Харківської області від 19.04.2016р. щодо ОСОБА_8 відмовити.
Апеляційну скаргу із всіма доданими до неї матеріалами повернути захиснику ОСОБА_7 .
Копію ухвали невідкладно надіслати захиснику ОСОБА_7 разом з його апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня її проголошення, а засудженим в той самий строк з дня вручення йому копії ухвали.
Головуючий
Судді
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68394029 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Харківської області
Савенко М. Є.
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Сахно Роман Іванович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Сахно Роман Іванович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Сахно Роман Іванович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Сахно Роман Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні