Справа № 2-824/10
Категорія 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
09 лютого 2010 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Саченко О.О.
при секретарі - Васильченко В.М., розглянувши в судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ФІНАНСОВА ГРУПА СТРАХОВІ ТРАДИЦІЇ , третя особа ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ОСОБА_2 АВАЛЬ про стягнення заборгованості за договором, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ЗАТ ФГ Страхові традиції про стягнення заборгованості за договором, де є третя особа ВАТ ОСОБА_2 Аваль .
У судове засідання позивач не з'явився надав до суду заяву, в якій позов підтримав в повному обсязі та про слухання справи без його участі.(а.с.59)
ВідповідачЗАТ ФГ Страхові традиції та третя особа ВАТ ОСОБА_2 Аваль в судове засідання не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином про що є відповідні документи в матеріалах справи (а.с.45,46,59,60), про причини своєї неявки в судове засідання не повідомили.Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), суд враховуючи наявні в справі матеріали, вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, оскільки з наданих матеріалів вбачається права та взаємовідносини сторін.
Оскільки ЗАТ ФГ Страхові традиції та ВАТ ОСОБА_2 Аваль в судове засідання не з'явились незважаючи на неодноразові виклики, про причини неявки суду не повідомили, то відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, на підставі наявних доказів та ухвалити заочне рішення, проти такого вирішення справи представник позивача не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини справи.
18.03.2008 року між ОСОБА_1 та ЗАТ ФГ Страхові традиції був укладений договір № 06/76058/27004/08 добровільного страхування автотранспортних засобів (а.с.8), відповідно до якого предметом страхування є автомобіль Тойота , д.н.з. НОМЕР_1.
20.11.2008 року з автомобілем Тойота , д.н.з. НОМЕР_1 стався страховий випадок, що підтверджується Довідкою ВДАІ Деснянського ГУМВС України в м. Києві.(а.с.29,30)
Відповідно до п.п. 9.1.2 п. 9.1 Розділу 9 загальних умов страхування до Договору у разі настання передбаченої Договором страхування події, яка призвела до збитків і може бути кваліфікована як страховий випадок. Страхувальник зобов'язаний, зокрема, негайно повідомити і викликати на місце події представників компетентних офіційних органів МВС, МНС, відомчих аварійних служб, пожежної охорони або інших (відповідно до характеру події) органів, дочекатися і отримати від них документи, які підтверджують факт настання і обставини події. Крім того, відповідно з п.п. 9.1.10 п. 9.1 Розділу 9 Загальних умов страхування до Договору, також зобов'язаний надати страховику всі документи, передбачені договором страхування для встановлення причин, обставин та наслідків випадку.
Розділом 10 Загальних умов страхування до Договору визначено перелік обов'язкових документів, які мають бути надані страховикові страхувальником та підтверджують настання страхового випадку та розмір збитків.
Відповідно до п.п. 10.2.1 п. 10.2 Розділу 10 Загальних умов страхування до Договору страхувальник, зокрема, зобов'язаний надати страховику довідку відповідного органу МВС за встановленою формою, яка має містити наступні дані: власник (користувач) ТЗ, реквізити ТЗ, учасники ДТП, винуватці, пункти ПДР, порушені учасниками ДТП.
20.11.2008 року ОСОБА_1 повідомив ЗАТ ФГ Страхові традиції про настання страхового випадку, у зв'язку з чим просив виплатити страхове відшкодування, передбаченого договором страхування № 06/76058/27004/08 від 18.03.2008 року, що підтверджується заявою про виплату страхового відшкодування від 20.11.2008 року (а.с.23).
Згідно рахунку фактури № 007 від 09.12.2008 року сума пошкодження транспортного засобу складає 26 900 гривень 00 коп.(а.с.9,10), сума пені складає 3 236,84 грн, сума інфляційних витрат складає 2 306,53 грн та сума 3% річних складає 457,67 грн.(а.с.6,7)
Згідно ст. 16 Закону України Про страхування , договір страхування - це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування (подати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору.
Статтею 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами. Згідно ст. 526 України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін ) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 25 Закону України Про страхування ,Здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката), який складається страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком. Статтею 20 вказаного Закону визначені наступні обов'язки страховика:
при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату страхового відшкодування у передбачений договором строк. Страховик несе майнову відповідальність за несвоєчасне здійснення страхової виплати (страхового відшкодування) шляхом сплати страхувальнику неустойки (штрафу, пені), розмір якої визначається умовами договору страхування або законом;
відшкодувати витрати, понесені страхувальником при настанні страхового випадку щодо запобігання або зменшення збитків, якщо це передбачено умовами договору.
Відповідно до п.З ч.І ст. 988, 990 ЦК України позивач має право на виплату страхового відшкодування, яке відповідно до п. 12.19.1 Договору страховик повинен виплатити протягом трьох робочих днів з дня отримання документів.
Відповідно до ст. ст. 525,526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 988 ЦК України страховик зобов'язаний у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату у строк, встановлений договором, страхова виплата за договором майнового страхування здійснюється страховиком у межах страхової суми, яка встановлюється у межах вартості майна на момент укладення договору.
Відповідно до ст. 990 ЦК України та п.п. 12., 12.4.1 Загальних умов страхування страховик зобов'язаний здійснити страхову виплату відповідно до умов договору на підставі заяви страхувальника або іншої особи, визначеної договором, і страхового акта. Страхове відшкодування виплачується безпосередньо страхувальнику.
Оскільки відповідачне виконує взяті на себе зобов'язання, чим надає шкоду позивачу, то сума страхового відшкодування з урахуванням пені, підлягає стягненню в розмірі 32 901 грн. 04коп., а також підлягає стягненню з відповідача витрати а сплату судового збору в розмірі 330 грн., та витрат на оплату витрат інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 120 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 6,7,10,15,57,60,195,196,208,209,212,215,218,294 ЦПК України, ст. ст. 525, 526, 629, 988,990 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ФІНАНСОВА ГРУПА СТРАХОВІ ТРАДИЦІЇ , третя особа ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ОСОБА_2 АВАЛЬ нро
стягнення заборгованості за договором - задовольнити.
Стягнути з ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ФІНАНСОВА ГРУПА СТРАХОВІ ТРАДИЦІЇ , ідентифікаційний код 32281587, п/р 26506005000033 в ВАТ РОДОВІД БАНК МФО 321712, яке знаходиться за адресою: 04080, м. Київ, вул. Вікентія Хвойки, 15/15, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, який зареєстрований та проживає за адресою:м. Київ, АДРЕСА_1 суму страхового відшкодування 32 901 (тринадцять дві тисячі дев'ятсот одна) гривень 04 копійок.
Стягнути з ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ФІНАНСОВА ГРУПА СТРАХОВІ ТРАДИЦІЇ ідентифікаційний код 32281587, п/р 26506005000033 в ВАТ РОДОВІД БАНК МФО 321712, яке знаходиться за адресою: 04080, м. Київ, вул. Вікентія Хвойки, 15/15,на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 судові втрати по сплаті судового збору в розмірі 330 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 120 гривень.
А всього стягнути з ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_3 СТРАХОВІ ТРАДИЦІЇ на користь ОСОБА_1 33351(тридцять три тисячі триста п'ятдесят одна) гривень 04копійок.
Копію заочного рішення направити відповідачу - для відому.
Заочне рішення може бути переглянуто Подільським районним судом м. Києва за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. Строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через районний суд.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2010 |
Оприлюднено | 06.09.2017 |
Номер документу | 68654456 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні