справа № 208/2820/17
№ провадження 1-кс/208/1010/17
УХВАЛА
Іменем України
06 липня 2017 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська, Дніпропетровської області у складі: головуючого - слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю: слідчого СВ Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за клопотанням слідчого про накладення арешту на майно,
в с т а н о в и в:
Слідчий звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням, просив суд накласти арешт на майно, що було вилучено 25.05.2017 року під час проведення обшуку на земельній ділянці, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , посилаючись на те що до Дніпродзержинської місцевої прокуратури надійшло повідомлення від Департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації на нерухоме майно міської ради про те що на території міста функціонують автозаправні станції зріджених вуглеводних газів пропан-бутан (АГЗС) та автозаправні пункти зріджених газів (АГЗП) без дозвільних документів та які не дотримуються державних норм і правил санітарного законодавства України, правил пожежної безпеки України, ДБН «Містобудування, планування та забудова міських та сільських поселень», ДБН «Автомобільні дороги» та інших, що в свою чергу створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло воду здоров`ю.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Суд, вислухавши слідчого, вивчивши надані суду матеріали клопотання, вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів клопотання та досудового розслідування вбачається, що на території м. Кам`янського здійснюється незаконна, без наявних на те дозвільних документів діяльність автозаправних станцій зріджених вуглеводневих газів (пропан-бутан, метан) та автозаправні пункти зріджених вуглеводневих газів, під час якої порушуються правила вимог безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою, що створює загрозу загибелі людей чи інших тяжких наслідків.
Відомості про зазначене кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017041160000032 від 13.05.2017 року з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 272 КК України, яка передбачає порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров`ю потерпілого.
В ході проведення досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню стало достовірно відомо про розташування та функціонування на території земельної ділянки по АДРЕСА_1 авто газозаправного пункту зріджених вуглеводневих газів (пропан-бутан).
Згідно Договору оренди земельної ділянки № 14240 від 01.06.2016 року ОСОБА_4 , орендує земельну ділянку площею 0,1977 га сільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки 1210400000:02:011:0053. Цільовим призначенням зазначеної земельної ділянки є розміщення торгово-технічного комплексу будівель та споруд, будівництво та обслуговування будівель торгівлі.
На вказаній земельній ділянці ОСОБА_4 з метою отримання незаконного прибутку фактично самовільно розмістила технологічне устаткування та обладнання для здійснення фінансово-господарської діяльності (реалізація зріджених вуглеводневих газів пропан-бутан) без відповідних на те дозвільних та реєстраційних документів. Проводяться роботи заправлення автомобілів зрідженим вуглеводневим газом (пропан-бутан), що є роботами підвищеної небезпеки.
30.05.2017 року на підставі Ухвали Заводського районного суду м. Дніпродзержинська було проведено санкціонований обшук на території земельної ділянки, що розташована по АДРЕСА_1 , де фактично незаконно функціонує авто газозаправний пункт зріджених вуглеводневих газів (пропан-бутан).
Під час обшуку було виявлено та вилучено наступне майно:
-резервуар наземний (цистерна) невстановленого виробництва для зберігання зріджених вуглеводневих газів пропан-бутан.
-газорозподільна колонка № 0049, виробництво Україна.
-насосний агрегат невстановленого виробництва.
Як було зазначено головним державним інспектором відділу нагляду у газовій промисловості Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за результатами зовнішнього огляду технологічного обладнання зазначеного об`єкту були виявлені наступні порушення вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки:
-Власником допущено розміщення АГЗП з порушенням вимог ДБН України щодо дозволених мінімально допустимих відстаней від резервуарів до інших будівель та споруд та автошляхів, що є порушенням п.3.2 розділу ІІІ НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» та п.п.8.148, 8.151, 8.153, 8.154, ДБН В.2.5-20.2001 «Газопостачання».
-Власником допущено застосування гумовотканинних рукавів, що застосовуються при операціях зливання-наливання і наповнення балонів, не мають маркування із зазначенням номінального тиску, строків проведеного і чергового гідравлічних випробувань, що є порушенням п.1.17 розділу IV НПАОП 0.00-1.76.15 «Правила безпеки систем газопостачання».
-Неможливо визначити тиск газу та рівень рідини в середині посудині АГЗП (контрольно-вимірювальні прилади не пройшли державну повірку), чим порушено вимоги ст. 13 ЗУ «Про охорону праці» та п.3.3 розділу ІІІ НПАОП 0.00-1.76.15 «Правила безпеки систем газопостачання».
Як було зазначено інспектором 7-ї ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ ДСНС в області, за місцем проведення обшуку були встановлені порушення правил дотримання пожежної безпеки, а саме: відсутній блискавко захист, пожежний щит, знаки безпеки, вогнегасники.
Під час проведення обшуку на місці будь-яких дозвільних та реєстраційних документів на право проведення вказаного виду фінансово-господарської діяльності виявлено не було. Станом на теперішній час до органу досудового розслідування власником підтверджуючих документів також надано не було.
. Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Вилучені речі відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, є речовими доказами та мають доказове значення для встановлення обставини вчинення кримінального правопорушення.
У своєму клопотанні слідчий просить накласти арешт з метою запобігання можливості його приховування, знищення, пошкодження, псування, перетворення чи відчуження, так як вищенаведене майно, яке має ознаки речових доказів, має бути використано при проведенні слідчих дій та експертиз, що є важливим для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та притягнення винних до відповідальності.
Відповідно до ч.7 ст.236 КПК України вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Відповідно до ч.2 ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до ч.5 ст.171 КПК України у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Враховуючи те, що вилучені речі мають значення речового доказу по кримінальному провадженню, є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, та можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно, яке було вилучено по даному кримінальному провадженню.
Керуючись ст.170-175 КПК України:
у х в а л и в:
Накласти арешт на майно, яке було вилучено 30.05.2017 року під час проведення санкціонованого обшуку на земельній ділянці, що розташована по АДРЕСА_1 та яку орендує ОСОБА_4 :
-резервуар наземний (цистерна) невстановленого виробництва для зберігання зріджених вуглеводневих газів пропан-бутан.
-газорозподільна колонка № 0049, виробництво Україна.
-насосний агрегат невстановленого виробництва.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68442770 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мороз Микола Андрійович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мороз Микола Андрійович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мороз Микола Андрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні